Skocz do zawartości

Jaki komputer do maxa do 2700 PLN?


gonzo71

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale konkretnie do czego? modelowania, renderowania ? Gameart,wizualizacje, modelowanie Hires ?

 

Musisz się określać precyzyjniej. A co do spokojnego, chilloutowego klimatu panującego w dziale hardware, to myślę że to przez to że tam właśnie nie stworzyłeś tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezcze nie mam nic zrobionego bo nie jestem w stanie na swoim kompie dalej pracowac:) takze musze cos kupic.

 

Mysle, ze 8 gb ram i 4 rdzenie nie wiem natomias co z karta i rozumiem ze system 64 bit.

Na co musze zwrocic uwage zeby system 64 bit mi dzialal poprawnie i zeby widzial 8 ram? Jaka pamiec ram kupic jaki procek 4 rdzeniowy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co musze zwrocic uwage zeby system 64 bit mi dzialal poprawnie i zeby widzial 8 ram?

 

musisz zainstalowac ten system na komputerze :)

 

Co do grafy to kup cos ze sredniej polki i nie oczekuj cudow, predzej czy pozniej i tak trzeba zaczac chowac obiekty zeby viewport nie skakal jak szalony.

Tez mnie zastanawia na jakim kompie teraz pracujesz, bo wizki to mozna i na lapku robic, jesli tylko mozesz go zostawic na noc na finalny render.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem polega na tym ze na bardzo prosta scene stol i sciany w 800x600 przy GI i FG ale na minimalnych ustawieniach wszystkiego czekam 45 minut i i tak jest syf jakosc albo za malo fotonow no co tu duzo opowiadac- zniecheca sie czlowiek do takiej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Trochę siedze w "hardłerze" i mogę coś zaproponować konkretnego, coś co będzie miało potężną moc do zabawy w 3D, GI, itp (jak na taką kasę)

 

Płyta gł. Gigabyte EP45-DS3LR > 349zł

 

http://www.gral.pl/preview/Gigabyte/Gigabyte_EP45-DS3LR_P45_DualDDR2-800_SATA2_RAID_ATX_Core2_00.html

 

Procesor: Intel Core2 Quad Q9550 4x2.83 GHz BOX > 1088zł - WARTO!!

(dużo nowocześniejsza konstrukcja od Q6600, technolog ia 45nm, 1333 magistrala, 12MB cache'u !!, świetna podkręcalność, i pare innych usprawnien dzięki czemu ma znaczny wzrost wydajnosci do poprzednich Quadów.) >

 

http://www.gral.pl/preview/Intel/Intel_Core2_Quad_Q9550_4x2_83_GHz_BOX_LGA775_FSB_1333_12MB_64-bit_46.html

 

 

Grafika: Radeon HD4830 Sapphire 1024MB GDDR3, HDMI, DVI, PCI-E 2.0 (Dużo wydajniejsza od 9800GT) > 480zł

 

http://www.gral.pl/preview/Sapphire/Radeon_HD4830_Sapphire_1024MB_GDDR3_HDMI_DVI_PCI-E_2_0_88.html

 

 

Ramy np: DDR2 4096MB 1066MHz OCZ Platinum EPP (2x 2048MB) > 261zł

 

http://www.gral.pl/preview/DDR2_Dual_Channel/DDR2_4096MB_1066MHz_OCZ_Platinum_EPP_2x_2048MB_CL5-5-5_12.html

 

 

Dysk > Seagate Barracuda 7200.12 500GB SATA 16MB cache (świetny dysk, najszybszy na rynku jednotalerzowiec, dzieki czemu cichutki, chłodny, lekki, i bardzo wydajny i z tego co wiem mało awaryjny) > 215zł

 

http://www.gral.pl/preview/Seagate/Seagate_Barracuda_7200_12_500GB_SATA_300_16MB_cache_NCQ_zapis_prostopadly_07.html

 

 

Zasilacz: 500W OCZ StealthXStream > 245zł

 

http://www.gral.pl/preview/OCZ_Technology/Zasilacz_do_obudowy_ATX_500W_OCZ_StealthXStream_Fan_120mm_PFC_74.html

 

 

Jakaś obudowa bez zasilacza 100zł i wychodzi ok 2730zł :) Czytnik DVD nie liczyłem bo pewnie masz w startym kompie dobry.. ;)

 

Ogólnie mówiąc taki sprzecik ma wielki potencjał zwłaszcza po lekki podkręceniu procesorka na np. 4 x 3.4GHz (jak nie wiesz jak i bedziesz miał juz sprzet mogę CI krok po kroku powiedzieć) zwłaszcza w porównaniu z tym starym Celeronkiem jaki masz. Wydajność wzrośnie jakies nawet 8-12 razy w zależności od aplikacji.

 

Grafikę można dać też trochę tańszą ok 360zł GF 9600GT , też bardzo przyzwoita do nowych gier(Crysis w high detal, GRID płynniutko) i do 3D.. i dołożyć do np. 8GB ramu :)

 

Ostatnio składałem podobny komputerek, ale z 8GB RAMU DDR3 i tymi dyskami x2 w RAID0 . Potężny sprzęt, Więcej poweru daje juz tylko podwójny Xeon Quad-Core, lub coś na za drogim Core i7 :)

 

POLECAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zasugeruje to samo co kolega wyzej tylko inna plyta procek i ram ;]

 

AMD Phenom II X4 955 BOX (3.2GHz, Quad Core, 6MB, 125W, AM3) Black Edition:

http://www.gral.pl/preview/AMD/AMD_Phenom_II_X4_955_BOX_3_2GHz_Quad_Core_6MB_125W_AM3_Black_Edition_98.html

 

Gigabyte MA770T-UD3P, AMD 770, DDR3, SATA2, RAID, FW, GBLAN, ATX AM3:

http://www.gral.pl/preview/Gigabyte/Gigabyte_MA770T-UD3P_AMD_770_DDR3_SATA2_RAID_FW_GBLAN_ATX_AM3_46.html

 

DDR3 4GB 1600MHz OCZ Special OPS Elite (2x2GB, DualDDR, CL9):

http://www.gral.pl/preview/OCZ_Technology/DDR3_4GB_1600MHz_OCZ_Special_OPS_Elite_2x2GB_DualDDR_CL9_97.html

 

Wyjdzie ciut taniej, sprzet troche szybszy od q9550 i przede wszystkim nowsza platforma na ramach DDR3 wiec nie bedziesz ich musial wyrzucac przy nastepnym upie komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, SPrawdziłem tego proca od AMD, Całkiem niezły. Wiem ze na AMDkach sie przyjemnie pracuje. Ma praktycznie ta samą wydajność co przy standardowych ustawieniach Q9550 lecz ten AMD potrzebuje do Tego 3.2Ghz>

 

18915.png

 

 

 

A jak sie go podkręca? BO Q9550 osiaga te wspomniane wcześniej 3.4Ghz na fabrycznym napięciu i wtedy aby osiagnąć jego wydajność ten Phenom potrzebowałby zapewne coś koło 3,8-3,9Ghz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie tak sie podkreca na standardowym chlodzeniu i napieciu ;] 3.8 u kazdego recenzenta wyciaga, a przylekkim podbiciu napiecia 4. I generalnie wydajnosciowo PII X4 955 i Q9550 to niemal to samo tyle ze AMD jest tanszy o stowe, zzera ciut mniej pradu i obsluguje DDR3 dzieki czemu cala platforma jest troche bardziej przyszlosciowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie tak sie podkreca na standardowym chlodzeniu i napieciu ;] 3.8 u kazdego recenzenta wyciaga, a przylekkim podbiciu napiecia 4. I generalnie wydajnosciowo PII X4 955 i Q9550 to niemal to samo tyle ze AMD jest tanszy o stowe, zzera ciut mniej pradu i obsluguje DDR3 dzieki czemu cala platforma jest troche bardziej przyszlosciowa

 

Aha... Co do DDR3 to jak pisałem wcześniej składałem komputer też na tym Q9550 i z DDR3 :) to zależy już tylko od płyty gł. i chipsetu. Są płyty albo tylko z DDR2 lub DDR3 lub z oboma typami slotów jednocześnie. ALe po przetestowaniu tego kompa stwierdziłem ze mimo 2x wyższej ceny nie przybyło wydajności w stosunku do DDR2 średniej klasy. Jak DDR3 kupować to te drogie wypasy Corsair z naprawdę wysokimi zegarami, i niskimi timingami wtedy przeganiają DDR2 :) Tak czy siak Phenom II to świetny procesor. Wybór zależy juz od preferencji przyszłego usera

Edytowane przez MaxymilianMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samemu nie zloze bo nie umiem. chyba ze sie naucze hehe

 

 

W sumie łatwo sie nauczyć ;) , instrukcje są tak dokłądnie napisane zeby większość osób sobie poradziła. No i później satysfakcja większa. Kupiony gotowiec ze sklepu, ma pare wad, m.in. czesto ma plombę i nie mozna samemu nic ulepszyć, zmieniać.. Jak wysiądzie komputer trzeba taskać całą skrzynke do serwisu wraz z naszymi cennymi pracami, danymi. O nie nie.

 

Naprawdę warto samemu spróbować, dzisaj komputery są bardziej zintegrowane i szybciej idzie całe składanie. TO w sumie parę elementów które trzeba ze sobą połączyć, są blokady by źle nie włożyć wtyczek, kart itd. OK 30-50min składania i instalacja systemu stery ok 1.5godzny. :) A jak czegoś sie nie wie , gdzieś utknęło , zawsze można się poradzić kogoś ;)

 

A cały sprzęt można z np. takiego Grala czy innej firmy pobliskiej-taniej, zamówić przez net i na drugi dzień wszystko w domu (przynajmniej u mnie tak nieraz było) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czolem,

Polecam phenoma II 955, mamy teraz pudelka z takim prockiem + 8 gb ddr3,

renderuja 24 h na dobe i spisuja sie bardzo dobrze. Jesli dobrze pamitam gdzies

juz wklejalem cinebencha wyniki kolo 13000. Renderujemy ostatnio

dluzsza animacje i w porownaniu z innymi prockami ktore mamy: q8300, maja

miazdzaca przewage. Jeden procek pII 955, wypada prawie tak szybko jak

moje dwa opterony 2 x 4 x 2ghz. A przy okazji sprzet byl calkiem tani:

 

pII 955 ~ 1000 zl

plyta AM3 asrock M3A790GXH - 420 zl

(bardzo fajna plytka, chip 790gx, wbudowana karta graficzna, ddr3 itd...)

ram 2 x 2 x 2gb 1333 ddr3 ~ 400 zl

hdd jakistam,

obudowa,

winda

 

dodasz karte za 400 zl - jakies 9600gt, albo radeona 4770 i bedzie git.

praktycznie w kazdym sensownym sklepie ci zloza komputer jesli tego

zazadasz. ( w Krakowie jak nie mialem czasu to skladali mi w bit'cie,

w Apollo i nie bylo problemu )

Edytowane przez dokturpotfor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czolem,

Polecam phenoma II 955, mamy teraz pudelka z takim prockiem + 8 gb ddr3,

renderuja 24 h na dobe i spisuja sie bardzo dobrze. Jesli dobrze pamitam gdzies

juz wklejalem cinebencha wyniki kolo 13000. Renderujemy ostatnio

dluzsza animacje i w porownaniu z innymi prockami ktore mamy: q8300, maja

miazdzaca przewage. Jeden procek pII 955, wypada prawie tak szybko jak

moje dwa opterony 2 x 4 x 2ghz. A przy okazji sprzet byl calkiem tani:

 

pII 955 ~ 1000 zl

plyta AM3 asrock M3A790GXH - 420 zl

(bardzo fajna plytka, chip 790gx, wbudowana karta graficzna, ddr3 itd...)

ram 2 x 2 x 2gb 1333 ddr3 ~ 400 zl

hdd jakistam,

obudowa,

winda

 

dodasz karte za 400 zl - jakies 9600gt, albo radeona 4770 i bedzie git.

praktycznie w kazdym sensownym sklepie ci zloza komputer jesli tego

zazadasz. ( w Krakowie jak nie mialem czasu to skladali mi w bit'cie,

w Apollo i nie bylo problemu )

 

TO Wy macie renderfarmę małą z tych "pudełe" zrobioną? Ile sztuk?

 

CO do tego miazdzenia np. Q8300 to po testach wychodzi nie az taka straszna różnica ;) .. W prawdzie nie ma w tych wynikach 955 ale jest 940(wolniejszy ok 4 % w renderingu w np. Maxie)

 

 

4c8461a9feb14effc905c61f6d5be311.png

 

7326a76071f7002c3de0a9ef925b4413.png

 

85fc0879d2c5e1a877a9c04286d450e8.png

 

6bc6abd17b03da8350c7339359a24a0c.png

 

567fbdbd8ec23317493dbb78fad41ef7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka, intele mamy q8200 czyli 2.33. Roznica jest duza. Puszcze jutro jakies scenki ale z glowy jak szly porownywalne klatki to zdarzalo sie:

 

2 x opteron 2350 (8x2ghz) ~ 50 sekund

1 x p2 955 (4x3.2ghz) ~ 55 sekund

1 x q8300 (4x2.33ghz) ~ 80 sekund

 

Farma trudno to nazwac, bo w sumie sa tam 4 kompy. Nie maja grafiki (poza

zintegrowana), przez vnc tylko je obslugujemy, bzycza sobie pod biurkiem.

Jak masz jakas scenke do testow to wystaw, moge zobaczyc.

Edytowane przez dokturpotfor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis na gieldzie i zaproponowano mi plyte Asus p5q premium . Czy sadzicie, ze warto bo tania niejest.

Powiedziano mi, ze posiada 8 punktow zasilania czy cos takiego i ze lepiej sie sprawdzi od płyty gł. Gigabyte EP45-DS3LR > 349zł. Co sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis na gieldzie i zaproponowano mi plyte Asus p5q premium . Czy sadzicie, ze warto bo tania niejest.

Powiedziano mi, ze posiada 8 punktow zasilania czy cos takiego i ze lepiej sie sprawdzi od płyty gł. Gigabyte EP45-DS3LR > 349zł. Co sadzicie?

 

CZeść . Przeglądnąłem specyfikacje i rynek i polecam CI teraz droższą ok 40zł płytę też Gigabyte ale model EP45-UD3LR. Na tej serii składałem juz sprzet, charakteryzuje sie innowyayjną technologią odbierania ciepła z płyty głównej i paroma innymi ciekawostakami.

Co do faz zasilania 8 nie jest potrzebne do sprawnej prazy na Quadzie czy jego podkręcania. Te 8 faz w niektórych płytach to głównie działanie troche marketingowe bo ich potencjał jest przygotowany na wyrost.

Właśnie widziałem na zagranicznych forach ze ludzie na tej płycie(GA-EP45-UD3LR ) podkrecają tego intela Q9550 na blisko 4GHz i więcej. WIęc CI tą płytę polecam. Ma tez kondensatory nowszej generacji niż Asusy itp . Poniżej wycinek tego info.

 

"Technologia Ultra Durable 3 z podwójną ilością miedzi w warstwach PCB oraz znacznie niższymi temperaturami pracy

Aż do 50,000 godzin bezawaryjnej pracy dzięki japońskim kondensatorom aluminiowo-polimerowym" - czyli nie będzie tego problemu puchnących kondensatorów znanego problemu innych płyt. ;)

 

 

 

 

 

Poniżej znaleziona opina zachodniego usera ;) >

 

"I bought this for a performance build i got a Q9550 to 500 FSB! i love this board and it is perfect for overclocker."

Edytowane przez MaxymilianMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem tak jak sugerowaliscie.

 

proc: Q9550

plyta: gigabyte ep-45 ud3lr

ram: ocz 4gb 1066mhz

grafa: sophire hd4830 1024

dysk: seagate baracuda 500

zasilacz: ocz 500

 

Smiga to bardzo, fajnie. Polecam taka konfiguracje kazdemu kto kupuje nowego kompa pod randeringi.

 

Narazie pracuje na systemie 32 bit i 4 ramu ale i tak jest bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności