Skocz do zawartości

Laptop


Gość deliriumtremens

Rekomendowane odpowiedzi

Gość deliriumtremens

hej, wiem wiem kolejny temat z cyklu "jaki laptop?"

zajmuję się głównie pracą w photoshopie, illustratorze, obróbka zdjęć, filmików, plakaty, ulotki, grafika na strony internetowe. szukam laptopa, który byłby w sam raz do takiej zabawy. na innych forach polecają mi nowe laptopy multimedialne przeznaczone głównie dla graczy, ale chyba nie tego szukam. powiedzcie mi na co powinnam zwrócić szczególną uwagę, na pamięć, kartę graficzną? która firma będzie najlepsza?

 

będę wdzięczna za wszelkie sugestie (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hej

 

Na wstepie powiem ze juz dawno nie obserwuje nowosci w swiecie kompów. Jako ze studiuje architekture to powiem co zauwazylem. Sam posiadam od prawie 2 lat dell precision m6300 i jest swietny, zauwazylrm ze kilkoro ludzi z wydz tez go juz ma. Obecnie dell oferuje nowa serie m6400 która ma kosmiczne mozliwosci konfiguracji. W biurze gdzie pracowalem szef mial Ibm jaiegos za 2000 - 3000 i zrobil na mnie wrazenie pod wzgledem solidnosci obudowy - ale stacje robocze sa drogie. Jakos nie mam tylko przekonania do hp - moze przez design, pozatym te blaszane obudowy.... Moim zdaniem wazna jest wentylacja - dlatego odpadaja acery, kompale i alienware(tak slyszalem), wazny jest sensowny ekran - najlepiej 1920zx1200, graficzna (niekoniecznie quadro) no i ram tak z 4gb dobrze miec.Mi najlepiej pasuje 17' - na tyle nieduzy zeby go nosic w plecaku i wygodnie pracowac. Kolezanka ma hp 18,5' to nie dosc ze wieki to strasznie ciezki. Ja swojego zajezdzam renderowaniem, pracuje w revicie, cadzie, photoschopie, zalalem go tigerem juz (wymiana klawiatury) i nie ma problemow.

 

Nie musze mowic ze zakup laptopa to znacznie mniej "ekonomiczne" rozwiazanie niz stacjonarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość deliriumtremens

tak ja wiem, że nie ekonomiczne, z tym, że ja studiuje dwa kierunki, w dwóch różnych miastach i muszę mieć po prostu go cały czas przy sobie ;)

zastanawiam się właśnie nad dellem albo nad sony.

w każdym razie dziękuję za odzew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzilbym zadzwonic bezposrednio do dell to bedziesz mial taniej. ja kupilem sobie kila miesiecy temu DELL Studio 17" 1400x900 WLED. C2D p8400 2,26 ( sam sie kreci do 2,4 w stresie), 4 gb ram 800 mhz, ati 3650, no i pracuje sie bardzo wysmienicie. uzywam do 3ds'a, photoshopa, After effects, premiere pro i flash. do tego dysk 250 7200 bo wolniejszych to lepiej nie brac. jak wezmiesz to niepozalujesz. jeszcze plecak za 85 toshiby sobie kupilem i nosi sie bardzo wygodnie. no i ten komfort ze 17 a nie 15 ;) polecam polecam. no i jak dzwonisz do della to mozesz sie targowac jak cos niepasi ;)

 

//edit. koniecznie matryca WLED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności