Skocz do zawartości

3D: Baza kosmiczna na księżycu


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

mój pomysł to: projekt budowy bazy kosmicznej na księżycu.

 

Według doniesień prasowych, prace projektowe nad budowa takiej bazy trwają już od dawna. Baza powstanie prawdopodobnie na jednym z biegunów Księżyca, gdzie pada stosunkowo dużo światła słonecznego. Baza ma służyć jako centrum naukowe i będzie bazą dla załogowych wypraw na Marsa.

 

Jeszcze do końca nie opracowałam konceptu, ale mniej więcej będzie to widok na miejsca do lądowania, drogi komunikacyjne i jakieś budynki dla ludzi.

 

Oczywiście z widokiem na ziemię :).

 

Miejsce na rozpoczęcie budowy wytyczyłam tutaj ;):

 

ShadowoftheMoon_filmstill_13.JPG

Edytowane przez Jo_Anna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tutomash: dzięki :), niestety nie oglądałam tego serialu.

 

Rozwijam pomysł dalej. Myślę, ze będzie to widok z lotu zbliżającego się do lądowania statku. Baza będzie się skladala z półkolistych domków, przylegających do siebie lub połączonych tunelami. Materiały to szkło i metal. W oddali znajduje się obserwatorium astronomiczne z teleskopem i wielkie pole paneli słonecznych. Zastanawiam się nad gigantyczna szklarnią. Może jeszcze jakaś rakieta gotowa do startu.. ? Jeśli zdążę z czasem, to przelatujące sądy kosmiczne. Wszystko na tle czarnego nieba, sztucznie doświetlone w zimno-zielono - niebieskich kolorach.

 

Wstępne szkice:

szkic01.th.jpg

 

szkic02.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam pierwsze modele, żeby nie było ze na szkicach i pomyśle się zaczęło i skoczyło. Zapowiada się jednak, ze projekt nie będzie należał do ukończonych w tak zwanym terminie.

 

ArTooRo: trochę długo trzeba było czekać.. niestety

tutomash: w programie Blender

 

47694620.th.jpg

 

15413110.th.jpg

 

10122000.th.jpg

 

Zaczęłam od budowy tunelu i pojazdu w nim przemieszczającego się który jest skrzyżowaniem pociągu z samolotem. Ponieważ na księżycu jest grawitacja 6 raz słabsza niż na ziemi, pojazd jest jedynie podczepiony do jednej stalowej listwy zamocowanej w dnie tuleniu i po tej listwie się porusza.

Edytowane przez Jo_Anna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności