Skocz do zawartości

Zestaw do renderfarmy


JohnyCa

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie na szybko - jaki zestaw polecalibyście do małej renderfarmy? Na początek będzie w niej góra 9 kompów (ze względu na licencję Vray-a). Lecę na Maxie z Vray-em więc sprzęt pod kątem tego softu.

 

Mój wybór:

 

http://www.proline.pl/sklep.php?id=konfigurator&level=23

 

Myślałem o czymś takim ale nie wiem jak się będzie sprawował Q8200 (szczególnie w porównaniu z Q6600 bo na takim teraz pracuję). Pamięci ma być oczywiście 8GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a nie lepiej coś tańszego :)

135gp2mo.jpg

135gp2mo.jpg

 

również ciekawy link opisujący budowę faremk:

http://helmer.sfe.se/

 

 

a tak na poważnie - ja proponowałbym zasilacz poniżej 300W, zastanowiłbym się również nad obudową serwerową na allegro jest jedna 4U-500 za jakieś 300zł i dysk twardy 160tka wystarczy, jednego kompa postawiłbym jako serwer plików.

Edytowane przez szimano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej nagrywarkę - w sumie wystaczy Ci bootowalny pendrive z instalką systemu - a nie 9 nagrywarek.

 

i zastanowił bym się nad windowsem xp 64 zamiast tej visty - bo mozesz sobie wtedy skonfigurowac zdalny pulpit na kazdym z tych rendernodów - i nie potrzebujesz monitora przełączać co chwila. (nie wiem czy Vista home basic ma taką opcję - warto poczytać bo to oszczędzi Ci kiedyś sporo czasu i pracy - ze o prądzie nie wspomnę)

 

Ja właśnie teraz kupiłem nową stację 2 procesorową ( u wallopa - pozdro :) i też na xp 64 ją postawiłem . Mam ten system od 3 lat na 2 kompie zainstalowany - nie do zdarcia.

 

W arest.pl jest po 509zł licencja OEM teraz (kupowałem jakieś 5 dni temu), ale warto poczytać licencję w ogólę, bo coś mi się o uszy obiło że mozna to duuuzo taniej wychaczyć.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki - racja że nie ma sensu do każdego kompa nagrywarki wrzucać i pendrive z instalką obleci.

Zamiast pulpitu zdalnego można używać przecież innych programów do zdalnej administracji (chociażby UltraVNC) - akurat to nie jest problem. W tej chwili pracuję z Vistą (z tym że w wersji Bussines) i nie mam z nią najmniejszych problemów. A Vista Home Basic to w porównaniu z XP Pro 170PLN oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności