Skocz do zawartości

TECZKA FOTO: trosiek vs. aparat | UPDATE 03.03.2011 Honda CR-Z


trosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Chciałem tutaj założyć swoją tzw. teczkę ze zdjęciami. Nie jestem w żadnym razie profesjonalnym aparatem, ale czasem fajnie sobie gdzieś z nim wyskoczyć i popróbować robić różne zdjęcia :) Tym razem wybrałem sie z Javorem i jeszcze jednym kolega na forum motoryzacyjne polibudy białostockiej. W zasadzie nie było czego oglądać, ale wyścigi kjt-sów fajnie się fotografowało. Na rozgrzewkę poszła jednak hamownia. Może i nie specjalne zdjęcia, ale mi się podobają jak na oko początkującego. Sprzęt to alpha a200 + kitowy obiektyw 18-70

 

01.

DSC04066.jpg

 

02.

DSC04149.jpg

 

03.

DSC04242.jpg

 

04.

DSC04323.jpg

 

05.

DSC04399.jpg

 

06.

DSC04278.jpg

 

07.

DSC04325.jpg

Edytowane przez trosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no właśnie stałem na ostrym zakręcie w który samochody jak skręcały to musiały dość mocno przyhamować, a że nie były to potwory to widać ;) wychodzi brak doświadczenia - gdzie stanąć, jak i kiedy pstryknąć. To pierwszy raz takie zdjęcia, ale na pewno nie ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieźle Ci wychodzi panoramowanie, ja dotychczas jak próbowałem to mi wychodził ostry tylko fragment samochodu...:/

 

a co do zdjęć to 57 ma świetną dynamikę... nie mogę się tylko zdecydować, czy rozmazana dupa na plus czy na minus.. ;)

 

59. mogłeś sobie podarować ;)

 

reszta taka trochę nijaka... jeszcze 58 ma potencjał, ale wymaga potraktowania w PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torm - zdjęć z panoramowania z tego co doświadczam nie da sie uzyskać w 100% ostrych (w całości samochód żeby był żyleta). Chociaż da się - ale trzeba być w kącie jak najbliższym 90stopni w stosunku do samochodu. Popatrz na zdjęcia tego bmw i skody. Szczególnie na tym pierwszym widać, że samochód jest prawie idealnie ostry dzięki takiemu kątowi. Panoramowanie to ogólnie nie jest taki banał, ale przecież nie święci garnki lepią. Zauważyłem też kolejną rzecz - im większa ogniskowa, tym łatwiej uchwycić samochód. W tych trzech ostatnich było po 50mm.

 

MOTHMAN - wiem wiem. Każdy mi to mówi :P jestem w trakcie wymyślania czegoś co dałoby się łatwo złożyć, było mobilne w transporcie oraz zapewniało odpowiednią stabilność oczywiście przy niskich kosztach :P do tego dochodzi montaż - czy na przyssawki (ryzyko uszkodzenia lakieru i blachy) czy szukanie jakichś miejsc od dołu auta. Ale coś z tego będzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre strzały :)

Hehe, patrząc w lewo o jakieś 100 stopni z miejsca w którym stałeś zobaczysz moje biuro :)

Ja byłem tam wieczorem w piątek jak mieli jakieś rozgrzewki i niestety było już mocno ciemno i moja lampa nie za bardzo dawała radę i wszystkie zdjęcia wyszły mi rozmazane.

Swoją drogą 1/180s błysk i samochody popierniczały wystarczająco szybko żeby to rozmazać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że zacząłeś od tyłu który imho jest koszmarny - odebrało to ochotę na resztę;) ale dwa ostatnie bardzo w porządku. drugie za mocno szumi. skąd ta różnica w porównaniu do pozostałych? robiłeś je na końcu?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe kwestia gustu z tym tyłem ;) zdjęcia są ułożone w kolejności robienia. W zasadzie to nie wiem skąd ta różnica - pewnie o trochę inne postpro chodzi. Szumią z bardzo prostego powodu - robiłem je nieswoim aparatem i po prostu zapomniałem z tego całego mrozu i braku przyzwyczajenia do wyglądu menu o zmniejszeniu ISO. Ustawione było niestety na sztywny 1000. Aparat to nikon d5000 z obiektywem 18-105.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bywa. w gruncie rzeczy ustawienia iso mogłyby być bardziej intuicyjnie usytuowane w ustawieniach aparatów. a z tym tyłem, to trochę prowokowałem bo czytałem artykuł. co nie zmienia faktu że gust jest jak... każdy ma swoją. jedyne co mógłbym radzić, to robienie zdjęć z większej odległości na węższym kącie, choć to też może być kwestia wyłącznie gustu. na #75 auto wyszło bardzo korzystnie. powodzenia!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej mi się podoba 73 i 81 reszta jest dobra wg mnie ;]

szkoda, że nowe auta są coraz gorsze i brzydsze... środek w tym samochodzie to jakaś porażka, w sumie nie tylko środek. BMW 20 i 10 letnie są o wiele ładniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miejsce tutaj do takiej dyskusji, ale dlaczego uważasz je za gorsze? gorsze od czego? gorsze w jakim względzie? Co do tego czy brzydkie czy nie - no cóż, kwestia gustu. Spędziłem z nim tydzień i na mojej liście najładniejszych aut jest wysoko. Środek porażka? Wg. mnie odwrotnie - ergonomia jest ok, plastiki też, siedzi się bardzo wygodnie - fotele są świetne. Sprawa kosmicznego stylu tak jak z dyskusją o wyglądzie - kwestia gustu. Braku czytelności zarzucić nie można. W czasie jazdy nocą nie oślepia i nie męczy wzroku.

 

BMW 10, a szczególnie 20 letnich nie można ot tak postawić obok cr-z i jednoznacznie stwierdzić, które z nich jest lepsze i gorsze, a które "ładniejsze" lub "brzydsze" (w cudzysłowach bo to znowu - kwestia gustu). Inne silniki, inne technologie, inne priorytety podczas projektowania. Rzeczywiście - mają w sobie swój urok (szczególnie te starsze), ale ich czas już mija.

 

Wcześniej już wklejałem w innym topicu swoją opinię o tej hondzie, ale wkleję jeszcze raz link, żeby nie pisać znowu tego samego, co tam napisałem i nie zbaczać więcej z tematu: http://www.motofilm.pl/2011/03/02/lets-go-crazy-honda-cr-z-w-odpowiednich-rekach-nasz-test/ Powiem tylko jedno jeszcze - jeśli ktoś ma mieszane uczucia, co do tego auta, to szczerze polecam przejść się do salonu i może nawet jazdę próbna wziąć. Naczelny motofilmu (nie robiło na nim specjalnego wrażenia, że CR-Z'tą jeżdżę bo znał ją tylko ze zdjęć) podczas szukania auta dla siebie wsiadł przy okazji do CR-Z i po powrocie miał tylko jedno zdanie do powiedzenia: "zazdroszczę ci jak cholera!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności