Skocz do zawartości

Samsung VS Lenovo DYLEMAT


akkarin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chce kupic laptopa - pod maxa, after effects (zeby sie renderowalo w miare) do 3000 zł, czasem jakas gierka.

 

Dylemat mam pomiedzy dwoma laptopami:

SAMSUNG-R510 za 2400 zł

http://www.portabile.pl/laptop/SAMSUNG-R510-P7450-154-3072-250-DVDSM-VHP-ASAP.php

 

LENOVO Y530 za 2999 zł

http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_netbooki/Lenovo_IdeaPad_Y530_59_020679_/pelny,id,72858,s,1/

 

Roznica 600 zł, samsung lepszy procesor (cache przede wszystkim), lenovo ekstra grafika GF9600 GT z 1GB

 

Zaoszczedzic 600 zł i postawic na procka czy lenovo z mocna grafa i procesor tez w miare ok.

 

Prosze o konstruktywne opinie, ewentualnie przebicie moich wyborow. Czas nagli, promocje sie koncza. Dzieki za wszelkie wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O Samsungach za wiele nie wiem, ale ta firma nie robi chyba tylko tosterów, a to niekoniecznie dobra rzecz.

Za to Lenovo od zawsze (czyli od czasów IBM'a) miało bardzo solidne notebooki i z świetnym supportem. Brat ma Lenovo (seria T) od roku mniej więcej i jest wręcz ekstatycznie zadowolony. :)

Często mi mówi jak znajomi z innymi notebookami (Acer'y... bla bla) mają same kłopoty, a jego... tylko się trochę porysował.

Ale to już może być fanboizm.

No i Lenovo po prostu wygląda lepiej. ;)

 

EDIT:

Poza tym, nigdzie nie mogę znaleźć tego Samsunga w twojej cenie. Wszędzie gdzie szukałem jest droższy od Lenovo.

Edytowane przez RA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W saturnie od wczoraj jest za 2400 zł, promocja, ludzie sprzet hurtowo wynosza. ogolnie reklame zrobilem ale pendriva dzis sam kupilem. kupujac jutro tego samsunGa jestem do przodu 500 zł.. ciężko mi wybrac :(

Edytowane przez akkarin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep to sklep, nie ma znaczenia, ogolnie kupuje gdzie indziej ale jest okazja, przecena 500 zł, gwarancja i tak u producenta 24 miesieace, pomijam sklep. Generalnie myslalem o maxie, teraz mam amd 65 x2 4400+ i tak srednio szybko sie renderuje, niby nie gorzej niz intel pentium T7xxx ale mialem laboratoira w tym semestrze, gdzie optymalizowalismy algorytmy, mnozenia macierzy przez macierz i przez wektror w ktorych intel wypadl UWAGA!! 50% lepiej... masakra. Intel z liczeniem radzil sobie lepiej 50% lepiej niz amd pod vista 64 bit.. dlatego chcę postawić na intela od 8 lat... i zyskać trochę mocy. samsung ma taktowanie 1066 mhz które bardzo mnie kusi.. sprawdzałem też laptopy california access, ci to dają kompa za 2500 zł takiego co markowe produkty za 5000 zł, ale nie potrafię im zaufać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności