Skocz do zawartości

Jaki komputer do wizualizacji 3d. do 3500 zł


Mulholland

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chcę kupić komputer do wizualizacji arch (3ds max + vray ) tak do 3500 zł. ( chyba że dodanie tak 200 zł zrobi dużą różnicę ).

 

Do tej pory pracowałem na Athlonie 1900 1GB. :/, już mi się nie odechciewa robić.

 

Ze starego komputera chcę zostawić na razie DVD, obudowę, monitor klawiaturę mychę itp. zasilacz pewnie będę potrzebował nowy.

 

Czy ktoś mógłby mi poradzić zestaw, albo podrzucić linka na jakiś wątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak monitor ci zostanie to może jakiś zestaw z i7 dało by się sklecić

Jak byś dołożył trochę to dało by się kupić najtańszy zestaw, wejdź na allegro i wpisz i7 to pokażą ci się sklepy oferujące takie zestawy z tego co pamiętam około 4000zł

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greets

 

najwazniejsze komponenty w 3D (maxie ;) ) to procesor i ilosc pamieci, na to polozylbym szczegolny nacisk. Nie inwesuj w karte graficzna poniewaz nie ma wielkiej roznicy w maxie pomiedzy karta za 500 czy 700 a za 2000. Do tego jako baza dobra plyta i zasilacz. Reszta moze byc gorsza. Na podstawie tych informacji powinienes sobie cos znalesc. Jak orientowalem sie w cenach ostatnio to ciezko Ci bedzie zlozyc cos na i7, ale mysle ze cos na Quadzie wystarczy. Mozesz rozwazyc Raida jezeli bedziesz uzywal windowsa 7 ale po wlasnych doswiadczeniach lepiej jednak kupic 4 i zrobic Stripe + Mirror, mi ostatnio polecial jeden dysk i qpa :/ takze nie wiem czy sie oplaci. No i tyle w zasadzie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greets

 

najwazniejsze komponenty w 3D (maxie ;) ) to procesor i ilosc pamieci, na to polozylbym szczegolny nacisk. Nie inwesuj w karte graficzna poniewaz nie ma wielkiej roznicy w maxie pomiedzy karta za 500 czy 700 a za 2000.

 

A miałes kiedys guadro? Nie jakiegoś marnego tylko FX 3450 lub wyższego?

Moim skromnym zdaniem porownując quadro do zwyklego geforce'a to pomyłka i wolę robić na moim Fx 3700 aniżeli miec jakiegos nowego geforca ( mialem i wiem o czym mowie )> dla komfotowej stabilnej pracy w maxie najlepiej na dualu oczyiwscie tylko quadro :) Mialem tez fire GL 7350 i jużnie chce :) ale to na marginesie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie popisac sie sprzetem to po pierwsze bo swoją quadro wychaczyłem na allegro z gwarancją za 1200 zł. a za pozostale 1800 to toez złozysz coś madrego.

 

Druga sprawa ja tez wiele słyszałem o quadro że sa do dupy ale od 9 lat nie przerwanie wykorzystuję karty typu prof. i jakoś nimi dupy nie podtarłem, a przerabiałem juz takie monstra jak 7950 G2 8800 GTsy radeony 3780 w crossfire iinne takie wynalazki tylko po to by komfortowo poruszaćsie czy to po maxie czy revicie. Finalnie zawsze wracałem do quadro bo poruszanie sie po viewporcie jest normalne.

Jakie siatki padło pyt.? pewnie zaraz padnie stwierdzenie że jak meshowe zrobisz i pogrupujesz to na kazdej karcie bedzie płynnie smigac :) Jak mam juz scene to zawsze pow 2-4 poly bo musi byc high tak sobie klient życzy, i jakmibym attacheować co sie da grupować bo ma mi płynnie chodzić to dziekuję , i wymiękam.

 

Każdy ma złoty środek i dobre rady , ja jestem empirystą w grafice siedzę od 15 lat pewnie, i nie wożę sie z tym co ja umiem i na jakim sprzęcie bujam, żyjemy w takim państwie a nie innym aby miec licencje na soft trzeba obicac na sprzęcie. za moją budę dałem 4500 i mogło byc taniej pewnie ale jezlei modelujesz zalezy ci na tym co widzisz we viewportach bo dużo modelujesz to wybaczcie ale quadro jest lepsze od zwykłej geforce.

Jeżeli ktoś to twierdzi że Q jest do "dupy " to ja mogę wypożyczyć na tydzien mojego poprzedniego FX3450 do testów na maxie 9.0 czy nawet 2008. A potem niech mowi takie pierdołki jeżeli sie sprawdzi. Mieć uzywać a słyszczeć i gdybać to róznica.

przepraszam za byki pisze z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko larksonn, tylko po cholere miec super hiper quadro (bo mozliwe ze od czasow kiedy uzywalem ostatniej 1400 cos sie poprawilo) jezeli nie masz 8GB ramu dzieki ktoremu nie bedzie co chwile mulic i pozadnego procka ktory wyrenderuje scene w rozsadnym czasie, wszystko powinno byc wywazone, chyba ze ktos zamierza cos dokupic, ale wtedy i tak z wlasnego doswiadczenia polecam zainwestowac w procesor i pamiec dokupujac karte pozniej, a jezeli chodzi o porownanie miedzy geforce a quadro, to niestety ale do niedawna po prostu nie oplacalo sie w ogole kupowac quadro, poniewaz ceny byly przewaznie x2 a wydajnosc wzrastala moze 10% (przynajmniej w maxie, i same maxtreemy tez pozostawialy wiele do zyczenia. Niestety nie mialem okazji potestowac tych nvidiowskich performance driverow bo ponoc sa lepsze)

 

Takze kazdy ma swoje zdanie, a z wlasnego doswiadczenia wiem ze duzo wygodniej pracuje sie majac maksymalnie duzo ramu i szybki procesor niz malo ramu ale super karte...

 

greets

 

ps. sorry za te "boldowanie" ale na allegro widzialem tylko jedno takie quadro za 2,3k co jest absurdem przy tym budzecie, za 1200 mozna rozwazyc ale do tego zestawu i tak mysle ze za droga

peace

 

ps2 ;) of kors roznice miedzy geforcem a quadro mialem okazje sprawdzic empirycznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko wiadomo że nie o to hcodzi by wytykać sobie cokolwiek :) Fakt jest taki ze 3 klocki ciężka sprawa z dobrą stacją no i n podpisuje się dwoma rękami pod tym ze pamięć i procek podstawa, ale bez extremalnej płyty bo jakoś nie widze podkręcania porcka tylko do renderów :) MA byc stabilnie jak skała i tyle:). I znowu polecam allegro bo czasme ludzie nie wiedzą co sprzedają albo maja cisnienie z kasą. Miałem potrzebę na przenosną stacjęgraficzną bo czasme na kilka dni w trasę jadę i za 2700 to kupiłem nowego Della precision M6300 z 3 letnia gwarancją i 1920x 1200 :) Także jak mowie czasme fajnei cos kolo siebie kupic w sklepie nowego ale jeszcze fajniej mieć 1/3 kasy w portfelu i maxymalny wypas w obudowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, quadysz liczy vizki na kalkulatorze i daje chlopak rade. troche mu sie mozg przegrzewal, ale po wymontowaniu nie ma juz zadnych skutkow ubocznych. sorry za ot, ale mnie troche ta dyskusja rozbawila;) generalnie rzecz biorac zgadzam sie z quadyszem (zaraz mnie jakis piorun trzasnie za te slowa) ze najpierw procek i ram. i na tym nie zalowac.

amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7 albo Quadzik na Xeonach lub Core2 i duzo, duzo ramu, a karta, najlepsza na jaka ci wystarczy budzetu i tak sie posra przy kilku milionach poly wiec szkoda przeplacac i nie zaluj na dwa dyski, jak odpalisz w radzie poczujesz roznice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Przejżałem też starsze wątki i z uzbieranych informacji mam taką koncepcję zestawu:

 

1. Procesor - Quad 9550 (box). Tutaj nie było wątpliwości. Nie mam zamiaru nic podkręcać.

 

2. Płyta - Asus P5Q SE2 - dosyć często się pojawia w proponowanych na forum zestawach, ale są też inne. Nie mam pojcia na czym polega różnica, mam nadzieję że wystarczy.

 

3. Karta graf. - Gigabyte GV-N96TSL-1Gb 9600

 

W sumie j.w. Myślę że 1Gb jest duzo lepsze niż o,5, natomiast różnice rzędu 50 Mgz w taktowaniu już pewnie nic nie wniosą.

 

4. Pamięci 2 x 2 x 2 GB - Kingston

 

Widzę że niektórzy użytkownicy wybierają np Patriota czy dwie inne firmy, ale jak mniemam są to wyłącznie powody emocjonalne. W każym razie w moim obecnym kompie mam Kingstona i nie sprawiał problemów. Zresztą zprzed kilku lat niepamiętam nawet innych firm tutaj wymienianych.

 

5. Zasilacz. Tagan TG600-U33 2-Force II - 600Wat

 

6. Obudowa - w tej chwili mam taką http://www.agito.pl/obudowy/modecom-harry-czarna-premium-500w.91.343541.html?external=td&tduid=ee22045a653bd71145666f784979cdef

 

chcę w nią włozyć zasilacz. I tu pojawia się problem bio gdzieś ktoś na forum wspominał że płyta ktorą kupuję jest eatx, i może nie pasować. Natomiast w necie już piszą że w eatx chodzi nie o rozmiar płyty ale o dodatkowy kabelek zasilania w zasilaczu, nie wiem czy ten mój tagan to obsługuje, jesli ktoś składał coś podobnego to bardzo proszę o opinię jak to funkcjonuje.

 

7. Twardy dysk - W tej chwili mam Maxtora 6L250So ( 250 GB ). http://www.superwarehouse.com/Maxtor_DiamondMax_10_250GB_Hard_Drive/6L250S0/ps/620575

 

Ze względów oszczędnościowych chcę przy nim zostać, dokupię sobie za parę miechów nowy, albo 2 z matrycą raid, zobaczę, natomiast nie wiem czy taki dysk wystarczy na system windows 64 bit, powyższą płytę procesor itp?.

 

Gdyby ktoś zechciał skomentowac ten zestaw to będę bardzo wdzięczny.

 

 

Większość będę kupował w Agito, jeden element w innym sklepie.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o vizualizacje to przedewszystkim max pamieci ram, jej nigdy za wiele, podobnie z grafika by nie bylo problemow z wyswietleniem duzych scen.

Co do podkrecania to akurat plyty asusa z quadami super sie kreca, a przyrost mocy jest bardzo duzy. Ja swojego z 2.4 do prawie 3.5 podkrecilem, dziala stabilnie i szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie Q9550 z 2.83 kreca sie do 3.8 na boxowym chlodzeniu, zalezy jeszcze od temperatury otoczenia, nie mam klimy... i sie nie zawiesza, BTW plyty Asusa i Gigabytea swietnie nadaja sie do krecenia

 

ogolnie Q9550 wydziela mniej ciepla, dla porownania Q6600 krecony z 2.4 do 3.0 w stresie ma 65-75 stopni, a Q9550 krecony z 2.83 do 3.8 ledwo przekracza 60 - u mnie przynajmniej, jak ktos ma inna obudowe, inne wiatraki to mozliwe ze schlodzi to lepiej, tak czy inaczej te nowe intele wytrzymuja temperatury do 75 stopni bez zawieszania sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast nie wiem czy taki dysk wystarczy na system windows 64 bit, powyższą płytę procesor itp?.

 

Nie bardzo rozumiem co ma dysk do procesora i plyty... Jasne ze wystarczy. Moze nie bedzie to najszybsze rozwiazanie ale na luzie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wejda takie pamieci na plyte, ale jak cos znalazlem kingstona 1066

http://www.komputronik.pl/index.php/product/58568/Podzespoly-PC/Pamiec-DRAM/Kingston_HyperX_DDR2_2x_2GB_1066MHz_CL5.html

 

i OCZ

 

http://www.komputronik.pl/index.php/product/52262/Podzespoly-PC/Pamiec-DRAM/OCZ_Technology_2x_2GB_DDR2__1066MHz_Reaper_EPP_CL5_Heatpipe.html

 

A tutaj na 800

http://www.komputronik.pl/index.php/product/53274/Podzespoly-PC/Pamiec-DRAM/GoodRam_DDR2_2_x_2GB_800MHz_CL5.html

 

Ale tak zobaczylem plyte glowna u ciebie i warto ja zamienic bo nie nalezy do tych mocniejszych niestety, a jednak plyta to wazna rzecz :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcowy zestaw. Złożony i śmiga. Na razie nie wyciągam 100% bo mam system 32 bit, ale polecam.

 

1. Płyta - Gigabyte EP45 - UD 3LR

2. Pamięci - 4 x Kingston hyperx 2Gb

3. Karta Graf - NVIDIA Geforce 9600 GT 1Gb

4. Procesor - Intel Core 2 Quad 9550

5. Zasiłka - Tagan U33 II, Serias 600W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności