Skocz do zawartości

Procek ile bit??


Dragon Heart

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie mle pytanko, czy procesory z zalozenia produkowane sa 64 bitowe czy nie?? i jak to sprawdzic, chce przesiasc sie na viste 64 ale wymaga to procka 64 bit, a nie jestem pewny jak to sprawdzic, procek mam Intel Core Quad 2,33 GHz. sprawdzalem w menedzerze urzadzen ale nic nie jest napisane o ilosci bitow, prosze o pomoc, nie chcialbym wydac 500 zl na system ktorego bym pozniej nie mogl zainstalowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I w zasadzie co dziwne dzialaja wydajniej na systemach 32bitowych niz 64bit. Sprawdzalem niedawno takze windows7 64bit i predkosc renderingu na xp32bit byla nadal lepsza:) Ciekawe czy ktos to kiedys wytlumaczy. Jedyna zaleta systemu 64bit to jak narazie obsluga wiekszej ilosci ram.

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz to nic innego jak brak ramu, a nie wina samego systemu 32bit. Rozdzielczosc ta nie jest niczym wielkim, najwidoczniej masz sporo elementow ktore pożerają pamiec. Mozna to w zasadzie ominac renderujac poprzez backburnera obrazek w kilku czesciach.

 

A wracajac do wyimaginowanego przyrostu predkosci na systemach 64bit polecam sprawdzic samemu i porownac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Traitor - Czy program był na pewno 64 bitowy i czy napewno był zoptymalizowany? Generalnie przyśpieszenie jest przy przerzucaniu dużej ilości danych. W normalnym działaniu może być nawet wolniejszy gdyż ta sama ilość cache procesora trzyma prawie dwa razy mniej instrukcji, stąd częste pukanie do ramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności