Skocz do zawartości

kupno sprzętu w granicach 2k - porady


Hindus

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc chłopaki..

 

Więc przyszedł czas na kupno nowego kompa, stary jest trochę przeszedł, stwierdziłem że nie będe go sprzedawał bo i tak lipa z pieniedzy ktore bym mogł za niego wziąść, a druga sprawa taka ze zostawie go młodszemu bratu..

 

Sprzedaje właśnie ps3, i laptopa co by naskrobać trochę kasy, a że w dziurze w której mieszkam jest lipa z zajęciami to może popykam w jakieś gierki i podługie coś w 3d.

 

Do dyspozycji mam jakieś 2000pln, pracuję więc jeśli będzie potrzeba to coś dorzuce, ale chciałbym się zamknąć w tej kwocie..

 

Myślałem nad..

 

2 x Kingston DDR2 2GB 667MHz CL5 - jakieś 210pln

Intel Core2 Duo E7400 2,80GHz BOX - jakieś 449pln czy jakis core 2 quad ?

 

150pln trzeba liczyć za jakąś lipną obudowę.. i 500gb hdd czyli ok 260pld

 

to już jest razem ok 1070

 

do tego muszę wybrać jakąś kartę graficzną no i płytę głowną.. no i tutaj zdaję sie na was.. myslalem nad grafika radeon hd 4870 bo stosunek ceny do wydajnosci jest spoko, ale wole spytac was tutaj..

Chciałbym znaleźć coś na czym pogram, ale tez żeby nie kupić czegoś co sie okazuje jest obecnie bez użyteczne bo kosztuje np 1000pln więcej a daje mi 3 klatki w benchmarku..

 

Mam nadzieję że doradzicie coś sensownego..

Pozdrawiam i z góry dzięki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mam teraz tego Radeona goąco polecam wszystko mi pieknie (edit no.. bardzo bardzo ladnie, nie badzmy megalomanami) smiga ^^ takie np. mirrors edge bardzo fajnie

 

jak Ci zalezy na krotkich rendertimeach to bierz quada w czym innym tak wielkiego wzrostu predkosci nie zauwazysz. Jak mozesz (to juz zalezy od tego jak checsz podzielic dysk) to kup 2 napedy (np po 250 gb) tutaj to pomaga jezeli system masz na jednym a pliki na ktorych operujesz na 2gi,. Plyte glowna mam Asus p5b i moje core 2 duo z 2,13 skrecilem na 2,66 na boxowym chlodzeniu :)

 

edit 2: i jak sie okaze ze jestes jeszcze pod 2k to bym sie zastanawial nad szybszym ramem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój intel e7400 sprawóje sie nieźle na boxowym chłodzeniu wyciągam 3,5 ghz a to niezły wynik. ja mam płyte gigabyte ep45t-ud3p jak dobrze pamiętam. jak na mój gust to quady obecnie za drogie więc z Twoim budrzetem raczej bym pod uwage nie brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Kamil za odzew.. słuchaj a ta płyta głowna o ktorej piszesz i wspomniany ram - z tego co widze obsługuje do 8gb, rozumiem że musze kupić 4 x 2gb, co dokladniej polecasz?

 

A co do quadów.. to moge dołożyć hajsu.. pytanie tylko czy sie to kalkuluje na dziś dzień jeśli idzie o wydajnośc w grach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to quady nie sprawdzają sie tak dobrze w grach jak c2d. lepszy szybki c2d niż quad. ale to juz sam musisz zadecydować.a co do gf 8600.. to ta grafa hmm już troszke starawa jest :P raczej ziostań przy tym radeonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji to za ile tego 8600? bo moze moj kumpel chce kupic :) PW

 

płytka jest tania i nie sprawia problemow dlatego jestem z niej zadowolony i nie mysle nawet jej zmianiac a co do ramu to tak zawsze lepiej wiecej kosci bo to tez increase predkosci (bo moze na raz adresowac 4 rzeczy w wypadku 4x2gb a nie dwie w opcji 2x4gb)

 

ram ja osobiście mam OCZ platinum nie jakis demon predkosci :) i musze sobie go dokupic bo 2 giga (przy moim nawyku otwierania calego studia pracy na raz czyli powiedzmy photoshop + after effects + firefox a w nim 10 kart + inne pierdoly w tle i 10 okienek eksporatora windows + motyw windows aero :D) znika w momencie

 

z ramu tez oczywiscie jestem zadowolony mimo ze go mam "tylko" 2 gb

 

edit: 8600 do gier to troche jak jakis krecony 7900 z dx10; odpada, lepiej seria 9xxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

222pln płyta Asus P5B-VM SE Intel G965

222pln ramik Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 800MHz CL5-5-5-18

wziałbym 3 kosci ale nie wiem czy winda mi to dzwignie, nie jestem na bieząco z tymi wymaganiami.

 

199pln tward Samsung SpinPoint F2EG 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ)

(przy kolejnej wypłacie kolejne 500gb)

 

 

449pln proce Intel Core2 Duo E7400 2,80GHz BOX

lub 3.0, ale raczej zostane przy 2.8 bo to az 200pln róznicy

669pln proce Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz BOX

--------------------------------------------------------------------------

co łącznie daje jakies 1092pln do tego dochodzi grafika, i chyba bedzie to wspomniany radek 4870, z tym ze chłopaki powiedzcie czym sie kierować, bo widze kilka rodzai, i rozna rozpietosc cenowa, liczac ze wybiore tego PALIT'A za 769pln to akurat mam 1861, do tego obudowa z zasilaczem i tyle.

 

Możecie rzucic okiem? bo ta rozpietosc cenowa jest dosc duza, i nie wiem czym jest do spowodowane..

A wiedza ogranicza mnie do tego stopnia że moge sugerować się jedynie komentarzami.. które są podobne..

 

769pln grafa Radeon 4870 Palit 512MB 2xDVI (PCI-E) Sonic

http://www.komputronik.pl/index.php/product/60327/Podzespoly-PC/Karty-graficzne/Radeon_4870_Palit_512MB_2xDVI_(PCI-E)_Sonic.html

 

i inne radeonki

 

http://www.komputronik.pl/index.php/product/60329/Podzespoly-PC/Karty-graficzne/Radeon_4870_HIS_1GB_2xDVI_(PCI-E).html

http://www.komputronik.pl/index.php/product/57554/Podzespoly-PC/Karty-graficzne/Radeon_4870_Asus_512MB_2xDVI_(PCI-E).html

http://www.komputronik.pl/index.php/product/60323/Podzespoly-PC/Karty-graficzne/Radeon_4870_Gainward_512MB_2xDVI_+_DP_(PCI-E)_GoldenSample.html

 

dzięki..

Edytowane przez Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jak 4G ramu to i tak musisz 64 bitowa windę postawić a jak 64 bity to winda udźwignie dużo więcej ramu

 

też mam dysk samsunga 500 GB i działa bardzo dobrze ale jest trochę głośny jak zaczyna pracować

 

co do grafy to jak chcesz grać warto kupić 1G pamięci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor: // no cóż... quad :D

Intel Core 2 Quad Q9400 /2.66GHz, 1333MHz, 6MB, BOX/

699 zł

 

 

Płyta główna:

Gigabyte EP45-DS3L /intel P45/

335 zł

 

Pamięć RAM:

OCZ 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Reaper

235 zł

 

Dysk twardy: //Seagate mają niby badsectory a samsungi są awaryjne :D

Western Digital 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII [WD5000AAKS]

210 zł

 

Karta graficzna: //grafika jaką chciałeś, pod nią składałem zestaw

PowerColor Radeon HD4870 1024MB DDR5 /256bit/ DVI HDTV

599 zł

 

 

Obudowa: // wszystkie elite z serii 3xx kosztują tyle samo i różnią się tylko wyglądem

Cooler Master Elite 332 (Black)

149 zł

 

Zasilacz:

OCZ StealthXStream 500W

230 zł

 

sklep esc.pl -komp przyjeżdza do Ciebie zmontowany jeśli złożysz go u nich w konfiguratorze, a nie na poszczególne części.

Przesyłka jest za darmo jeśli w uwagach zamówienia wpiszesz "forumpc.pl".

całość 2457 zł myślę że warto dołożyć trochę kasy do 4 rdzeni

 

pozdr :D

 

do zestawu polecam Win7 wersja 64 bity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto brać karty graf z 1GB pamięci jeśli mówimy o karcie która ma wydajność na poziomie hd 4850. Taka karta zwyczajnie tej pamięci nie wykorzysta.

Przyrost wydajności będzie polegał na kilku klatkach i to tylko w dużych rozdziałkach. Fakt gry typu crysis 2, gta 4 itd. ciągną bardzo dużo pamięci na textury ale sens 1Gb i więcej zaczyna się przy kartach od 1000zł mocno w górę.

 

Dlatego bierz najtańszego 4870. Różne ceny wynikają z zastosowania różnych systemów chłodzenia, czasem karty mają trochę inne taktowania. Niektóre firmy mocno tną po kosztach, stosują gorsze materiały, oszczędzają na czym się da np. tak robi Palit i ma bardzo atrakcyjne ceny. Co nie znaczy ze to złom. Miałem sporo palitów i sprawdzały się dobrze, ale do extremalnych oc ze względu właśnie na te cięcia kosztów się nie nadają.

 

Złożyłem coś takiego, może cię zainteresuje :

setj.jpg

 

W sklepie gral.pl . Brakuje jeszcze obudowy i dvd więc trzeba liczyć +200. Więc wyszło tylko o 200zł za dużo ale za to z szybki procem. Myślę, że warto dołożyć.

 

A tak wogle zaoszczędziłbym kase i kupił radeona HD4850 za 400zł i mniej ;) Wydajność właściwie ta sama nawet czasem na + dla 4850.

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a możecie mi rozwinąc kwestię tego saphirka

 

Radeon 4870 Sapphire 512MB 2xDVI (PCI-E) FullBOX [689 zł] link

Radeon 4870 Sapphire 512MB 2xDVI (PCI-E) LiteBOX [569 zł] link

 

czym różni się wersja Full od Lite? Patrząc na specyfikację to nie widać zadnych róznich.. czy to będzie wtedy roznica w oprogramowaniu dorzucanym do tego czy.. ?

 

A i czego dopatrywac sie w przypadku płyty głownej jesli myslal bym przyszłosciowo o uzyciu 2 takich kart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W płycie głównej musisz mieć wtedy 2x slot PCI-E z obsluga Ati CrossFire

 

czym sie różnia? nie mam pojecia ale przypuszczam ze w FullBox dostaniesz jeszcze jakas gre i program do obrobki wideo (pewnie jakis Ulead) noi i standardowo jakis odtwarzacz.

 

Co do dysku to ja mam Western Digital i chodzi bardzo spoko ^^ całkiem cichy nawet jak go obciazam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, dzięki.. i chyba przy tym będe obstawał, radeon 4870 i jakaś płytka głowna z myślą o tym by przy nastepnej wypłacie wpiąc druga kartę.. szukam własnie czegos w miare w rozsadnej cenie, dzięki..

 

Tylko tak sie zastanawiam teraz nad prockiem, myslac o grach lepiej core2duo 3.0 niz core2quad 2.0 ? a jak ma się to jesli idzie np o pracę w zbrushu(modeling, na renderingu mi tak nie zależy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hindus:

Sorki, myślałem że proc ma być i do gier i do renderu. Mimo to wziąłbym jakiegoś taniego quada pod uwagę. Tak naprawdę coraz więcej gier z 4 rdzeni korzysta a technologia idzie do przodu nie do tyłu i w końcu 2rdzenie to będzie przeszłość jak teraz 1. Nie kwestionuje tego ze w większości przypadków szybki duo jest lepszy niż quad bo tak jest, ale kupując nowy komputer weź to pod uwagę ;).

 

Co do crosfire to osobiście bym się w takie rozwiązania nie pakował z racji tego, że bywają bardzo kapryśne. Jeśli ci na tym zależy to kup taniego HD4850 a zaoszczędzone pieniądze przeznacz na coś innego :) Po jakimś czasie dokupisz kolejnego radka za ~300-400.

 

Jeśli mocno zależy ci na grach to jakiś e8400 lub e7400, mocne kręcenie i jak najlepsza karta graf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności