Skocz do zawartości

Laptop, grafika 2D - zależy na czasie


Paweł Kaczmarczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad kupnem komputera, niestety w grę wchodzi tylko laptop. Dziś już nie planuję, a kupuję niemalże komputer. Bardzo zależy mi na czasie oraz na tym, żeby komputer można było dostać (najlepiej od ręki) na miejscu w Lublinie. (Wiem, że to nieprofesjonalne ale możliwości inaczej mi nie pozwalają a kupno komputera będzie się przeciągać w nieskończoność).

 

Teraz przechodzę do problemu głównego, potrzebuje komputera do grafiki 2d, photoshop - duże formaty. Praca z różnymi programami w tym samym czasie, w przyszłości może także prace z video, gry komputerowe (jak pójdzie GTA 4 to będzie dobrze). Duży nacisk kładę na monitor - kąty widzenia, kolory, nie przeszkadzają mi duże rozmiary a chyba jest zasada, że im większy tym lepszy.

 

Poradzono mi takie parametry minimalne:

Procesor: Intel Core 2 Duo (min 2,4 GHZ)

4 GB RAM - system 64 bit

karta graf min: nVidia 8800

 

Znalazłem taką ofertę, co o tym sądzicie? Będzie wystarczający?

 

http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_17/875954_notebook_hdx18-1180ew_p8600.aspx

 

Jeśli to będzie wyrzucanie kasy w błoto a znajdę coś tańszego o takich parametrach plus odpowiednim monitorze to krzyczcie. Co do ceny to im taniej tym lepiej, ale nie chcę iść na kompromis taki, że dostanę laptop za 2000 na którym nie będę mógł pracować, więc przełknę i wyższe ceny.

 

Bardzo proszę o jakąś w miarę możliwości szybką poradę. Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Szczerze mówiąc, to HDX jest bardziej zabawką dla dużych chłopców. Jedna z największych matryc na rynku, tuner TV, ładny wygląd i... tyle. Wykonanie pod kątem trwałości już wygląda trochę gorzej. Parametry faktycznie wysokie, ale ograniczy Cię wolny dysk, bo te 5400rpm wpływa dość mocno na wydajność, szczególnie jeśli pracujemy na dużych plikach. Na ten moment na polskim rynku chyba jedynie DELL oferuje laptopy z dyskami o prędkości 7200rpm, więc polecam zapoznać się jeszcze z ich ofertą na stronie internetowej, bo cenowo widzę, że jesteś w stanie przeznaczyć trochę więcej, a warto też mieć i dobrą jakość w takiej sytuacji. Choć rozumiem, że Cię przycisnęło, zachęcam do przemyślenia jeszcze sprawy. Na dokładkę mogę powiedzieć, że pracuję w jednej z największych sieci sklepów ze sprzętem, również komputerowym i już jednego nowego HDX'a wysyłaliśmy na serwis (nie działały głośniki). A laptop był nówka.

Na stronie DELL'a masz wygodny konfigurator, gdzie możesz dobrać sobie poszczególne komponenty.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja za to mogę polecić Ci składaka na Compalu FL, jesli zamierasz podłączyć zewnętrzny monitor (kiepskie kąty widzenia) i nie będziesz trzymał go zbyt często na kolanach (rozgrzewa się) to byłby dobry wybór. Sam pracują na dwu letniej toshibie i jest ok, choć coraz częściej myśle jednak o pc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności