Skocz do zawartości

Maxwell render nie czyta textury.


Daamio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam trochę zajmuję się modelarstwem i zacząłem używać rederu w maxwell studio. Problem mam taki że nie wiem jak załadować texturkę bo chyba trzeba mieć ją w innym formacie a ja mam w jpeg.Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzięki za pokazanie tylko że u mnie to całkiem inaczej wygląda:( chyba mam jakąś starszą wersję maxwella a generalnie jestem w tym miejscu i nie wiem jak załadować texturę na model np taki jak ten.

 

301860.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, bo Ty ze studia korzystasz. A zatem sprawa ma się tak:

 

zrzut3.jpg

 

Na polu oznaczonym 1 (pole warstw, jak będziesz dodawał odbicia, używał speculari itp to lepiej poucz się tego, bo to podstawa materiałów, najlepiej ściągnij sobie jakieś poglądowe materiały, aby się tego pouczyć na przykładach http://mxmgallery.maxwellrender.com/ ) klikasz prawym myszy i dodajesz warstwę BSDF (2). Po jej stworzeniu klikasz myszą na tą szachownicę przy wartości Reflectance 0 (3) i w nowootwartym oknie wybierasz ikonkę folderu ze strzałką (4).

 

A swoją drogą lepiej korzystać z pluginów do aplikacji, tak jak ja powyżej do 3dsa. Łatwiejsze w obsłudze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie na pewno pouczę się tego bo to przydatne:P a o jakim konkretnie mówisz pluginie do dsmaxa? bo w samym 3dsie cienki render mi wychodził... textura załadowana tylko nie wiem jeszcze gdzie kliknąć aby znalazła się na modelu?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozdzieleniu jest wszystko okej... a mam jeszcze 1 pytanie czy samym 3ds maxem bez zadnych pluginów można uzyskać taki w miarę dobry render? chodzi mi o białą podstawę na którą pada cień modelu który jest wyrenderowany :) ale bez żadnych dodatkóW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdeno siedziałem sobie trochę szukałem tych hasełek ale coś nie mogę zajarzyć...Jakby ktoś mógł mi pokazać jak zrobić dobry render w samym maxie będę bardzo wdzięczny:) dla was to na pewno drobnostka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie mam już zainstalowanego "testowego" maxa odkąd mam VIZa a tu akurat jak na złość nie ma tego advanced lighting-light tracer jeno radiosity się ostało.

 

ale ciężko uwierzyć że nie ma nic w sieci o tym banalnym sposobie, nie mówiąc o max3d.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności