Skocz do zawartości

Projection Master nie działa!


viater

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zrobiłem głowę i maluję po niej zdjęcie ZMapperem. Wychodzi super, ale gdzie niegdzie trzeba poretuszować. Używam Projection Mastera i po zamrożeniu Cloner Brusha z Tool. Retusz przebiega normalnie jak w photoshopie... Gdy jednak klikam "Pick up now" mapa koloru się nie zmienia lub zmienia się nieznacznie. Na pewno nie jest to, to samo co przed chwilą w projection Master. Może ktoś wie co się dzieje? I jak to obejść? Może trzeba coś klikąć aby działał poprawnie. Używam Materiału flat color i ProMaster mam włączony color i fade.

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

[ATTACH]64706[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sprawdź w tym miejscu mapowanie , model najlepiej malować pod jak najmniejszym kątem najlepiej front,left itd.

Sprawdź czy model nie jest wyświetlany w trybie Perspective Distortion to też może powodować problemy .

Niektóre miejsca na modelu i finalne korekty- retusz najlepiej zrobić na samej teksturze , Zbrush prawie zawsze zostawia jakieś " babole" :).

Edytowane przez zeet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

...A gdzie szukać tego Perspective Distorsion?

Niestety mapa potem jest nie do pomalowania inaczej ponieważ UV generuję automatycznie z ZB. Dlaczego? Bo zawsze jak bawie się w rozwijanie to mdel przestaje być podobny i nie mogę uzyskać tego efektu co bym chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki....A gdzie szukać tego Perspective Distorsion?
Naciśnij P albo w górnym menu draw przycisk Persp.

Niestety mapa potem jest nie do pomalowania inaczej ponieważ UV generuję automatycznie z ZB. Dlaczego? Bo zawsze jak bawie się w rozwijanie to mdel przestaje być podobny i nie mogę uzyskać tego efektu co bym chciał

Przestaje być podobny do czego?Co ma mapowanie wspólnego z wyglądem modelu?:)

:)Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jak mapowanie w zewnętrznym programie może przeszkadzać w odwzorowaniu?Najpierw wymodeluj w zb a potem unwrap w np.maxie i texturowanie będzie prostsze(np.bodypaint 3d i retusz w photoshopie tak jak zeet napisał)

Pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem Unfoldowego UVła, trochę go przedragowałem. Model jest niesymtryczny, oczy wychodzą koślawo i ogólnie wygląda nieciekawie. Maxa nie mam i nie dotykam. Po za tym wychodzą gdzieniegdzie rozciągnięcia. ZB robi swoją UV i dobdze wygląda tylko te babole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne rozciągnięcia zawsze będą.Jak nie masz maxa spróbuj blendera gdzieś tu na forum był chyba nawet tutorial o uv mapingu w blenderze -podobno śmiesznie proste.

Jest jeszcze coś takiego do zbrusha- http://speedy.rs/prouv/ jeśli koniecznie chcesz automat,jak widać na obrazkach daje lepsze efekty niż guv i auv.Niestety kosztuje 50 ojro:)

Pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Już działa. Po prostu zapomniałem założyć teksturę i malowałe bezpośrednio po obiekcie z włączoną opcją colorize.

Ale teraz mam inny problem bo:

po zrobieniu GUVTiles z subdivision level 1. wracam z powrotem na 6 aby tekstura była wyraźna z detalem i używając klawisza Col>Txr - kolor to texture zrzucam sobie malunek już na UVkę. Ale chiałbym mieć więszą rodzielczość niż 1024 np 4096. Gdzie to się zmnienia?

Próbowałem na różne sposoby zwiększyć przez wcześniejsze twożenie większych tekstur z górnego menu i tam nawet liczby się zapamiętują. Jednak col>txr dalej ma 1024. Pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś najpierw w górnym menu ustawiasz rozdzielczość tekstury np.4096x4096-tylko musisz kliknąć tam gdzie ustawiasz rozdzielczość.Zbrush zrobi nową pustą teksture z rozdzielczością którą ustawiłes i dopiero wtedy -color to texture.

 

Pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i rację masz....... Dziiiięki. ja nie zostawiałem jednolitej tekstury tylko ją dawałem na off i włączałem color to Txr. Czasem intuicja mnie zawodzi i tych intuicyjnych programach. Dobrze że jest Taki Mafida co pomoc niesie prosto z miasta Polska. Pozdronsy od Indiany Dżonsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa,zbrush w paru miejscach jest że tak powiem "intuicyjny inaczej".Łatwo sie czasem zapętlić a zwykła logika zdarza się że nie wystarczy;)

 

Pozdrowienia z miasta Polska dla Indiany Dżonsa być może ze Śląska:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności