Skocz do zawartości

RAM powyżej 12GB


Spyra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zastosować 24GB pamięci RAM problem w tym że brakuje na rynku strawnych cenowo kości 4GB chodzi o platformę z i7 może coś wiecie o takowych... Kingston wypuścił niedawno zestaw DDR3 3x4Gb ale cena jest zaporowa. Na rynku serwerowym nie ma problemu ceny pamięci całkiem przyzwoite ale wiadomo że trzeba całość inaczej konfigurować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej. Mam podobny problem. Czy są jakies płyty które maja wiecej niz 6 gniazd dla Ramu? 3 x 2 gb jeszcze w sensownej cenie, ale to "ogranicza" do 12 gb ramu . Chciałbym przyszlosciowo zlozyc z mozliwoscia dolozenia Ramu w razie "W". Poradźcie jakie kości, płytke wziasc najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spyra - też mam ten problem i niestety jedynym rozwiązaniem jest cierpliwe czekanie na spadek cen (co prędzej czy później nastąpi) do poziomu przy którym nie następuje natychmiastowy zawał serca przy otwieraniu portfela przy kasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjada wszystko.

 

-Lepsze filtrowanie textur = x2 rozmiar textury w pamięci.

-Irradiance mapa dla animacji osiedla raz zajmowała mi 1,5 gb

-Proxy. Kilka rodzajów dobrych drzewek + parę krzaczków i już jest masakra.

-3d displacement

-Renderingi w rozdziałkach po 10 000

 

Panowie. Pamięci nigdy za dużo(thx pionix). Poza tym nie zapominajcie że w miarę jedzenia apetyt rośnie.

Edytowane przez Lis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphe ma 24gb 4 x 8gb ddr2

 

Tyle że kolega mówi o i7, tam wchodzą tylko ddr3 a to już zupełnie inna półka cenowa.

Przy i7 trzeba się upewnić że płyta obsługuje 24gb bo to w cale nie jest takie oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podam ceny pamieci zaniedlugo, albo jeszcze dzis, albo w poniedialek, w kazdym razie pamieci w kosci 4gb pod i7 sa, ale napewno beda drogie, w zaleznosci od czestotliwosci, podejzewam ze na runku nie ma jesce kosci 4gb, wiekszych niz 1600mhz. nie mniej jednak teraz mozna wbic w plyty pod i7 24 spokojnie, tyle obsluguja, inne rozwiazanie to plyty pod servery , workstatione etc, one obsluguja i 64 i 128gb, i sa na zamowienie dosptene kosci w wielkosci 8gb 16gb, etc, ale nie pytajcie o ich ceny ;)

 

co do twojego problemu junior 7gb? lol, moze ktos ci opchnol jedna kostke 1024? spradz kazda pamiec po kolei moze kta byc ze masz nie w dualu, i dziala, nie wiesza sie i wygkrywa 6+1 ;) gmosl tkos sie w sklpiepie pomylic albo cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, no jest taki motyw, ze wcześniej było wszystko okej 8gb pokazywało, jednak po którymś tam uruchomieniu komputera dopiero to zaczęło się dziać. Śmieszna sprawa ogólnie, ale może po reinstalce systemu będzie grało ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ci sie pokazuje ze masz 7gb w biosie czy w windowsie?. czy np bios pokazuje 8gb, a winda 7? czy jak, bo to wazne. jak w windzie 7 to cos tam sie spapralo, choc nie wime co, ale jak w biosie masz 7gb, to ci nic reinstalka nie da... sproboja kazda kostke wlozcy do kompa i odpalic, jak kazda wykryje jako 2gb to sprawa jest .. hmm nie wiem jaka jest ale cos bedize wiadomo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000zl? kto ci takie glupoty naopowiadal? :), nie mniej jednak ceny realne z 1 reki bede miec w poniedzialek, podam pelne dane z jaka plyta pracuja jaka czestotliwosc, etc.

 

ps. 6000zl to mogly ksoztowac jak ramy 1800mhz 2gb kosztowaly 1000zl ;) to sie zgodze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiś benchmark jest w stanie wykazać ilość pamieci? obciazyc kompa na fulla zeby zezarl caly ram ipodgladnac ile zuzyl? moze to jakis "glupi" blad, nieistotny, w sensie, ze nie ma po co reisntalowac.

 

No właśnie, sprawdziłem programem o nazwie CPU-Z i wyskakuje, ze jest wszystko okej z pamięciami :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ze sie wtrace ale moze cos pomoge...

 

Napisze cos co moze jest wszystkim wiadome ale moze jednak

nie wszyscy pamietaja.

Junior - bardzo czesto jest tak ze mozesz miec plyte z grafika na pokladzie, a uzywasz

itak karty graficznej ktora ma super hiper wspomaganie sprzetowe itd.

Wtedy to niestety windowsy niewazne jakie

czy to 32 bitowe (ale zakladam ze takich niemasz bo widzisz wiecej niz 3 GB ramu)

czy 64 bitowe itak maja pewna adresacje pamieci na pamiec potrzebna wlasnie

dla ukladow graficznych ktore sa na stale zamontowane na plycie glownej.

Wielokrotnie mialem taka sytuacje kiedy mialem plyty w kompoterach renderfarmy

np.ASUSA czy GIGABYTE z zintegrowana grafika na plycie aby zaoszczedzic

kaske bo to kompy do renderingu.

 

Pozniej kiedy chcialem zrobic z takiego kompa normalny komp do pracy jako workstation

i po wmontowaniu np. wypasionej QUADRY 4600 ktora miala sama w sobie

768 MB pamieci z 8GB ramu w kompie znikalo prawie wlasnie 1GB albo czasami nawet

wiecej (czasami mniej-roznie).

Zalezalo to od wielu rzeczy. Bardzo czesto od wersji BIOSu ktora byla aktualnie w plycie

i tego jak w tym BIOSie bylo wszystko poustawiane, czesto tez od sterownikow ktore

byly bezsensu zainstalowane do ukladow graficznych tych zintegrowanych na plycie

i to one wlasnie glownie zabieraly ta pamiec z pamieci operacyjnej.

Jednak czesto tez byl problem jezeli niebylo wogole zainstalowanych driverow do

takiej grafiki na plycie, windowsy (glownie VISTA 64bitowa) wywalala sie bardzo czesto

glownie przy pracy w 3d (MAYA, LIGHTWAVE, itp.)mimo iz do QUADRY byly drivery.

Troche lepiej bylo na XP64 ale tez byly "jazdy straszne".

Generalnie niepolecam (jezeli walczysz o kazdy MB pamieci) plyt ktore maja wlasnie

zintegrowana grafike na plycie, a itak uzywasz karty ktora jest montowana

w slot PCIexpress czy AGP jezeli masz starsza plyte (niewiem...)

Nieznam sie az tak ale mysle ze gryza sie ze soba z roznych powodow takie

karty graficzne gdzie w efekcie poza beznadziejna awaryjnoscia komputera nawet

jezeli uda sie zrobic tak ze dziala jako tako to ginie gdzie jakas czesc pamieci wlasnie.

 

Jezeli niemasz plyty z zintegrowana grafika to faktycznie jak tu ktos juz powiedzial

moze masz trafiona kostke pamieci. Ja mialem bardzo duzo pamieci firmy PATRIOT DDR2

800mhz z jakiejs tam seri (okolo 100kosci w ponad 20 kompach) i niestety na 80 kosci

5 bylo roznie trafione. Roznie dlatego ze zachowywaly sie dziwne.

Ato raz kosc dzialala ale w innej plycie z innymi modelami pamieci, a to dzialala

ale byla widziana jako 2 GB... :) Raz tak, raz siak...

 

Co do plyt np. pod i7 i takich ktore moga obslugiwac wiecej niz 12 GB ramu

to widzialem ostatnio nawet w sklepie w warszawie czy np. na allegro plyte

Asusa z koncowka WORKSTATION w nazwie gdzie bylo napisane UP to 24GB.

Jest napewno wiecej juz tego typu plyt ktore moga pomiescic wiecej niz 12 GB

ale faktycznie glownie sa to plytki pod i7.

Starsze modele maja problem. Chyba za masz wypasiona plyte ktora moze miec

wiecej niz np. 8GB ale masz 4 banki i wtedy trzeba uzyc kosci wiekszych nz 2GB.

Sa juz na rynku kosci 4GB nie tylko Kingstona. OCZ, Patriot itp. ale sa czesto na

zamowienie bo kto normalny musi miec w kompie wiecej niz 8GB ramu? Do gierek?...

Tylko tacy jak my maja problemy.

 

Dodam jeszcze tylko ze sa miejsca nietylko w specjalistycznych

sklepach czy firmach gdzie mozna kupic naprawde tanio takie kosci i dzialaja.

Ja na koniec moge polecic rozwiazanie oczywiscie drogie ale ktore dziala (zawsze).

Komputer Hp8400 Workstation. Ma dwa XEONY po 4 kory i jest tam 8 bankow na kosci.

W teori producent pisze ze moze obslugiwac do 128GB ramu.

Ja mam w nim 16GB dziala swietnie. Jest jeszcze np. HP8600 na specjalnej plycie

intel 5000 cos tam, tez pod dwa xeony i ma 16 bankow pod pamieci i moze

miec do 256GB ramu, bla bla bla...

 

Jednak jak oczywiscie (z malutkim zartem) napisalem to juz sa spore koszta

(sam komputer kosztuje nawet uzywany np. 12.000zl.)

Pamietajcie tez wszyscy ze do takiej plyty niepasuja zwykle DDR2 ktore kupicie na gieldzie

czy w sklepie. Sa prawie identyczne ale niestety, maja w innym miejscu przerwe, ktora

pozwala je instalowac wlasnie w takich plytach jak intel 5000, itp.

Maja jeszcze pare innych istotnych roznic, ECC itp.

 

Naszczescie tez jak sie wie gdzie to mozna je kupic 4xtaniej niz w HP i wtedy

np. kosci firmy SAMSUNG pasuja i dzialaja bezproblemu w kazdej HP stacji roboczej.

 

claude napisal "ciekawe co renderujecie że tyle ramu wam zżera, pewnie drzewka....

lasy wielkie "

 

Hymmm np. wystarczy zrobic scene w MAY'ji gdzie jest jedno drzewo

z ktorego odczepiaja sie dzieciastki tysiecy lisci a do okola jest bardzo duzo traw i zboza.

To wszystko jest z polygon'ow bo painteffecty niedaja rady wizualnie w takim ujeciu

jakie ma byc. Scena byla optymalizowana juz 3 razy.

Wszystkie liscie sa emitowane z emitera particl'i. Ruch jest wyliczony i zapisany

w cache'u do nich.

Rendering bedzie na pass'ach ale itak po wgraniu gotowej sceny jeszcze nieoteksturowanej

znika 7GB ramu na dziendobry...a MentalRay jest glodny jesli chodzi ram...zawsze...

zwlaszcza jesli to wszystko bedziemy renderowac w fullHD czyli 1920 na 1080...

 

pozd.

Olaf

Edytowane przez olaf3de
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Olaf,

 

Dzieki za wyczerpującą wypowiedz. Karty graficznej nie mam zintegrowanej, system XP64bit, ogólnie jak sprawdzam programem to wszystko pokazuje okej, liczbę kości 4x2gb wiec wszystko raczej jest w porządku z samymi pamięciami. Ale kiedy renderenuje to pokazuje, ze jednak jest 7gb.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000zl? kto ci takie glupoty naopowiadal? :), nie mniej jednak ceny realne z 1 reki bede miec w poniedzialek, podam pelne dane z jaka plyta pracuja jaka czestotliwosc, etc.

 

ps. 6000zl to mogly ksoztowac jak ramy 1800mhz 2gb kosztowaly 1000zl ;) to sie zgodze.

 

Sam się zastanów co piszesz. Akurat taka jest cena, bo to chyba jedyny zestaw z kośćmi 4gb pod i7. Tutaj masz link jak nie wierzysz http://www.komputronik.pl/index.php/product/83273/Podzespo_y_PC/Pami_DRAM/Kingston_HyperX_DDR3_3X_4GB_1600MHz_CL9.html . Wiem, że w komputroniku jest drogo, ale nie spodziewałbym się dostania tego zestawu poniżej 5k...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widze, wiedze;) w innych sklepach jest pdoobnie, tak pomiedzy 5000-6000, aczkolwiek nie jest to jedyny zestaw, sa tez 1066 1333, z tym ze ja mam jednego dostawce, gdzie moze byc sporo taniej, bo jednak nie raz sie spotkalem z cenami w regularnych slepach, gdzie tego typu komponenty byly duzo drozsze niz amawiajac bezposrednio w firmie ktora takie zestawy sklada. tak ze zobaczymy. Moze to jeszcze nie ten okres, te pamieci powinny diametralnie spasc z cena. maksymalnie do poziomy 2x drozszego niz kosc 2gb. w zasadzie jeszce "przed" chwila cena ramow pod i7 byla zaporowa, i w jednej chwili polecialy w dol. to samo bedzie z kosciami 4gb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, mam maly przekroj cen. ale nie mam wsyzstkich danych. nie wystepuja tam kosc 1600mhz miedzy innymi, jedynie najwieksze to 1333mhz, i z tego co widze to pomiedzy pamieciami non ecc, a ecc jest przepasc cenowa. mniej wiecej zestaw dual 2x4gb 8gb kingstona to koszt okolo 2400zl, zas zestaw 3x4gb 12gb ecc reg, okolo 1100zl, mowimy o 1333mhz ddr3, producent kingston.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem opienia, ale niepotwierdzona ze byc moze, na plycie asusa supercomputer p6t7 ws, poszyl by pamieci ecc reg, FB dim. ale nie mam jak tego potwierdzic... moze to byc plotka. wtedy problem rozwiazany. generalnie mozan tez zainwestowac w plyte serverowa, tylko ze bedziemmy miec najprawdopodobniej blokniety mnoznik... i tez nie uda sie podkrecic hmm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do plyt ja planuje kupic plyte pod i5/i7 Gigabyte GA-P55-UD3, plyta obsługuje

niedrogo i powyzej 12GB

"4 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 16 GB of system memory

 

  1. Dual channel memory architecture
  2. Support for DDR3 2200/1600/1333/1066/800 MHz memory modules
  3. Support for non-ECC memory modules
  4. Support for Extreme Memory Profile (XMP) memory modules

"

cena: 410zl

 

pamieci 4GB:

 

Kingston DDR3 4GB 1333MHz ECC CL9 with Thermal Sensor (KVR1333D3E9S/4G)

cena: 666zl

 

Corsair SO-DIMM DDR3 4GB 1066MHz CL7 (CM3X4GSD1066)

cena: 779zl

 

G.Skill SO-DIMM DDR3 4GB 1333MHz CL9 (F3-10666CL9S-4GBSQ)

cena: 689zl

 

i inne

Edytowane przez lorence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

podana wyzej płyta nie obsłguje pamieci ECC.

pozostałe typy pamieciu tj. SO-Dimm to pamieći do notebooka ( fizycznie inne gabaryty) i nie wykorzystasz ich w tej płycie.

Konkluzja z tego następująca: żadnych z podanych pamieci nie bedziesz mógł wykorzystac w przypadku tej płyty

 

 

pzdr

waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

podana wyzej płyta nie obsłguje pamieci ECC.

pozostałe typy pamieciu tj. SO-Dimm to pamieći do notebooka ( fizycznie inne gabaryty) i nie wykorzystasz ich w tej płycie.

Konkluzja z tego następująca: żadnych z podanych pamieci nie bedziesz mógł wykorzystac w przypadku tej płyty

 

 

pzdr

waldek

 

dzieki stary :)

 

ja pozostane przy mniejszej ilosci narazie

DDRIII A-Data 4x2GB 2000MHz CL9 X-Series

to powinny byc do tej plyty ok (mam nadzieje)

 

tzn jezeli jest info ze wspiera 2200/1600 a nie ma 2000MHz to bedzie to jakis problem ?? czy popsotu przeoczyli 2000tke ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na co warto w tej chwili zwrócić uwagę to ceny zwykłych pamięci vs. ECC. O ile pamiętam te drugie były raczej droższe tymczasem obecnie to ECC można kupić taniej jeśli chodzi o zestawy 12 GB. Taktowanie nie ma w praktyce takiego znaczenia jak ilość pamięci.

http://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&N=2010170147%201052129233%201052346982&name=12GB%20%283%20x%204GB%29

http://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&N=2010170541%201052129233%201052346982&name=12GB%20%283%20x%204GB%29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

wszystkim zainteresowanym powiekszeniem pamieci pod Nehalema powyzej 12 GB polecam pamieci kingstona KVR1333D3N9K2/8G

koszt za 24 B to okolo 3500 pln , wadą zas jest slaba podkrecalnosc i nieazdawalajaca dostepnosc.

 

pzdr

wallop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności