Skocz do zawartości

[Problem]Vista nie widzi dysku sata


Bruneq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestescie moja ostatnia deska ratunku:P :)

Zainstalowalem sobie Viste, ladnie slicznie service packi tez, problem jednak jest inny....w moim komputerze nie pojawia mi sie dysk SATA, wszystkie inne stare dyski mam...a tego na ktorym mam wszystkie potrzebne dane, nie!;/ nie jest to pierwszy raz z vista, ale wtedy zakonczylo sie utrata danych...poniewaz w narzedzia administracyjne-> zarzadzanie komputerem->zarzadzanie dyskami widzi ten dysk, ale jest to obszar niezidentyfikowany, i mozna go przydzielic, ale rowna sie to z formatem....mial ktos kiedys podobry problem?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bruneq przede wszystkim zanim co kolek zaczniesz działać napisz czy dysk nie był przypadkiem częścią macierzy lub nie był na nim posadzony np. XP, Linuch czy co innego? Czy je to cały dysk czy był dzielony na partycje ? jaki to dysk ? Próbowałeś go przepinać na inne wejścia ? W jakim trybie pracuje ? SATA/SATA2 ? I need more info ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysk kupilem rok temu, wsadzilem sformatowal i tak sobie dzialal, nic na nim nie bylo instalowane, zawsze byl to dysk na smieci, tutoriale i takietam:)

W biosie patrzylem, wszystko jest jak nalezy, zobacze, przepne jeszcze go do innego gniazda! Windows 7 widzial dysk normalnie, bez problemow, za to vista....vista ma problem z tym dyskiem, juz 2gi raz...ale wtedy bylo malo danych, i nic nieznaczace, wiec polecial format i dysk rok dzialal na viscie!

Dysk to jakies WD jest, jaki, na obecna chwile nie powiem! a pracuje na sata2 bodajze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak czasem robi z dyskiem sata pod vistą.U mnie pomaga wyłączenie kompa,odłączenie dysku-potem start visty bez dysku sata,znowu zamknięcie systemu i podpinam dysk jeszcze raz-przy następnym starcie vista zazwyczaj załapuje mojego sata.Spróbuj może pomoże:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zatem lecim po kolei, odpal sobie menagera urządzeniów sprawdź czy nie masz jakiegoś wykrzyknika przy Kontrolerach Magazynu oraz Przy Stacjach Dysków, być może gdzieś jakiś ster się po drodze zagubił ;). Jeśli wszystko tam jest tak jak ma być, pomyślimy dalej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, wreszcie net w domu...wiec teraz opisuje sprawe: po odlaczeniu, uruchomieniu visty, i ponownym podaczeniu, nadal tosamo!w zarzadzaniu komputerem mam 2 swoje dyski i jeden dysk

dynamiczny" nieprzydzielony! to jest wlasnie moja 250ka! w menadzerze urzadzen wszystko jest OK! sterowniki są, urzadzenie działa poprawnie, nawet jak sciagam aktualizacje sterów, to mi mowi ze są najnowsze! ech...cholera mnie bierze juz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po problemie:) zainstalowalem windowsa 7:) i dysk jest, dane sa, nic nie musialem zmieniac! szybciej sie windows zainstalowal niz odzyskiwanie 250gb danych :) ale rep dla wszystkich za pomoc:)

 

ps. Mafida, tobie nie moge :( mafida - dac repa :P

Edytowane przez Bruneq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po problemie:) zainstalowalem windowsa 7:) i dysk jest, dane sa, nic nie musialem zmieniac! szybciej sie windows zainstalowal niz odzyskiwanie 250gb danych :) ale rep dla wszystkich za pomoc:) (

No sprytnie,sprytnie;)

ps. Mafida, tobie nie moge :(

Eee,póki wszystko działa nic nie ruszam-niech sobie pokazuje co chce:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności