Skocz do zawartości

Wyłącza bez słowa 3dmax9+vray1.5 podczas renderowania


bsstudio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Gdzie tkwi problem? Testowałem różne sceny duże i małe, wszystkie oparte o vray -czasem jest komunikat, a czasem wywala bez słowa...

Srednio na 10 renderów wywala 4.

Komputer to Quad6600,4gb-1066,GF 9500gt 1gb, win xp32, 3dmax9/32, max ustawiony na direct3d.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Procesory zwykle lecą na maxa, pamięć na połowe. Materiału shellac nie używam.

 

Probowales service packi poinstalowac?

Max 9 byl bardzo buggy w tym temacie, Vray 1.5.. mam nadzieje ze nie jakis RC3, tylko finalna wersja najlepiej z SP

 

zeby ci ulzyc, to czasem pomaga wylaczenie maxowego Frame Buffera

na zakladce Renderer "Enable Built-in Frame Buffer"

 

a zeby ci rozjasnic w temacie pamieci i systemu 32bit, moment gdy pojedyncza aplikacja probuje przydzielic sobie cos w okolicach 1.5-2.0GB, w 32bit XP... oznacza poczatek problemow, moze sprobuj troche downsamplowac jakies bitmapy, moze masz jakies ktore maja po kilka tysiecy pikseli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Service packi zainstalowane, frame buffer nie ma tu znaczenia!

 

Bitmapy raczej małe- bez przesady pikseli.

 

Fakt, że jeśli nie wywali maxa na samym starcie i właczę render to wywala w okolicach 1.5-2.0GB przydzielonej pamieci.

 

Jak tu zaradzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz duzo displacement ( zwłaszcza 3d) też lubi się wykrzaczyć max 9. Tak przynajmniej było u mnie - oszczędzaj displacement, staraj się gdzie się da dawać 2D zamiast 3D ( w większości przypadków 3d nie jest do niczego potrzebny przy umiejętnym zastosowaniu 2D).

 

Spróbuj może zwiększyć przydzieloną pamięć dynamiczną dla Vraya (w zakładce Render Setup -> System )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Service packi zainstalowane, frame buffer nie ma tu znaczenia!

 

Bitmapy raczej małe- bez przesady pikseli.

 

Fakt, że jeśli nie wywali maxa na samym starcie i właczę render to wywala w okolicach 1.5-2.0GB przydzielonej pamieci.

 

Jak tu zaradzić??

 

zostaje ci system 64bit...

chyba ze uda ci sie zoptymalizowac troche scene, zeby zejsc ponizej tej magicznej granicy, albo np. przelaczyc

w VRayu z "Static geometry" na "Dynamic Geometry" (Render-> sekcja System)

wtedy sie bedzie strasznie slimaczyc, ale moze ci cos wyrenderuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem i męczyłem się z tydz. czasu żebym mógł spokojnie renderować bez zamartwiania się czy wywali czy nie. W Viscie pomogło tylko 3gb switch, a w XP Prof. miałem dziwny problem, bo jak wpisałem /3GB to i tak mi wywalało 3ds maxa ale zainstalowałem "memturbo", dopisałem nową całą linijkę "switch 3GB"(co wszyscy podają) i za tylko pierwszym razem musiał czyścić ramy podczas renderingu ale każdy następny raz to już było dobrze. Więc dziwne to trochę dla mnie ale teraz działa. Dodam jeszcze tylko, że robiłem kilka prób z geometry dynamic/static, max tree depth, dynamic memory limit ale to nic w moim przypadku nie zmieniało a korzystam z v-ray SP2 i Max 2009 sp1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności