Skocz do zawartości

poważny problem z ramem


KLIK

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu kupiłem do laptopa 4gb ocz 800mhz i przez dłuższy czas działało normalnie. Problemy zaczęły sie w sesji - komp. przy większym obciazeniu zaczał sie resetowac. Po sesji zrobiłęm mu test pamięci - test wbudowany w biosa wykazał uszkodzenie pamięci, to samo memtest bootowalny z dvd. Wyjąłem pamięci i delikatnie przemyłem styki spirytusem, włozyłem na miejsce, uruchomiłem testy i bez problemów. Po kilku dniach problem sie powtórzył. Poprostu czasem wyskakuje niebieski ekran i nastepuje reset albo sie wiesza, pomaga takie przemycie - ale na dzien albo dwa. Co moge z tym zrobic - mam do zrobienia kupe roboty a komp zamiast renderowaqc jak spie to wita mnie niebieskimi ekranami.

 

 

ps. Nie moge ich oddac za bardzo na gwar. bo potrzebuje kompa. Czy przyjeli by mi je w komputroniku skoro nie mam do nich pudełka oryg.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z tego co rozumie, to problem stwarzają dokupione pamięci - więc tylko je odeślij na serwis, a nie całego laptopa. Jak bez nich nie wyrabia - to przykro, albo optymalizujemy sceny albo tymczasowo kupić nowe kości, a stare po powrocie opchnąć na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu jest problem bo nie mam innych pamieci. Sprzedawca w komputroniku powiedział, że mała szansa ze to same kości - raczej płyta główna. Jesli jednak chciałbym odesłac to zostane bez pamieci przez 3-4 tygodnie. Jeśli to płyta to tez nienajlepiej bo laptop był kupiony na firme znajomego z którym prawie nie mam kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jesli memtest wskazuje ze ram sie kopie, to za wiele ci to forum nie poradzi. Jak masz mozliwosc to pozycz od kogos jakis RAM, nawet starty, wywal na chwile caly swoj, wpakuj nowy i zrob testy. Jesli przestanie sie wieszac, znaczy RAM, jesli dalej bedzie sie wieszal, znaczy sprzedawca moze miec racje i walniete jest cos wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odswieżyc wątek.

Niestety nie mam za bardzo skad wziac pamieci, a problem jest uciążliwy.

Moze bedziecie wiedzieli - czesto resetuje mi sie komputer przy wiekszym obciazeniu - podejrzewam, ze to problem z ramem. Oryginalnie miałem 2x1gb 667 samsunga, wymienilem na 2x2gb 800 ocz i strasznie sie grzeja, na zawieszanie sie kompa pomaga zdjecie pokrywy ramu i podniesienie kompa. Jesli zrobie memtesta po resecie to wywala mi błedy pamieci. Kiedy robie memtesta na zimnych ramach przechodzi bez problemu. Wlasnie zauważylem, że pomimo ze mam ram 800 to w biosie jest 667 - moze w tym jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze może się przegrzewać. z tego co piszesz to całkiem prawdopodobne. Laptop jednak nie jest sprzętem dedykowanym do renderowania :P Sposobem może być dodatkowe chłodzenie dla laptopa, takie podkładki z wentylatorami.

 

A co do 800 i 667 poprostu komputer pewnie nie obsługuje 800MHz i pamięci pracują na maksymalnej obsługiwanej częstotliwości. To problemem na pewno nie jest.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności