Skocz do zawartości

laptop do grafiki 3d do 4000zł


koton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :)

Od długiego czasu śledzę pilnie tę stronę i forum, czerpię z nich mnóstwo wiedzy i inspiracji( mała wazelina na początek), z prezentacją moich prac tutaj czekam jeszcze aż osiągną one jakiś sensowny poziom:p Mam nadzieję że bedziecie chcieli i umieli pomóc mi w pewnej ważnej dla mnie kwesti.

 

Szykuję się do zakupu laptopa na którym będzie powstawać moja praca licencjacka, animacja 3d. Będę na nim modelował,teksturował, renderował, pracował w photoshopie, 3d maxie, after effectsie,z brushu,final cucie i bóg wie czym jeszcze niezbędnym do stworzenia tej animacji.

 

Tak, niestety musi być to laptop, praca będzie powstawać podczas mojego pobytu na stypendium za granicą. I tutaj powstaje kolejne pytanie, czy wiecie jak w praktyce wygląda pomoc technicza/serwis/gwarancja przy pobycie za granicą (Portugalia) u poszczeglnych producentów?

 

Mogę przeznaczyć na niego około 3000-4000 tysięcy złotych, i najbardziej liczy się dla mnie oczywiście wydajność, szybka praca przy dużych plikach/skomplikowanych zadaniach i szybki rendering. Wiem że może być z tym ciężko przy lapku i powinienem kupić stację roboczą, ale nie mogę, więc chodzi mi uzyskanie możliwie najlepszego efektu przy takich warunkach jakie mam.

 

myślałem np o tym modelu:

http://allegro.pl/item682921028_toshiba_satellite_a350_13a_p8600_4096mb_16_hd_wwa.html

 

Toshiba jest podobno w miarę niezawodna. Na parametrach specjalnie sie nie znam, procesor wygląda ok, 4gb ramu to na pewno minimum,na pewno będę sukcesywnie go dokupywał ( w tym modelu maks 8gb). Kosztuje 3500, w co zainwestować to luźne 500 które mi zostanie? Dokupić więcej ramu? Albo czy znacie na przykład model o podobnych parametrach,ale na przykład z mniejszym ekranem, przez to tańszy,zeby móc dokupić więcej ramu? Albo np droższy ale z kartą graficzną 1gb? Na co wogole zwracac uwagę,czy bardziej liczy się ilośc ramu ogólnie czy na karcie graficznej?

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Na początek jakbyś nieco przeszukał to podforum to na pewno coś byś znalazł

 

Po drugie najlepiej kupować sprzęt z gwarancją UE wtedy nie masz problemu z autoryzowanym serwisem.

Po trzecie 16" w tej rozdziałce to małowacie, szukaj 17"- i wyżej, chyba że masz zamiar się podpinać do zewn. monitora.

 

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej Toshiby, to powiem szczerze, że mam mieszane uczucia. Przy tej serii trzeba praktycznie codziennie latać ze ściereczką, bo wszędzie, choćbyś nie wiem jak się starał, będą ślady paluchów. Obudowa jest bardzo niepraktyczna. Dodatkowo zdarza się, że ze względu na bardzo niski profil klawiszy klawiatury... odpadają klawisze (mocowane na małych zaczepach).

Poza tym w Toshibie masz dysk o prędkości talerzy 5400rpm, a to wbrew pozorom mocno negatywnie wpływa na wydajność, co na pewno przy pracy z 3d da się odczuć.

 

Od siebie mógłbym polecić ewentualnie coś z firmy DELL:

dellg.jpg

(z aktualnej oferty)

 

Pozdr

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym ten model:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/423067

Ma bardzo dobre parametry, w porównaniu z dwoma powyższymi to nawet nie ma nad czym się zastanawiać. Rozdzielczość matrycy jest bardzo zadowalająca - sam na takiej pracuję w laptopie. Jako uzupełnienie do zestawu dostaniesz jeszcze myszkę i plecak.

 

Tomek

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.aristo.pl/towar.php?s-ktm=www_AR_PR_V201&m-1c=l&m-1w===&m-11=Aristo%20Prestige%20V201&w=rek

 

Aristo Prestige V201-E5472 [15.4"/P8700/320/3GB/GF9650GT 1GB]

Wyświetlacz i napęd: 15.4" WSXGA+ (1680x1050) Glare, Grafika: NVIDIA GeForce 9650 GT 1GB, Procesor: Intel Core 2 Duo P8700 (2.53GHz/3MB/1066MHz/45nm/25W), Pamięć (bank I): 2GB DDR2 800MHz, Pamięć (bank II): 1GB DDR2 800MHz, Dysk twardy: Dysk twardy 320GB SATA , WiFi: Intel WiFi Link 5100, Inne: Bluetooth 2.0, obrotowa kamera 2MP, HDMI, eSATA, SPDiF, czytnik 8-in-1, TPM, czytnik linii papilarnych, bateria 6-cell

3 969 zł

 

 

mam grubszą wersje z lepszym prockiem, ale powiem ci że nie znajdziesz takiej rozdzielczości(nie trzeba 17cali) i karty graficznej w tej cenie... ;)

 

laptop mocno przetestowany i daje radę z maxowymi animkami... ;)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo dziękuję wszystkim za pomoc :) Ehh, no najbardziej podoba mi się ten Aristo, bardzo kusi parametrami. Jednak pewnym problemem jest gwarancja tylko w Polsce, musiałbym zobaczyć jakie są ceny ewentualnej wysyłki takiej kilkukilogramowej paki do Polski i z powrotem, i zobaczyc jak się to ma do rożnicy w cenie pomiędzy jakimś porównywalnym zestawem firmy która oferuje gwarancję międzynarodową.Jeszcze raz dziękuję:)

 

p.s.

małe pytanko:) zauważyłem w kilku tematach wzmiankę o jakiś punktach reputacji które się daje za pomoc w róznych sprawach, o co tu chodzi? takie punkty się na coś przekładają, ktoś się wogóle tym przejmuje? i jak sie je rozdaje? bo nie chciałbym zachować się niewdzięcznie :D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do punktów to klikasz na czerwone serduszko i dajesz repa na + lub - .

 

możesz się podpisać, natomiast użytkownik który otrzyma rep-a będzie wiedział z jakiego tematu otrzymał +

 

liczbę przyznanych punktów można sprawdzić, a na forum wskazuje to zielony pasek, pod liczbą postów...

Co to daje? przy liczbie +100 można zmienić podpis pod nickiem z Member na dowolny.

 

Coś takiego ... jeśli się mylę, to poprawcie... ;)

 

P.s.

Słyszałem że są jeszcze dobre Hp z niezłymi parametrami, ale wiadomo że cena w górę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, repy rozdane :)

przeszperałem skąpce,cenea i inne nokauty, aristo są na razie bezkonkurencyjne, hpki,asusy,msi o podobnych parametrach conajmniej 1000 zł droższe. a ubezpieczona,wartościowa paczka do portugali kosztuje 160 zł więc musiałby się zepsuć conajmniej 3 razy żeby przestało się opłacać :D

ale zapodałem jego parametry jako punkt wyjśc do kilku znajomych firm komputerowych,może mi coś konkurencyjnego znajdą :)

martwi mnie tylko matryca Glare, z tego co zaobserwowałem u znajomych na prawdę ciężko jest na tym coś zobaczyć przy jakimkolwiek świetle na monitor :/ przyjdzie pracować po nocach :D

no i dysk 5400,niektórzy zachwalają dysk 7200 ale nie można mieć wszystkiego:)zresztą i tak sie na niego przesiądę z core 2 duo e6550 2,33ghz, geforce 8600 gt 256 i 2gb ramu, więc pewnie tak czy siak łeb mi urwie z prędkości :D

a myślę konkretnie nad tym modelem:

http://www.dimex.waw.pl/index.php?products=product&prod_id=970

czy to może ten twój,floo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności