Skocz do zawartości

Uruchomienie Yafaraya w Blenderze 2.49a


Dento

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam problem z uruchomieniem Yafaraya 0.1.0 RC3 (dla pythona 2.6) pod Blenderem 2.49a (skompilowanego w pythonie 2.6). Naturalnie posiadam zainstalowanego Pythona 2.6 i blender go wykrywa... Zatem, przynajmniej w teorii, wszystkie warunki do uruchomienia Yafaraya są spełnione... Ale w blenderze 2.49 usunięto spod przycisku "Render" listę wyboru renderera, a po zainstalowaniu yafaraya nigdzie nie widzę opcji pozwalającej na jego uruchomienie... W folderze yafaraya (%folder blendera%\YafaRay) nie ma żadnego pliku wykonywalnego .exe oprócz deinstalatora... Może jestem dziwny, ale na prawdę nie wiem, jak uruchomić/wyrenderować cokolwiek w tym rendererze :rolleyes:

Proszę o wskazówki... Z góry dziękuję.

Pozdrowienia z mazur :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich!

Mam problem z uruchomieniem Yafaraya 0.1.0 RC3 (dla pythona 2.6) pod Blenderem 2.49a (skompilowanego w pythonie 2.6). Naturalnie posiadam zainstalowanego Pythona 2.6 i blender go wykrywa... Zatem, przynajmniej w teorii, wszystkie warunki do uruchomienia Yafaraya są spełnione... Ale w blenderze 2.49 usunięto spod przycisku "Render" listę wyboru renderera, a po zainstalowaniu yafaraya nigdzie nie widzę opcji pozwalającej na jego uruchomienie... W folderze yafaraya (%folder blendera%\YafaRay) nie ma żadnego pliku wykonywalnego .exe oprócz deinstalatora... Może jestem dziwny, ale na prawdę nie wiem, jak uruchomić/wyrenderować cokolwiek w tym rendererze :rolleyes:

Proszę o wskazówki... Z góry dziękuję.

Pozdrowienia z mazur :D

To menu służyło do renderowania w yafrayu, a nie w yaf(a)rayu i nawet jakby było w yafarayu byź nic nie wyrenderował ;p

Do renderowania w yafaray służy skrypt pythona który znajdziesz w menu render (na górze obok file, add, game...)-> yafray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę jak instalujesz Yaf(a)ray nie wiem czy instalator RC jest zblizony do zwykłego ale w "zwykłym" było tak , że najpierw wskazywało się folder gdzie ma być Yaf(a)ray a następnie gdzie jest blender .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak w "nie RC", ale ta wersja nie każe wskazywać folderu instalacyjnego blendera... Żadnego folderu, oprócz instalacji Yafa nie muszę wskazywać... Mimo to, w obydwu folderach pluginów blendera (dane aplikacji i %programfiles\blenderfoundation%\blender) znajdują się pliki yafa... Automatycznie się tam kopiują... W takim razie, skąd mogę pobrać yafa dla pythona 2.6, bez dopisku RC3? Na stronie yafaray.org jest tylko ta wersja :(

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to pytanie nurtuje nurtuje dla tego też pisałem w innym temacie czy nie da się jakoś używać jednocześnie 2.5 i 2.6 no ale może znajdzie się ktoś bo ja nie mam przez najbliższe dni możliwości kombinować czas nie pozwala :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darloo

Blender 2.49a potrzebuje do poprawnego działania pythona 2.6, a z kolei z tą parą idzie jedynie YafaRay 0.1.1 RC3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yafaray.th.jpg

Nie mam takiej opcji w menu Render :/ Ale w folderze %indigo%\python są jakieś pliki :D Możesz wskazać, który mam ruszyć np. text editorem w blenderze? Będę wdzięczny :D

Pozdrowienia.

Jak nie masz jak masz? Na screenie w menu render masz na samym końcu yafray export 0.0.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że mowa o yafarayu, a nie yafrayu. Ponadto radzę poszukać na blenderartists.org o YafRay Export.

Pozdrowienia :D

Eksporter do yafaraya właśnie nazywa się trochę zwodniczo "yafray export" - dlatego też napisałem w poprzednim poście żebyś szukał yafray, a nie yafaray ;].

PS. jakbyś chciał użyć Yafray (starą wersję) w blenderze to już nie można bo wyrzucono, ale skrypt który pokazałeś mimo, że nazywa się yafray służy do nowej wersji (czyli yafaray).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, ale na razie sprawdzam luxrendera, a poza tym ten exporter do yafraya zainstalowałem sobie już dużo wcześniej, zatem jestem pewien, że nie ma on nic wspólnego z yafarayem.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, ale na razie sprawdzam luxrendera, a poza tym ten exporter do yafraya zainstalowałem sobie już dużo wcześniej, zatem jestem pewien, że nie ma on nic wspólnego z yafarayem.

Pozdrowienia.

Zainstalować mogłeś dużo wcześniej, ale jest pewne że nie służy on do niczego innego jak właśnie do renderowania w yafarayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, ale na razie sprawdzam luxrendera, a poza tym ten exporter do yafraya zainstalowałem sobie już dużo wcześniej, zatem jestem pewien, że nie ma on nic wspólnego z yafarayem.

Pozdrowienia.

 

Jak odpalam yafaray wyskakuje mi błąd blender.exe "Nie znaleziono punktu wejscia procedury ?tau@DensityVolume@yafaray@@UAE?AVCcolor_t@2@ABVray_t@2@MM@Z w bibliotece yafraycore.dll" nie wiem dlaczego, mam phytona 2.6 zainstalowalem zgodnie z instrukcja. Mam jeszcze pytanie co do luxrendera. Ile zajmuje renderowanie malej sceny z jednym źródłem światła, u mnie zajmuje to ok godziny, moj komp intel core 2 duo 2 GHz, 2 g ram 798 Mhz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności