Skocz do zawartości

Anioł: Goplana, eteryczna pani natury


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po raz drugi przystępuję do tej samej bitwy...

No cóż. Zamierzam przedstawić Goplanę (znaną poniekąd z \"Balladyny\"). Będzie ona w danej chwili wzywał siły przyrody do posłuszeństwa (jakaś władcza postawa) oraz jak przystało na panią jeziora będzie znajdować się pod wodą. Będzie bardzo eteryczna (zwiewna, półprzeźroczysta) - \"Z mgły i galarety\". Bedzie odziana w jakąś zwiewną suknię (przypominającą troszkę ślubną, aczkolwiek ciut bardziej fantastyczną). W ręce będzie trzymała jakiś symbol władzy (laska, miecz itp.). To tyle,w rysowaniu nie jestem najlepszy(szczególnie postaci) więc nie wiem, czy będzie koncept.

Prace prowadzę dość luźno od około tygodnia. Jeszcze dzisiaj powinienem wrzucić pierwsze renderki próbne modelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No dobra:

 

-darkelf -> to jest rusałka, postać lekko eteryczna(zwiewna) i chciałem, by troszkę powiało mangą.

 

-SUPER_OkO -> dzięki :P

 

-Master Kiełbaster -> referki to zdjęcia troszkę nierozgarniętej anorektyczki. Powymodelowaniu musiałem zwiększyć niektóre części, a niektóre wygładzić. A że na niebieskim.... to tylko render próbny. Ostatecznie będzie pod wodą, więc niebieski, to najbardziej podobny kolor. Chciałem, żeby jednak coś było widać w głębszych cieniach.

 

Pozdrawiam wszystkich bitewników!

Salvator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos ta prawa raczka na koncepcie nie potrzebnie tak nie naturalnie oddalona od ciala. calosc raczej jakby spadala z krzesla. proporcje zarowno w 3d jak i na koncepcie zwalone. w 3d piersi za blisko siebie no chyba ze miala by nowoczesny stanik :) nogi za dlugie, za koslawe, wszystko wbrew anatomii. w koncepcie nogi za krotkie, glowa za doza bo proporcje reszty wskazywalyby ze to wysoka lala. no ale z taka bohaterka to mozesz bardziej postawic na otoczenie. powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akdsn - przecież na koncepcie nie ma nóg :P Co do piersi, to przecież jest rusałka.... nic nie stoi na preszkodzie by jako bogini natury była troszkęlepiej przez nią wyposażona...

Jeszcze dzisiaj wyślę troszkę nowszą wersję po pracy w święta (tym razem zainauguruję głowę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona jest taka jak z plasteliny trochę.. taka miętka że aż się miejscami rozjeżdża i detali brakuje strasznie... proporcje ma bardzo pociągłe i wydłużone, ale można to przyjąć jako charakter plastyczny... mi się nawet podoba.. ale postaraj się uniknąć drastycznych błędów w anatomii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po bardzo długiej przerwie!

Serdecznie przepraszam, za sporą przerwę w walce, ale miałem niestety egzaminy i niestety takie projekty jak ten zostały zawieszone. Teraz wracam i obiecuję częste update\'y.

Zapomniałem ostatnio zamieścić pierwszych próbek ubioru (będzie znacznie bardziej skomplikowane). Nie będę zbyt dopasowywał go narazie, bo czeka mnie jeszcze ustawianie postaci, co popsuje siateczkę. Zabieram się też do pracy nad scenerią. Chciałem przyokazji zapytać gdzie można znaleźć dobre tutki o rigowaniu postaci oraz mapowaniu (Giorgione -jak ty to robisz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jest ciutkę za skromna, ale w sumie początkowo chciałem ją robić nagą, ale względy natury estetycznej oraz bugi w modelingu zmusiły mnie do ubrania jej. Gorset po teksturowaniu będzie zakrywał niektóre fragmenty bardziej, a niektóre mniej i będzie troszkę bhardziej przyzwoite:) Dopasowywać będę po tym jak ją ustawię.

Postanowiłem dzisiaj się jeszcze pobawić we włosy, może jakiś kształt walnę pod wieczór.

Co do szaty, to musze powiedzieć, że będzie kilkuwarstwowa i na dole postrzępiona i będzie przechodzić w elementy scenerii ( patrz concept art). Dorobię też rękawy, też wielowartwowe. Potem zabiorę się za ustawianie i poprawianie bugów w siatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zamieścić najnowszy render jaki mam. Mam zamiar się do tego prszyłoży i jeszcze zmienić masę rzeczy, dodać miecz (będzie go trzymała w rękach jak dziecko) przedłużyć szatę, dodać włosy, troszkę zmienić materiał GOplany i szaty, poprawić oświetlenie itp. W przypadku wyselekcjonowania postaram sie przyłożyć jeszcze bardziej :)

Jeśli ktoś z oglądających ten post do dziesiątej dnia dzisiejszego zobaczy jakiś bug - to bardzo, ale to bardzo proszę o pościk, bo będę w stanie go zmienić, a chciałbym, by efekt był jak najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy bitwa ma z założenia wyglądać tak, że ja coś robię a reszta to kompletnie olewa. Moglibyście to chociaż zjeżdżać, ale wpisujcie cokolwiek bo mam wrażenie że po prostu nikt nie zauważył tego wątku. Liczyłem na to, że po bitwie będę dużo lepszy w 3d i się częściowo przeliczyłem. Nikt mi nie daje rad, nikt nie mówi co jest źle i nikt nie chwli za to co jest dobrze. Tak się nie można uczyć. Mam nadzieję że w następnej bitwie ktos jednak zauważy mój skromny udział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłeś duży błąd w trakcie prac, skoro udało Ci się zrobić concept to powinieneś się go twardo trzymać, dodając kolejno elementy. Żelazna konsekwencja jest tu nadzwyczaj potrzebna, ale zarazem bardzo by zaprocentowała...

 

Co do modelu to nie nadałeś anatomii, to nic złego ale szkoda że nie nadałeś również jakiejś stylizacji a to już błąd bo model wygląda nijako. Przynajmniej w moim odczuciu. A i jeszcze rada, nie zostawiaj modelowania uszka na koniec... Ono ma duże znaczenie w wyrazie twarzyczki, zakraja żuchwę oraz pomaga wyważyć proporcje twarzyczki...

 

Troszkę nie ma się do czego odnosić bo to jednak początek prac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się stary, mnie też olewają... taka to już kolej rzeczy :D. Jeśli chodzi o moje zdanie... Ładna gra świateł, ciekway model... Łysa głowa do niej trochę nie pasuje, pomyśl może nad jakimiś włosami.... I nie wiem za bardzo, co się z nogami poniżej kolan - których zresztą nie ma dzieje i ma dziać... Napisz chociaż o koncepcji w tym temacie... I powodzenia w pracy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham - zgadzam się z tobą, ale nie było nikogo żeby mi to powiedzieć wcześniej, teraz to już musztarda po obiedzie. Nie mogłem się zbytnio trzymać conceptu bo czas mnie ścigał, egzaminy, rekrutacja, zaliczenia itp.

Armia - nogi strasznie mi pokrzywiło przy riggingu więc je zasłoniłem ;] Koncept walnę pod koniec bitwy, jak obrazek będzie gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka hmmm fajnie ze zapowiadolo szkoda.....

 

No ale nie lam sie nie raz pierwszy nie raz ostatni .... Jeszcze pokarzesz na co cie stac wierze w to :P..... Tu juz duzo widzialem .... jak znajdziesz czas ukoncz te prace . plisssss tak lda reszty ... z Góry dzienkas :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłane przez SiD

tak lda reszty ... z Góry dzienkas :P

 

Dzięki za wsparcie i wiarę w moje skromne możliwości lub możliwość progresu. Owszem ukończę, ale jest ciężko z czasem i komp się dławi przy próbie włosów, w ogóle komp się dławi. GI itp. o uchu zapomniałem w ogóle, Musiałbym w sumie rigging poprawić, bo tak ustawić jej nie wypada bo nogi jak obcięte. robienie szatek mam na szczęście we krwi, po prostu zrobiłem, nie wiem jak(żadnych tutków, porad, itp.). Dobrze by było gdyby następna bitwa była na wakacjach bo to by stworzyło dla mnie nowe szanse. Ja musze teraz wszystko 3 razy robić, a to kosztuje ;]

 

Dzięki wam wszystkim, za pokazanie, że nie wszyscy mają starania młodych twórców za niepotrzebną parodię umiejętności zaawansowanych użytkowników, a przecież oni też kiedyś byli na moim poziomie.

 

Niedługo postarams ie zamieścić update.

 

Salvator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności