Skocz do zawartości

[NIPW3D] Przeprowadzka - wersja 1.0 (duży obrazek)


Rekomendowane odpowiedzi

wersjajeden.jpg

 

Opis: In far future huge flying machines are moving out cities.

 

http://img197.imageshack.us/img197/1118/wersjajeden.jpg

 

Mam nadzieje, że uda mi się skończyć ;). Życze powodzenia wszystkim i ukończenia prac.

 

Mapa drogowa [postęp] :

-mechanizm proceduralnego wycinania fragmentów z terenu 3d w oparciu o położenie i kształt latających maszyn, podział siatki geometrii według metody teksturowania(dwie grupy: tekstury uv-podłoże i proceduralne - ziemia ) [podstawowy mechanizm gotowy]

-wstępna kompozycja

-modelowanie i teksturowanie terenu

-mechanizm proc. tworzenia maszyn latających

-modelowanie i teksturowanie fragmentów maszyn

-finalna kompozycja

-detale i optymalizacja

-renderowanie finalnego obrazka

 

mechnizm wycianania terenu w oparciu o dowolny kształt, przewiduje kształty kuliste i stożkowe i oczywiście dowolną liczbę wyciętych fragmentów.

proj1.jpg

 

maly test podziału na dwa rodzaje shaderów:

beauty1.jpg

Edytowane przez mamoulian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

fajny pomysl z tymi przeprowadzkami, jakis czas temu w focusie czytałem o tym, że w przyszłości mają się pojawić miasta wyspy, ogramne samowystarczalne metropolie mają się znajdować na ekologicznych wyspach, wszystkie budynki, rozwiązanie energii, mediów ma tak być rozwiązane żeby miasta same wytwarzały odnawialna energie, były samowystarczalne, a unosząc się na wodzie mogą przenosić się z miejsca na miejsce, w każdym razie życze powodzenia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze :).

 

Dziś znowu pracowałem na mechanizmem. Dodałem obsługę tekstur(terenu-w teście zdjęcie kaczki :) ) i map, którymi kontroluje obszary wycinania i wysokość statków.

Dodatkowo pracowałem nad laserami. Jeszcze przemyśle w jaki sposób je użyje

No i dziury po terenie zapełniają się wodą.

 

proj5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś opracowałem taki prosty algorytm tworzenia macek, sięgających ze statku do dowolnych punktów podłożamacki.jpg.

 

Zdecydowałem, że statek będzie jeden, ale duży.

 

Początkowo chciałem zrobić chmarę statków ze śmigłami, ale po testach okazało się, że śmigła w ruchu nie byłyby zbyt dobrze widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, w pierwszym poście znajduje się wersja 1.0 pracy.

 

Czy do niej wrócę przed 30? nie wiem. na razie muszę odpocząć od tego projektu i realizować inne ;).

 

Przez większość czasu mój viewport wyglądał skromniej niż tak:

viewport.jpg

 

Po opracowaniu wszystkich elementów i namalowaniu tekstury 4k wykonałem 4 rendery całości, czwarty jest wersją 1.0.

 

pierwszy:

fragk.jpg

 

drugi:

betab.jpg

 

Tekstura:

tekstura.jpg

 

Przez te 9 -10 dni sukpiałem się właściwie jedynie na tej pracy. Historia plików: pliki.jpg

 

Czas renderowania całości to ok 6 godzin. Zrezygnowałem z optymalizacji, renderowania w passach(miałem problemy z kanałami alpha i zdepth), czy używania innych renderów jak renderman.

W pracy jest pełno prostych rozwiązań, chciałem skończyć jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche nie czuc wielkosci przy tym ujeciu - moze nieco kadr z dolu ?? - bedzie chyba nawet latwiej wybrnac z horyzontem -no i nieco czysto to wyglada -kiedy kamera zeszlaby nizej moznaby pokazac jedna z tych "wysepek" w wiekszym detalu - moglaby zsypywac sie grudami gleba itp - ogolnie to spory projekt i dobrze byloby go zobaczyc w finale bo jest potencjal choc sam pomysl przeprowadzki rodem z kozackiego filmu "Kapuśniaczek" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie design statku, przypomina meduze - bardzo fajne.

Jednak zgodze sie z eco nie za bardzo czuc skale - moze inny obiektyw kamery? Albo zmiana troche skali tych wysepek, zeby byly na nich widoczne pojedyncze drzewa, moze jakies domki, kawalek drogi albo nawet i jakies zwierzatko, cos co bedzie latwo rozpoznawalne i odrazu pokaze rozmiar obiektu.

Dobrym pomyslem moze byc zwiekszenie mgly - to rowniez powinno pomoc z glebia.

Edytowane przez mancubus
literowki :[
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo ciekawy, wykonanie też dobre ale mam kilka uwag.

 

Poustawiałabym jakieś budynki na niektórych wyspach.

 

Te czerwone coś - na renderach testowych widać że są to jakieś światełka unoszące się nad wyspami, ale na renderze końcowym w pierwszym poście bardziej przypomina pole maków albo jesienne drzewa.

 

Trochę bardziej bym rozmyła plan tylni. Trawka bardziej z przodu jest ładna gładka, a tam nagle zaczynają się jakieś kropki i kreski.

 

To urządzenie na którym wszystko wisi - chyba za dużo szumu na tym, lepiej wyglądałoby wypolerowane i żeby chmurki się odbijały, albo lekko przezroczyste.

 

Jaki to program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie renderowania wersji nr 2.

 

Zmiany:

-nowe miasta - szklane kopuły

-zwiększenie liczby wysepek z 96 do 855 (to prawie zabiło mój komputer ;) )

-polepszone tekstur - większa ilośc detali

-większa mgła

-nowy model statku

-małe statki krążące w okół większego

 

Tutaj tylko mały fragment(5% obrazu) bo pracuje nad oświetleniem, a później będę renderował w częściach całosc

 

proj2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności