Skocz do zawartości

Błąd w zapisie pliku?


waza

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie jakiegoś projektu, w tym przypadku jest to pies. Pracuję nad jego głową więc resztę schowałem. Trochę porzeźbiłem i tak zapisałem toola jako plik pies01 - na szóstym poziomie podziału (jest siedem) i z częścią siatki schowaną.

 

Następnego dnia plik otworzyłem bez problemu, skończyłem pracę nad głową i chce odkryć resztę siatki a program mi się wiesza. Chcę przejść level wyżej lub niżej - to samo.

 

W trakcie pracy jestem przyzwyczajony zapisywać etapy projektu w kolejnych plikach więc żeby uratować główkę wczytuję poprzedni etap - pies00, dołączam jako subtool do pies01 i na nim (pies00) maluję pędzlem ZProject. Kiedy robę to bardzo delikatnie to wszystko jest prawie OK ale i "odciśnięte" rejony są bardzo delikatne. Kiedy zwiększam moc pędzla to robi się straszna kaszana - wystrzeliwują werteksy, chyba głównie symetryczne ale nie jestem pewien.

 

Pytania:

1. czy da się uratować plik pies01? Jeśli nie to

2. czy można jakoś ustawić pędzel ZProject żeby nie robił takiej kaszany?

3. czy jest jakiś inny sposób na odzyskanie utraconego pliku/pracy?

 

Właściwie to chyba dłużej pisałem tego posta niż robiłem szczegóły główki po potraktowaniu pędzlem ZProject. Pytanie więc jest czysto teoretyczne ale odpowiedzi mogą się przydać przy większych projektach.

 

ps. ciekawe że plik pies00 też był zapisany z ukrytą częścią siatki oprócz głowy i na szóstym poziomie ale przed sculptowaniem a można było odkryć całą siatkę i zmieniać poziomy bez problemu.

 

ps.2. Nie wiem jak będzie dalej ale jak napisałem - po pędzlu ZProjekt chyba też nie jest w porządku - werteksy minimalnie nie są symetryczne i nie wiem jak to wpłynie na dalszą pracę?

 

.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #cccccc; background-image: none; color: #333333; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 10pt; line-height: normal } p { margin: 0px; } .inlineimg { vertical-align: middle; }

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Hej,lepiej nie zapisywać modeli na najwyższym subdivide a tym bardziej częściowo ukrytych lub z maską-zbrush lubi się czasem wywalić w takiej sytuacji.Jeszcze lepiej zainstalować sobie subtool mastera i korzystać z jego save-automatycznie zapisuje toola na najniższym subdivide.Jest jeszcze quick save plugin-http://www.zbrushcentral.com/zbc/showthread.php?t=49080 - też fajny bo automatycznie nadaje kolejne nazwy przy zapisie(01,02...).Co do zproject brusha to może spróbuj użyć funkcji project all zamiast niego.Jeśli masz problemy z symetrią spróbuj użyć smart resymmetry.

Pozdrawiam:)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności