Skocz do zawartości

Prosze o wycene za prace


Zibi1970

Rekomendowane odpowiedzi

mam do zrobienia 300 szt. modeli krzesel, foteli.... a nastepnie mam na kazdym modelu zrobic krotka animacje obrotu do okola osi 30-40 klatek w niskiej rozdzielczosci).

moje pytanie ile mam policzyc za jeden model z animacja ?

 

ps. zaznacze ze klient chce fotorealistyczne rendery.

 

jestem swiezy w temacie pracowania za pieniadze w 3D i dlatego nie chce sie wyglupic i zbyt zanizyc czy zawyzyc cene.

ewentualnie jezeli jest gdzies dostepny cennik takich prac do porosze linka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja Ci dużo nie pomogę, ale powiem że bylem niedawno na stronce na której jakaś firma sprzedawała modele samochodów (zrobione w 3dsmaxie) po około 350zł (to był akurat mitsubishi (dobrze to napisałem??:)) lancer ewo)

 

 

przpadkiem znalazłęm to na forum: http://www.squir.com/ tam Tomasz Rozkosz sprzedja modele to oglądnij to

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi1970: domyslam sie ze to do biblioteki cad i/lub na strone producenta mebli. wszystko zalezy od stopnia skomplikowania i jakosci renderingu ale tak optymalnie to bym wycenil 100pln za sztuke. jesli do tego dochodzi eksport plikow do roznych formatow cad, animka i renndery to troche ci sie zejdzie wiec cena nie jest wygorowana. zawsze znajdzie sie jelen ktory zrobi taniej ale firma policzylaby duzo wiecej. so wszytsko tez zalezy od twoich umiejetnosci, mozliwosci i terminowosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak akdsn to jest dla producenta mebli na strone internetowa. nie bedzie zadnych innych formatow oprocz jpg jako obrazek i 30-40 klatek animacja w rozdzielczosci ok 300 x XXX pixeli. a co do stopnia skomplikowania to beda i proste krzeselka i skomplikowane fotele biurowe.

 

100 powiadasz, mam nadzieje ze go nie przestrasze (ja bym sie przestraszyl taka cena :-) )

w kazdym badz razie dzieki

 

jesli ktos chce sie jeszcze wypowiedziec to nalegam na pospiech bo juz niedlugo ide na rozmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, mam pytanie zwiazane z tym co powiedziales aksdn. Jak wyglada sprawa zarabiania na sofcie, ktorego oryginalu nie mamy a chcielibysmy kupic, jezeli byly by na to fundusze. W koncu trzeba miec pare tysiecy $ dolarow zeby sobie taki program sprawic.

 

Jestem ciekaw jak zleceniodawca zareagowal na ta sume. Zibi podzielisz sie wrazeniami? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee aksdn 100zł za sztuke a on ma ich do zrobienia 300 to czy dobrze licze że zarobiłby 30000zł??!! ludzie na ty da się niezłą kase zarobić!! a tak na moje oko to jeśli ta firma nie jest zbyt znana i bogata i jak ten co CI Zibi to zlecił zobaczy cene 30.000zł to chyba się zastanowi nie? chyba że ja jestem jakiś nie wiem, ale 30.000 zł dać żeby tylko mieć 300 krzesełek na stronke internetową??!! pomyślałbym ZDZIERSTWO:) ale Zibi trzymam kciuki, oby się zgodził, a zarobisz duuużo kasy. POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanni,

to sa krzesla i fotele. wiec niektore beda proste a niektore mocno skomplikowane (fotele dyrektorskie).

ma byc tego 300 szt. do wymodelowania i zanimowania w fotorealistycznej jakosci. oprocz tego po wstepnej rozmowie dowiedzialem sie ze klient ma jeszcze dodatkowo jakies zrobione modele ktore mam tylko zanimowac wiec wynikowo roboty bede mial jeszcze wiecej.

 

eRB,

oczywiscie ze sie podziele wrazeniami.

 

a tak ogolnie,

po wstepnej rozmowie to wydaje mi sie ze klient raczej nie zdaje sobie sprawy z tak wysokich kosztow (ceny jeszcze mu nie podalem, zrobie to przy rozmowie w 4 oczy. teraz nerwowo czekam na jego telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no panowie jak sie jest w wieku kiedy jeszcze daja kieszonkowe to takie sumy moga wydawac sie kosmiczne. jakby zibi robil te mebelki po szkole, w czasie miedzy nauka do klasowki a dobranocka to by kilka lat mu zajelo. stowa za sztuke to dobra cena. stowa to juz raczej nizsza cena w cennku agencji reklamowej za godzine pracy grafika a 300 modeli bedziesz troche czasu robil. no jeszcze istotne jest co to za meble, stopien skomplikowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to nie uczciwa cena. to dobra cena dla wykonawcy :D

 

ale np ulotka a5 robiona w godzine, sam sklad w quarku dla `pewnej sieci telefonii komorkowej` za 2tys netto to glodowa stawka agencji reklamowej w stolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał Orion Child

Słuszne sprostowanie :D Trzeba ciągnąć z klienta tyle ile się da, ale tak, żeby myślał, że i tak mamy taniej od konkurencji :)

 

Ja widzialem w agencji reklamowej przegranie plyty cd za 1500 zeta

 

sorry, za OT, nie moglem sie powstrzymac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zagladalem tu od dawna i nie wiedzialem ze toczycie dalej rozmowe.

wiec wyjasnie ze sprawa nie umarla tylko toczy sie w zolwim tempie. sprawa wyglada tak, jest ogromny producent mebli ktory chce (ale jeszcze chyba o tym nie wie) miec wydana plyte cd multimedialna i w niej bedzie spis tych wszystkich fotelikow wraz z animacjami. teraz firma reklamowa ktora obsluguje te fabryke ma im wykonac taka plyte cd ale sami nie maja grafika 3d zreszta i tak robia tylko na macach wiec 3dstudio odpada i potrzebuja kogos (mnie) kto im to wymodeluje i zanimuje. tak to wyglada.

w zeszly poniedzialek w koncu dostalem materialy do pracy. do tej chwili zrobilem i zanimowalem 3 szt. na probe foteli i po tym maja ocenic czy ja sie nadaje do tej roboty.

no i tak sobie czekam i wymieniam maile, sms i telefony z ta agencja. tak mi sie wydaje ze nie wymyslili sposobu jeszcze jak przekonac te fabryke do wywalenia kupy kasy na taka prezentacje multimedialna produktow.

to na razie tyle, jak sie sprawa dalej rozwinie to dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności