Skocz do zawartości

quadro fx4400, wydajność w xsi i ogólna


miras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam możliwość zakupu powyższej karty, teraz pracuję na 7900GS i nie narzekałbym na wydajność, gdyby nie koszmarna niestabilność pod XSI, wkurza mnie instalowanie kolejnych wersji sterowników, które poprawiają jedno ale pogarszają inne, niby wszystko ok a tu nagle jakiś nvidia open gl error wyskakuje. Może ktoś pracował/pracuje na tej quadro 4400 i jest w stanie opisać swoje doznania, to model oparty na chipsecie porównywanym do GF 6800, czyli starszym niż 7900GS, ale stabilność jest dla mnie teraz priorytetem. A może nie warto się przesiadać bo wydajność w vieportach będzie niemiłą niespodzianką? To stara dość karta i niewiele znalazłem opinii o niej w necie.

 

Alternatywą jest fx3500 - to chyba GF7900 jeżeli chodzi o hardware?

Edytowane przez miras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dla zainteresowanych, zakupiłem quadro fx3500, na razie zero problemów z OpenGL, xsi nie pada, nic nie znika, viewporty chodzą dobrze. Wydajność jest mniejsza niż GeForce 7900GS, benchmark do XSI pokazują mniejsza ilość klatek, ale stabilność póki co bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego nie rozumiem, ale ten 7900gs miał świetna wydajność liczoną w fps w benchmarkowej scenie w xsi 7, quadro ma gorsze wyniki, choć niby jest zbudowana na adekwatnym chipsecie z tej samej "rodziny". Ale to nic, nie kupiłem jej ze względu na wydajność tylko stabilność, praca w wysypującym się programie jest bardziej upierdliwa niż przykładanie większej wagi do optymalizacji sceny w viewportach, nieprawdaż? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadro tak jak pisalem wiele razy nie jest cudem natury tak jak to opisuja media. Ale nie o tym mialem.

 

Co do bledow to zauwazylem iz te najnowsze stery faktycznie zmniejszaja stabilosc. U mnie oraz u znajomego w maxie Direct X ostatnio ladnie wariowal. Wywalal program gdy podczas wykonywania operacji kompletnie nie zwiazanej z obciazeniem karty. Po zmianie na wyswietlanie opengl wszystko dziala znakomicie. Jednak w takich przypadkach polecam nieco staresz stery ktore sa bardzo stabilne.

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem już różne wersje sterowników x64, starsze, jeszcze starsze, nowsze i najnowsze. Wszystkie po czyszczeniu systemu driver cleanerem. Niektóre były w miarę stabilne , to prawda, starsze spisywały się dobrze ale nie we wszystkim. Chyba we wszystkich wersjach miałem jakieś, drobne bądź większe błędy w xsi 7 64bit, aż po kompletne wywalenie programu podczas próby np. otwarcia okna Animation Editor, te które sprawiały się najlepiej przetestowałem na trialu maya 2009 - błędy w wyświetlaniu. Do tego parę błędów w open gl w After Effects, no i wkurzyłem się. Używana Quadro w niezłej cenie na razie nie sprawia takich problemów, cudów nie oczekiwałem, wiem że to ta sama karta co GF tylko zoptymalizowana sterami, pewnie jakaś hardware-owa różnica też jest, nie wnikam. W każdym razie na razie zero problemów i o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności