Skocz do zawartości

Minibitwa: Exterior (Wall less house)


Touch

Rekomendowane odpowiedzi

headvuw.jpg

.

 

Zgodnie z ustaleniami, z początkiem nowego miesiąca, startujemy z nową minibitwą. I tym razem każdy chętny może spróbować swoich sił w temacie dość trudnym, bo dotyczącym tzw. Exterior'ów.

Refka do odtworzenia tym razem, to projekt studia Tezuka Architects, a konkretnie Wall less house w Tokio, w Japonii:)

 

002boe.jpg

.

Jak widać, chodzi tutaj o ujęcie nocne/późnowieczorne, co ma i ten plus, że w przypadku drzew, wystarczą nawet podstawowe rośliny dostępne standardowo w max'ie. Niestety, nie wiem jak tutaj wygląda sprawa z innym softem:)

 

Termin ukończenia, z racji ostatniej mizernej frekwencji, to koniec miesiąca, czyli 31 lipca 2009roku do godziny 20:00.

Wszelkie sugestie oczywiście mile widziane:D

 

Poniżej link do reszty ujęć oraz rzutów, które może pomogą trochę:)

http://www.plataformaarquitectura.cl/2009/03/10/wall-less-house-tezuka-architects/

 

Pozdr i powodzenia!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak się wycofacie, to znajdę i nakopię:D

Marshall, są wakacje, część osób ma trochę więcej czasu, można rozważyć dodanie jeszcze jednej, osobnej minibitwy z terminem do końca miesiąca, tyle że z jakimś interiorem. Wydaje mi się, że byłby to dobry pomysł, więc działaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kadr ma być jak najbliższy temu, który jest w temacie, czyli widok na elewację z 'klatką schodową', wersja nocna, ale można dodatkowo zrobić również wersję dzienną, z tym, że oceniana będzie tylko wersja nocna.

 

Pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przekonaliście mnie do pracy. Dziś juz postawiłem budynek więc myśle że prace wykończe na czas i że poradze sobie ze światłem (lampami będe świecił pierwszy raz jak i pierwszy raz robie ujęcie nocne) :) Pozdrawiam

 

EDIT: No to ja mam narazie tyle :) Wiem że słabo ale dopiero sie rozkręcam.

 

pracka.jpg

 

PS: Sorry za ziarno ale taki render i barierki juz sa poprawione.

Edytowane przez WilL
Dodanie zdjęcia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety musze odpuścic sobie ta mnibitwe :/ Mój komputer zacina sie przy każdej próbie renderowania a czasem nawet przy modelowaniu potrafi to zrobić tak więc nie dam rady dokończyć pracki. Ale życze powodzenia i mam nadzieje że cos się znowu ruszy :) Ps: A pracke dokończe juz poza bitwą na nowym kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubus, spokojnie, jeszcze jest czas:) Jak dobrze przysiąść, to luźno można to zrobić w 2-3 wieczory:)

WilL, szkoda:( Wiem jak to jest, oj, uwierz, wiem:P Jak nie teraz, to później:)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać szpar na budynku. Chodzi mi o te pionowe bo te poziome masz :)

Lewa lampa jest bardziej przekrzywiona u Ciebie. Bardziej odstaje od budynku :P

 

Wiem, że to pierdoły, ale jeśli jest jeszcze czas i można to poprawić. Chyba o to chodzi w mini bitwie, żeby coś odwzorować jak najlepiej :)

 

Tak bez zastrzeżeń. Rendering bardzo podobny do referki :)

Chciał bym się również zgłosić :) Nie wiem czy trzeba pisać do kogoś czy po prostu wrzucić swoją pracę i zostanie zgłoszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vega poprostu bierzesz pracke i wrzucasz tutaj a automatycznie pójdzie do konkursu (o ile autor napisze że jest skończona) :) Nadal spoko idzie i czekam na finał bo frekfencja jest dobra i rywalizacja będzie zacięta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się spóźniłem. Jeżeli praca zostanie odrzucona z powodu spóźnienia to zrozumiem :) Prace uważam za skończoną. Zniknęła mi gdzieś po lewej antena oraz światła na górze dostały jakiegoś dziwnego koloru :)

 

minibitwafinishfinish.jpg

Edytowane przez Vega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczekamy do 0:00 jeszcze, ale widzę, że towarzystwo niestety podobnie jak poprzednio wykruszyło się, więc będzie to chyba ostatnia mimibitwa z tego cyklu:)

Brawa dla tych, którzy pociągnęli temat do końca:)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności