Skocz do zawartości

AMD Athlon XP 2000+


Gość aimsouth

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aimsouth

Mam zamiar kupić AMD Athlon XP 2000+ z 1024 MB DDR i jestem ciekaw jak schłodzić ten sprzęt. Do tego chcę zamontować GeForce IV MX-440 64 MB DDR.

 

Jeśli będę grał w Quake III przez 4 godziny, to może i nie będzie problemu,

ale jak zacznę renderować jakąś animację przez 3 dni, to boję się, że spalę

procka, płytę, dom, a na końcu siebie z wściekłości ;).

 

Jeden kolo poradził mi, iż muszę zamontować ok.4 coolery w samej obudowie, cooler na procku, radiatory na pamięciach.

 

W dziale Benchmark widzę, że niektórzy z was mają już maszyny o podobnej wydajności, dlatego chciałbym się was zapytać, czy robiliście jakieś specjalne przeróbki, czy może macie tylko cooler na procku i to wszystko.

 

Za wasze wskazówki, serdeczne dzięki!

P.S. Pozdrowienia dla Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A wiesz w sumie spox sprawa e tam napewno nie spalisz nio cio ty nio oczywiscie jak nie bedziesz probowal podkrecac proca i chlodzic go jakim ciklym azotem sluchaj muj komputerek z dual pIII 1 gh chodzi i chodzi non stop i nic sie nie dziejew sumie i na zwyklych radiatorach i wentylatorach. A w sumie jak myslisz nad kpunem nowego kompa to moze wlasnie dual amd 2 ghz mp to by byla kurwa amszyna hihihi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aimsouth

Musiałbym kupić np: 2 procesory Athlon XP 1600+ MP, 1 sztuka za ok. 1200 zł

(czyli za dwie ok. 2400 zł)

a do tego płyta też za ok. 1200 zł.

(Tylko specjalne procesory AMD Athlon

mogą pracować ze sobą w duecie, oczywiście można wsadzić zwykłe Athlony XP, ale (jak się dowiedziałem) nie ma to większego sensu.

 

W dziale Benchmark, jest porównanie

2 procesorków PIII, oraz P4 i wychodzi na

to samo, jeśli chodzi oczywiście o wydajność w renderingach, zatem lepiej jest kupić 1 a dobrego procka niż się bawić z dwoma procami. Poza tym dwa procesory są szybsze tylko podczas obliczania efektów environment.

 

Reasumując: najprawdopodobniej nie opłaca się kupować dwóch procesorów AMD Athlon MP, ponieważ cena do wydajnośći będzie raczej na poziomie miernym.

 

Jeśli ktoś ma inne informacje, to chętnie zmodernizuję swoją dotychczasową wiedzę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer polega na tym, ze na dual AMD nie trzeba montowac Atholow MP. Wystarcza XP np. XP 1700+ koszuje 565 PLN. Mam plyte Asusa A7M266-D i dwa Athlony XP 1700+ maszyna smiga jak szalona i nie sadze, zeby za ta cene dalo sie zmontowac cos szybszego. Plyta kosztowala 1280 PLN jakis miesiac temu takze powinna byc teraz tansza. Nalezy uwazac tez na zasilac - potrzeba co najmniej 430 Wat chociaz moj dziala na 300 W, ale za to kolesowi juz nie. No i nie mam w nim nawet stacji dyskow ani CD - wszystko przez siec. XP 2000+ nie polecam, bo jest po prostu za drogi (jak na razie) i lepiej kupic duala - wykop niesamowity. W razie jakis watpliwosci pisz mam pewna wprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności