Skocz do zawartości

Scena 3d: Stylizowany Pokoik - koniec !


MF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Dziś postanowiłem zrobić kolejną scenę i tym razem mam zamiar zrobić ją porządnie od początku do końca!! :). Będzie to wizualizacja (?) barokowego pokoju w rezydencji jakiegoś ówczesnego arystokraty (:)). Mało jest zdjęć mebli a tym bardziej pomieszczeń :-) z tamtego okresu, więc większość, będzie po prostu z głowy.

 

A tak, aby pokazać, że się nie obijam, jeden render tego co do tej pory zrobiłem :] :

 

barok.jpg

 

Myśle że jutro już wrzuce go oteksturowanego i zabiore się za kolejne elmenty :D

 

Pozdro.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

o pierwszy jestem:)

no mi się podoba, jedynie te nogi coś u góry za grube potem chudsze (no niby powinno tak być ale jakoś dziwine mi to sie wydaje) no i ten chaczyk na ich środku:/ ale stolik fajny, widziałem już tego rendera z texturą SPOKO (w shoutcie co był)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Uff... Dzięki za komentarze. Miałem nadzieję, że wrzuce coś nowego, ale nic z tego bo miałem poważne problemy z komputerem. Format był nie unikniony :/. Ale nie martwcie sie :D... Zawsze mam kopie swoich prac... :)

 

Wracając do teksturowania, to zrobie to dopiero, jak będe mieć Total Textures... A nazie zajmę się modelowaniem...

 

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pora na update.

Jest to efekt 4 h pracy. Model robiłem praktycznie z głowy, chociaż ogólny zarys zaporzyczyłem z referencji ;). Jeszcze trzeba przy nim troche popracować, a tak wygląda w chwili obecnej:

 

krzeslobeta2.jpg

 

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm krzesla sa moalo barokowe. Barok charakteryzowal sie bardzo duza liczba ozdob, ozdobikow, dupereli i innych zbednych pierdol. te krzesla wygladaja na proste, jedynie to podusia jest niezla. ale troche mi nie pasuje do ramy krzesla. (w barokowym pokoju bym zamiast krzesel zrobil glebokie rzezbione fotele wylozone na oparciu poduszce i poreczach materialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

material ladny, ale wybrales sobie bardzo trudnu okres do nasladowania(jak wyzej juz ci napisali)musisz na nogach od krzesel porobic, cos wrodzaju plaskorzezb itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

Moge odejść od tematu i zrobić psełdo barokowy pokoik :), bo te zdobienia mnie dobiją..., komputer mi sie spali przy renderingu :D... Przy tylu polys będzie trudno opanować całą scenke...

 

Poza tym, zdobień prawie nie będzie widać w finalnym renderze, wiec po co bawic sie z takimi duperelami....

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za referki...

Ale fakt jest taki że troche zmyślam... Robie meble praktycznie z głowy, a że nie wiedzialem do jakiej epoki je upchnąc to padło na barok :]... Może lepiej nie podpinać tego pod żadną epokę, a zrobić z tego zwykłą wizualizację. Obecnie równie fikuśne meble są :]...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chopie pomaluj ściany i bedzie jak zdjęcie:)

jedynie to mi sie przednie nogi krzeseł nie podobają i za cienkie te oparcia są (wg mnie powinny być grubsze ale nie wiem jak to maja takie krzesłą)

i nie wiem może ten parkiet ma za długie te klepki?

ale i tak EXTRAAA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pare zdań związanych z koncepcją:

1. Nad stołem będzie wisiała lampa (żyrandol !?)...

2. W głębi będą jakieś meble, jeszcze nie są bliżej określone, ale na pewno stanie tam jakaś biblioteczka :] oraz ewentualnie szafa.

3. Po lewej stronie w pobliżu okna będzie zegar tak, z wahadełkiem...

4. Po prawej stronie na przeciwko stołu, ewentualnie okna, zrobie drzwi (tylko textura)...

 

Jeszcze ten koncept może ulegnie zmianom, ale już ogólny zarys mam...

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to chyba sporo w necie jest foto barokowych wnętrz itp. ale nieważne

moje uwagi:

za nisko jest sufit (dopiero w modernizmie lacorbusier zaczął robic sufity na wys. 2,70m) kiedyś były na wys. 3,5m i wyższe

poza tym możesz pokusić się o jakieś sklepienie i ryzality w ścianach -zobaczysz pomieszczenie dopiero wtedy nabierze charakteru :) barok przecież charakteryzuje się m.in. falistością ścian i gzymsów i bogatym detalem (nie tylko mebli)

sam zobacz

pierwsza lepsza fotka:

barok.jpg

to tyle uwag architekta ;)

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malefatal podnosisz poziom tego forum:)

normalbnie ta szczegółowość! nie ma sie do czego doczepić!!

miałbyś tyle honoru i zrobił chociaż jakiś maluteńki błąd;)

normalnie SZCZENA W PODŁODZE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze :]

Już mało zostało do końca... Jeszcze tydzień, może 2, a będzie w Finished Works... Termin mam do 20 Maja, więc jeszcze troche czasu mi zostało, aby pobawić sie z oświetleniem i ustawieniem kamery... A za chwile kolejny render :]

 

ps. teapot jest nieśmiertelny....

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności