Skocz do zawartości

Windows nie startuje, blue screen


tpiatek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nabyłem niedawno nowy sprzęt:

- amd x4 955 BE

- płyta gigabyte MA790XT

- OCZ 4GB (2x2GB) 1333MHz CL6 Reaper

- zasilacz OCZ StealthXStream 500W

Przełożyłem też dodatkowo stare części:

- geforce 6600 GT

- dysk ata 80 gb

 

Sytuacja wygląda tak: grałem sobie w Payna, nagle auta przed Maxem zmieniły się w brązowe obrysy a reszta zrobiła się czarna, komputer się zawiesił i pozostało zrobić tylko reset. Od tamtej pory nie jestem w stanie włączyć Windowsa (win 7). Bios się ładuje, chociaż zauważyłem, że ma jakieś bugi w wyglądzie, windows się ładuje i gdy przychodzi do ujrzenia Zapraszamy niestety mam bluescreen. Zrobiłem format, postawiłem znowu win 7 i jest to samo. Postawiłem mój stary win x64 xp i po załadowaniu systemu jakby wisi, kontrolka monitora miga, komputer mruczy i tyle reakcji. Mam tu załącznik do sytuacji:

 

http://images47.fotosik.pl/164/5e36da54ee552d47.jpg

adresatem tego jpega był kumpel, stąd takie opisy.

 

Ma ktoś z szanownych forumowiczów pomysł jak obudzić ze snu mój komputerek?

 

Pozdrawiam

tpiatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

spotkalem sie z podobnym przypadkiem z tym że w tamtym kompie padła karta graficzna. tez pojawialy sie artefakty na monitorze np inne kolory napisów przy starcie np biosu. poza tym z komunikatu stop u Ciebie system podpowiada "atempt to the display driver" na początek spróbuj wyjąc karte i włożyć ponownie jak nie pomoże sprawdź na innej np pożycz od kolegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagająca gra, upał na zew., zgaduje, ale pewnie karta była podkręcana ? Do tego ten tekst 'attempt to reset display driver' na bsodzie, przekłamania na obrazie biosu. Wsadź jakąś inną i zobacz co się stanie (pod wsadzeniu drugiej karty dla pewności zresetuj bios).

 

Zresztą nim będziesz wsadzał inną kartę to też zresetuj bios, a nuż widelec pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypinałem kartę i wpinałem ale bez sukcesów. Po wielkim wysiłku umysłowym, wymyśliłem skąd mogę mieć zastępczą kartę. Pożyczyłem na chwilkę tylko i bios na tamtej jest już piękny. Nie wiem czy Windows się odpala bo poformatowałem wszystkie dyski a miałem mało czasu na test ale z pewnością to wina karty, zagrałem ją na śmierć :)

Dzięki za pomoc! Stawiam wszystkim piwo! :)

 

PS: Co kupić? Starczy 9600 GT do Max Payna i 3d? :>

 

Pozdrawiam

tpiatek

Edytowane przez tpiatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności