Skocz do zawartości

jaki proc? Intel Core i7 920 czy AMD Q-C 955??


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

procki może i są w podobnej cenie, ale już płyty pod nie oraz odpowiednie pamięci już nie ;) minimum na i7,mobo,ram to 2500 zł aż do 3500 zł

amd zamknie się w 2k max

Jak kupujecie i7 920 2.66GHz to tylko rewizja D0 -lepiej się kręci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zamierzam na dniach złożyć całego nowego kompa, następna wymiana nie będzie szybko więc interesuje mnie dobry sprzęt. Jestem w stanie wydać więcej ale jeżeli nie będzie znaczącej poprawy pracy to sami wiecie...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa się świetnie kręcą, i choć i7 już nie straszą ceną samych procesorów, jak na początku, to odbijają to sobie na chipsetach, przez co mobo są drogie. AMD złożysz taniej, choć z i7 da się trochę więcej wyciągnąć.

 

Ja brałbym AMD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego ile chcesz wydac pieniędzy na resztę hardware. jeżeli kupno i7 920 wraz z droższym mobo niż w przypadku phenoma nie jest dla Ciebie problemem powinieneś brać i7, ale tak jak wyżej zostało napisane - TYLKO REWIZJA D0! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stracilem zaufanie do AMD, intel to jednak intel. Procki maja kopa nie w tyle w teorii ale w realu. Polecam I7

 

Okej spoko

WIadomo że i7 to najszybszy procek na rynku

 

Ale teraz patrząc na wydajność/cena CAŁEJ PLATFORMY (proc,mobo,ram,...)

zestaw z i7 może wyjść 2-3 tysiące drożej, a nie koniecznie ta cena jest warta wydajności

oprócz drogich płyt oraz pamięci (triple channel) najleży doliczyć chociażby poteżny zasilacz oraz b.dobre chłodzenie procka, bo bez OC to możesz być nie zadowolony - tak czy siak koszta rosną

 

Jeśli nie patrzyć na cene to wybór jest dość oczywisty...

natomiast jeśli mamy ograniczone środki to warto się zastanowić jakie mamy potrzeby i konkretnie pod nie składać zestaw zbędnie nie przepłacając wybierając najlepszy towar wydajność/cena.

 

 

a widział ktoś w akcji tego phenoma? :)
http://pclab.pl/art37173-6.html -przejżyj sobie ten test
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One core?:) O stary, no to roznice napewno odczujesz:)

 

hm, Co do poteznego zasilacza to bym sie spieral gdyz ja jade na 450W (w tym karta GF8800 ktora beirze 200W), czterema napędami i nic jeszcze nie wywalilo. Wiatrak w sumie boxowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności