Skocz do zawartości

Czy istnieje mozliwosc referencji w zb?


Noe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcialem wymodelowac jakiegos znanego aktora w zb, ale nie wiem jak zaladowac do zb jakiej referencje na tlo. Da sie to zrobic? I jesli sie da to czy jest mozliwosc zrobienia modelu przezroczystym aby podgladac zdjecie w tle?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Image plane jest do texturowania raczej przydatny. W folderze ze standardowymi toolami zbrusha masz imageplaneX, w tym samym folderze masz texturę imageplaneX na której zaznaczone jest gdzie wrzucasz widok z frontu i z boku. Wystarczy taką teksturę otworzyć w psie i na nią nanieść zdjęcia a potem użyć jej w zbrushu razem z toolem imageplaneX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja Noe/Keraj chyba chodziło raczej o coś takiego?:

 

refabj.jpg

 

To tysz imageplane a do teksturowania to swoją drogą:p

Jak chcesz mieć jako refke za przeżroczystym modelem-ładujesz obrazek aktora przez menu texture/imageplane/load image,dodajesz parę subdiv do plane'a,make polymesh,texture to color wypełniasz materiałem flat color i wrzucasz jako subtoola do swojej głowy aktora,włączasz transparencje małą ikonką z boku.Przechodzisz do subtoola głowy i w menu preferences/draw ustawiasz inactive opacity na 1 a active na mniej (np 0,3).Można jeszcze z suwakiem max depth pokombinować.Najlepiej działa z materiałem fastshader.

Ogólnie to średnio przydatne-tak jak pisałem raczej ogólne proporcje żeby wyłapać...

 

Pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności