Skocz do zawartości

Fotografia: SWRSC


SWRSC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cholera, przez chwile myslalem ze w 002 wstawiles teapota z maxa Przyjemne kolory wg mnie.

 

hahaha no... po SWRSC to nie wiadomo czego się można spodziewać :D

 

 

A na serio to tak jak Ci już mówiłem fajne focisze i ładne Panie się załapały na sesje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcia, kolory na 001 po prostu wypas (i ta poza!). Trójce troszkę brakuje czerni IMO.

O Magdzie nie ma co pisać, bo jej to chyba jakbyś nawet jednorazówką zrobił zdjęcie to byłoby arcydzieło. Tak wdzięczny "temat" sam się obroni.

Możesz napisać jaki to aparat? (i czy cyfrak czy analog) ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach - zaczynam się o Ciebie martwić !

ttaaddeekk - podzieliliśmy się po połowie. Ona pozowała, a ja robiłem zdjęcie.

Tweety - no chłopie, dzięki! Twoja opinia ma duży mnożnik dla mnie jeśli chodzi o foto.

Jozeph - doję krowy.

peter_f - Canon eos 400D + sigma 17-70, przy 001 była jeszcze 1,8m biała blenda.

Edytowane przez SWRSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę... ile z tych kolorów to zasługa obiektywu a ile ps-a? Ja swoim pentaxem z kitowym obiektywem mam zawsze takie nijakie kolory, że aż mi się odechciewa spacerów z aparatem przy oku. Zawsze pozostaje konwersja na b&w z dobudowaną ideologią, że to zdjęcia artystyczne, ale ja mam słabość do ładnych kolorów :/

 

Fota z misiem wydaje mi się zbyt dosłowna; przez misia historia popada w naiwnośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSa... hmmm

002 miało nawet HDR.

Głównie overlaye we wszystkich trzech.

 

Bez profesjonalnego doświetlania raczej się nie obejdzie bez PSa by uzyskać ładny obrazek w niektórych przypadkach. W 002 użyłem HDR żeby uzyskać niebo np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blenda srebrna + lampa. Troszkę prób było zanim trafiłem na w miarę dobre nastawy. Ogólnie uwielbiam doświetlane zdjęcia pod słońce, ale nie potrafię ich jeszcze robić tak jak bym chciał :D

 

3 silne lampy i moglbys dac nizsze ISO, gdzies w sieci widzialem taki kurs

oswietlenia z "dziadkiem" ktory lopatologicznie pokazywal jak porozstawiac

i jakiej mocy lampy pod slonce, kurcze jak wygrzebie to podesle na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo bardzo fajne Świerszczu! Świetna modelka, fajna okolica, kolorystycznie.. trochę mi nei pasi, wyprane i wyblakłe ale to już imho tylko.

 

Kilka lamp... eksperymentuję z tym od dłuższego czasu. Mam trzy lampy, dwa statywy, parasolki... brakuje tylko jakiejś motywacji hehe.

 

Garść info:

 

http://www.youtube.com/user/bertstephani

 

Polecam ten kanał. Facet łopatologicznie wyjaśnia jak ustawiać modelkę, lampy w terenie, wykorzystując zarówno światło zastane jak i lampy. Masa materiału, warto poświęcić jeden wieczór i porobić notatki :)

 

Kolejny link:

http://www.flickr.com/photos/31454864@N00/favorites/

 

The best of strobist photo. Najlepsze zdjęcia wybierane przez blog strobist.blogspot.com

 

Co to strobist? To taka "filozofia": zrób dobre zdjęcie jak najmniejszym kosztem. Zwykłe lampy błyskowe, parasolki, ręcznie klecone w domu softboxy, rim lighty, beauty dish'e... efekty... powalające czasami.

 

Sam blog też sporo informacji zawiera, zwłaszcza blogi innych fotografów, którzy dzieląsię wiedzą.

 

Z polskich to:

http://www.studiowplecaku.pl/

http://www.michaldulemba.pl/

http://afa.net.pl/

 

I na razie tyle :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

007. Zuzia i balony

 

07maz.jpg

 

imo z nisko aparat. wyżej, lekko w prawo, lampy symetrycznie nad głową modelki, horyzont powyżej głowy, niech cement garażu ciągnie się ponad ramionami. wtedy zniknie wrażenie chaosu za plecami. albo mniejsza GO, lub odwrotnie, bliżej aparat i szeroki kąt, taki gdzieś z 18mm. dramaturgia ;)

 

a galoty to pewnie alladynki, albo pumpy... strasznie modne w tym sezonie... niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i błąd że zdjęcie robiłem przy 1/500. Mogłem nastawić 1/1000 byłoby mniej MB. Ogólnie ciężko było - jedna próba, seria 5 zdjęć, oni biegli, ja biegłem tyłem i jeszcze z górki...a co ich musiałem namawiać... a to ze kamery, a to że ludzie zobaczą...:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjęcie, tylko pogoń za bardzo się uśmiecha, wyglądałoby lepiej gydyby robili groźne twarze. Oprócz tego pogoń wygląda jakby uprawiała jogging, jedynie ta pani zdaje się biec szybko.

 

A MB moim zdaniem pasuje tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie fajne i miłe BW. I tutaj koniec plusów. Dużo lepiej prezentowało by się w poziomie. Teraz zostawiasz strasznie dużo miejsca na górze (drzewo? no fajne to drzewo) a tniesz chłopaczka biegnącego za parą młodą. Do tego mocny punkt (jasna panna młoda) znika głęboko po lewej stronie kadru. Przez to jest chaotycznie i... dość niechlujnie :]

 

Ale sam pomysł całkiem dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności