Skocz do zawartości

karta graficzna: GTS czy GTX, i RAM


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ważny jest RAM w kartach graficznych, i w jakich sytuacjach jest korzystnie mieć więcej RAMu?

Czy warto dopłacać za nowszą kartę (nvidia GTX zamiast GTS), jeśli to jest tylko do 3d (do domowego użytku) a nie do jakichś gier?

 

W planie miałam Nvidia geforce 250 GTS (150 Euro)

Brat powiedział że na moje potrzeby ta będzie całkowicie wystarczała, ale potem kto inny doradził że lepiej kupić nowszą, GTX zamiast GTS. Ja się nie znam. Benchmarki udowadniają że gtx są prawie dwa razy szybsze jeśli się gra w Crysis. Aczkolwiek ja gram najwyżej w Solitaire, a karta ma służyć głównie do animacji w blenderze i do tekstur w corel photopaint.

Fajnie by było gdyby animacja szła płynnie i dało się bezproblemowo tworzyć tekstury np. z 2048 albo nawet 4096 px na wielu warstwach (teraz na GeForce Go 6200 są z tym problemy, często nie nadąża, tekstury powyżej 2048 są praktycznie niemożliwe)

 

alternatywą byłoby

GTX260 z 1792 MB RAM

albo

GTX275 z 896 MB RAM

obie kosztują tak samo, 180 Euro, i nie wiem czy warto dopłacać te 30 E.

A jeśli warto, to czy kupować GTX 275 która ma mniej RAMu za to core taki jak w GTX 285

(GPU core with 240 shader processors) i z wiatrakiem Palit jest podobno dość cicha i grzeczna, albo GTX 260 która ma więcej RAMu ale słabszy core.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

z tego co ja wiem to karta graficzna ma bardzo male znaczenie w grafice 2d czy 3d, najwazniejsze sa ramy a w szczegolnosci procesor, do wykonywania renderow nie ma wogole znaczenia karta graficzna acz procesor, jesli nie zalezy ci na grach radze wydac pieniadze na jakiegos procka killera i kupe ramu

 

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procek i ram rzeczywiście są bardzo ważne ale głównie przy renderingu, przy pracy w viewportcie większą rolę odegra już karta graficzna, chociaż ram też, zwłaszcza gdy mamy bardzo dużo obiektów w scenie, gdzieś w końcu te dane muszą być przechowywane. Gdyby było inaczej to karty typu Quadro w ogóle by przecież nie powstały.

Aniu, podejrzewam, że w Twoim przypadku, gdzie chodzi o przesiadkę z karty GF Go 6200 to GF 250 GTS 1gb będzie najlepszym rozwiązaniem. Jak sama mówisz w gry nie grasz, a jeśli chodzi o swobodę poruszania w oknach Blendera to w zupełności powinna wystarczyć. Ja sam pracuję na o połowę od niej gorszej karcie GF 8800GS 384mb i nie mam powodów do narzekań, więc i Ty nie powinnać mieć na GTSie, którego można na Allegro spotkać już za ok 420-450zł.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności