Skocz do zawartości

Problem z Deform Paint


Dor

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze tydzień temu korzystałem z Deform Painta normalnie - bez żadnego kłopotu. Ostatnio sformatowałem sobie dysk systemowy, zainstalowałem 3DSMAX 6 po raz kolejny. Problem jest następujący: Wkładam trzy pliki Deform Paint\'a do katalogu Plugins w folderze Max\'a (Tak jak to robiłem poprzednim razem). Przy uruchamianiu Max\'a wyskakują mi trzy błędy, każdy o pliku Deform Paint\'a ,np. \"DLL f:\\3dsmax6\\plugins\\PaintMod.dlm> failed to initialize. Error code: 127 - Nie można odnaleźć określonej procedury.\" i \"DLL f:\\3dsmax6\\plugins\\PaintScatterInk.dlm> is not made for this version of the program - not loading\" Wiem, że jest to standardowy komunikat przy próbie uruchomienia pluginu z poprzednich wersji Max\'a. Dodam jeszcze, że taki plugin jak V-Ray u mnie działa bezproblemowo. Próbowałem zloadować go z Plugin Menagera z Max\'a - z takim samym skutkiem... Więc mam pytanie - Czemu chociaż ten Plug działał mi wcześniej - nie działa mi teraz, i czemu wykrywa mi go jako wersję do wcześniejszego Max\'a, chociaż pobrałem go z linka z Max3d.pl w dziale Video Tutorials i pisało przy nim, że jest to wersja R6.

 

Ps: Pobrałem nawet Service Packa 1 do Max\'a i to nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Teraz Deform Paint już działa, pojawił się za to kolejny problem - gdy przypisuje obiektowi dziewczyny Paint Modifer, to Max wysypuje mi się do Windowsa, jak do tej pory dzieje się tak tylko z tym obiektem. Teapoty i inne takie mogę sobie deformować bezproblemowo. Próbowałem już collapsować tą siatkę do Poly, Nurbs, Patch, łączyłem ją z innymi obiektami, kasowałem nawet połowę jej polygonów, Mergowałem do pustych scen i nic. Powodów naperwno może być mnóstwo. Jeśli znajdę jakoś w przyszłym tygodniu Windowsa 2000 to zobaczę czy zmiana systemu coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dodaniu edit mesh też nie działa, sprawdzałem przed chwilą, w Modifer Stack mam tylko scolapsowane Editable Mesh,a i tak wciąż wysypuje do Win\'a. Wyskakuje okno, że Discreet przeprasza za niedogodności i pyta się, czy wysłać raport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam jeszcze jedno, ale nie będe zaśmiecał forum kolejnym Topiciem.

 

Czy mógłby ktoś podać mi ustawienia Deforma, by rysując splajny na obiekcie, splajn odchylał się od powieszchni - tak jak jest to pokazane przy robieniu włosów na Video Tutku

 

Czy da się ustawić by ten splaj miał określoną liczbę vertexów, np. 5? Bo DP potrafi ich 50 natworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności