Skocz do zawartości

Fotografia: torm - (up)


torm

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kompozycja troszkę leży. lewa strone zdjecia pusta, lepiej jakby po lewej byl slimak a nie na środku. nie lobię krzywych kadrów, horyzont wg mnie zawsze powinien byc poziomo w takich fotach, tym bardziej ze to fota ślimaka, wiec wypadałoby trzymac sie spokojnej konwencji. do tego przepalenie w lewym rogu :/ no i to nie ślimak a pupa ślimaka bardziej :P

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie przycialbym troche z prawej strony - te ostre kawalki "czegos" troche rozpraszaja, tak samo ta mala, czarna plamka w prawym dolnym rogu. Ogolnie nawet mi sie podoba. Ladna glebia ostrosci, czym focisz? wrzucaj wiecej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótka seria... "polska niedziela"

02.

zuraw.jpg

 

03.

ekipa.jpg

 

04. dodatkowo mały HDR "trochę" popsuty

power.jpg

 

05. i jeszcze jedno z czasów bycia tirowcem "Running out from hell"

running.jpg

Edytowane przez torm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jak ja nie cierpię HDR >.

A zgodę na publikacje wizerunku osób na zdjęciach się ma?

 

Pozdrawiam

Wasz ukochany zatwardziały tradycjonalista analogowiec Sadowski.

Ps: dzisiaj sfociłem calutkarolkę średniego formatu startem :D Mniaaamm cyfra się kryje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, trochę mnie poniosło, ale wrzucam fotki z nadzieją na konstruktywne komentarze, czy chociaż jakieś ustosunkowanie się do samych zdjęć. Tekst typu: "jak ja nie cierpię HDR" niczego tu nie wnosi, równie dobrze mógłbym komentować galerię 3D pisząc "jak ja nie cierpię wizualizacji", lub w dziale WebArt "nie znoszę dużych portali".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca, bo hdr naprawdę psuje fotografie. ten efekt był ciekawy jak sie go 1szy raz widziało, a teraz jest strasznie pretensjonalny.

 

co do fot to za bardzo szalejesz z obróbką w ps. miazdzaca prawda jest taka ze najlesze zdjecie powstają praktycznie bez ps'a :(

 

02 nawet fajne, w 1/3 postać i wszystko prostopadle, lubie taka kompozycje.

 

reszta wydaje sie bez pomyslunku. za malo zwracasz uwagi na swiatlo, porob zdjecia o 9 rano w pokoju o 12 na polu i o 19 i porównaj.

 

03 dwojak kolesi, nie widze w tym nic :)

 

04 nawet fajna kompozycje, ale największy słup jest dziwnie obcięty, na rogach zdjęcia lepiej nie dawać malutkich obciętych rzeczy które odwracają uwagę. w tym wszystkoim chodzi o to żeby przyciągnąć uwagę widza jak najdłużej się da, a jak ktoś od razu patrzy na róg zdajecie to później od razu ucieka wzrokiem ze zdjęcia, przez co staje się ono nudne skopiłbym się tez bardziej na fabryce w tle a same druty potraktował jako ramke

 

05 ma potencjal, ale niepotrzebne samochody i troche mniej centrlana kompozycja by sie przydała

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ttaaddeekk dzięki za konkretny komentarz.

 

Zgadzam się z Tobą, jednak co do 03, to jako samo zdjęcie może faktycznie nic w tym nie ma, ale chciałem uzyskać coś na wzór kadru z polskiego filmu. To samo tyczy się 02.

 

Z 05 był o tyle problem, że pstrykałem to prowadząc samochód ;) (nie strzelać;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 prawie fajna :)

Te rzeczy pod kaloryferem, sztanga, rurki po lewej wywal i zrób zdjęcie jeszcze raz, najlepiej tak żeby nie było widać za dużo kaloryfera :)

A no i popracuj nad oświetleniem bo tutaj wygląda jakbyś strasznie mocno ciągnął je w PSie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natura i widoki tego typu to przyznaje nie moje klimaty, ale zdjecie jest calkiem interesujace!

 

Milo zawiesic oko w poszukiwaniu detalu. Szkoda tylko ze taki grain mocny.

Moze tez rozjasnilbym ostatni plan - bo wyglada troche jakby w tej samej plaszczyznie co pozostale, lub ewentualnie crop od gory tak troche powyzej kosciola po prawej i tego masztu lekko z lewej - byloby imho dynamicznie i panoramicznie ;-)

 

Moth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 za ciasno i tyle :) zdjęcie byłoby świetne w panoramie szerszej ( mogłeś zrobić kilka zdjęć i je skleić ) a tak to masz fajne warunki i średnie zdjęcie.

Prawa strona za ciężka a lewa za lekka i wszystko jakieś takie zbite się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację panowie... na pocieszenie dodam panoramę.

 

14. panorama.jpg

 

Wiem, że lipnie to wygląda, bo całkiem zgubiło detal, mam jeszcze kilka fotek, może uda mi się coś złożyć, chociaż nie robiłem ich pod kątem panoramy, ale zobaczymy.. :)

 

--edit--

No i udało mi się zlepić :)

Wygląda dość marnie... bo składa się z RAW'ów i JPG'ów o różnych czasach naświetlania i zoomach, ale chyba nie jest najgorzej...

http://pigk.net/torm/panorama02.jpg

Edytowane przez torm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz jest dużo lepiej :)

A panoramkę można zrobić nawet analogiem, nie musisz przecież idealnie dopasowywać zdjęć żeby powstało jedno, można też położyć kolejne zdjęcia obok siebie żeby stanowiły jeden ciąg z jakąś małą przerwą. Też to dobrze wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie to ostatnie zdjecie. Jedynie denerwuje mnie te spore znieksztalcenie beczkowe - uniknalbys tego robiac zdjecie z dalsza i z wieksza ogniskowa. Zreszta zawsze mozna to tez latwo skorygowac w PS.

Jest ok i widac progress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadr jak wspomnial Altus do poprawy, ale co ja tam wiem o kadrowaniu ;-)

Szczegolnie ta miniaturka watku pokazala ze zdjecie mozna ciekawie przyciac.

 

P.S. Kiedy zaczniesz robic zdjecia w tym kierunku za jakis czas zobaczysz ze stamtąd nie ma juz powrotu... ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torm, chyba byliscie na spacerze z Dziadkiem3D ;-) albo pozyczyles od Dziadka jego statyw ze tak leci wszystko w lewo :-D hehehe

 

A na powaznie to ta centralna kompozycja + obrocony horyzont jakos rozprasza.

 

PS. zwracajac uwage na drobiazgi [odrabiam tutaj moje lekcje ;-)] to moglbys sie pokusic o usuniecie tej rury odprowadzajacej wode lub troszke podejsc blizej aby jej nie bylo w kadrze.

 

Chyba Dziadek na dobre wprowadzil BW trend na wiosne ... mam nadzieje ze przynajmniej nie zaczna teraz wszyscy rozmywac brzegow :-P hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTHMAN hehe, spodziewałem się takiej reakcji :)

 

na spacerze byłem sam :) kto chciałby drałować 30 km na piochotę ;)

 

a tak poważnie to obraz w oryginale ma prosty horyzont... przekrzywiłem to w PS, bo myślałem o tym, jak oddać kruchość drzewa i jednocześnie niewzruszone wiadukty. Może się nie udało..:/

 

co do BW, też długo się zastanawiałem :) do tematu pasowałaby mi bardziej delikatna saturacja... ale kolory tego zdjęcia niczym się nie broniły więc zdecydowałem się jednak na BW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem zamysł...aktualnie słucham muzyki powiedzmy to klasycznej i sekcja smyczkowa tak ładnie płynie że i ta estakada też zaczyna się unosić..... i jest ok, ale jak przestanie grać to mam wrażanie no..... 2 promilowe, przydał by się cały cykl z podobnymi horyzontami, mogło by to być bardziej uzasadnione....:))).

Mothman ma racje ta rura też mnie odciaga od drzewa.

Wiosna niestety jest taka brzydka na początku, że b&w to jedyna ucieczka od tego w grafikę....:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadku, no rzeczywiście... kiedy dłużej na to patrzę faktycznie trochę pijana perspektywa, dlaczego twierdzisz, że cykl by to uzasadnił?

 

btw. mógłbyś polecić dobrą klasykę? znam tylko te podstawowe utwory, typu "Dziadek(;)) do orzechów", "Bolero", "Eine Kleine nacht music" raczej tkzw. popularna muzyka klasyczna ;)

 

MOTHMAN dodam jeszcze, że aż mnie skręcało, żeby te brzegi rozmyć, ale to już by było nie tyle chamskie, co mało kreatywne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..gdybyś podobny manewr zastosował we wszystkich zdjeciach w cyklu niekoniecznie kładąc horyzont w ta samą stronę.... no to byłaby już mocna decyzja, a nie przypadek i zaczął bym mieć wrażanieże że ta konsekwencja zaczyna coś mówić....:))).

Mam też wrażenie ze pojedyńcze zdjecie musi byc naprawdę genialne zeby sie obroniło, cykl mówi wiecej i to o twórcy, jak podchodzi do tematu jak go przedstawia i jak jest konsekwentny w tym działaniu.

To tak trochę jak ze mną, jak się w końcu przyjmie, że to wszystko co robię, to totalny idiotyzm to w końcu zaczyna to robić wrażenie....:)).

Klasyki nie słucham często.... ale akurat się zdarzyło, jak oglądałem Twoje zdjęcie.... słucham radia w Winampie ...wchodzisz szukasz w dziale Classical i wybierasz stacje z tym co chcesz...:))).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18. Zgodnie z obietnicą... zainspirowany wiadomo przez... zgadnijcie kogo :P

... zdjęcie miało mieć konkretny wydźwięk, ale okazało się, że sam jestem w stanie je dwojako zinterpretować, więc tytułu nie będzie :P

 

korzen.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz_D - 12. jest akurat z autobusu... (tylne siedzenia) :) z ciężarówki jest 05.

 

dziadek3D - racja kolory wyszło słabo... :/ a co do ziarna... to się przyznam, że ratowałem dobre ujęcie zrobione w kiepskich warunkach... ale... ziarno i tak bym pewnie dodał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności