Skocz do zawartości

Karta muzyczna za przystepna cene:)


Bruneq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to znowu ja :)

Tymrazem, po zainstalowaniu systemu okazalo sie ze sterow do mojego starego jak swiat sb live!5.1 nie robia juz pod 64 bit!

Teraz pytanie do was...chodzi o jakas karte dzwiekową, nie za drogą, ale tez nie za tanią ! przedewszystkim niech chodzi na tych cholernych 64bitach, i niech gra :) nie musi byc 7.1 czy 11.2, 5.1 mi absolutnie wystarczy! Audiofilem nie jestem:)

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Witam,

 

do kwoty 150zł mogę polecić Sound Blaster Audigy 2 lub 4. Wersja 4 różni się od drugiej delikatnie słabszymi przetwornikami, ale jeżeli nie masz specjalnego studia lub sprzętu grającego za 2000zł, różnicy nie uświadczysz. Cenowo 4 będzie sprzętem tańszym i dla Ciebie bardziej opłacalnym. Niestety nie znajdziesz ich już w sklepach, więc jeżeli jest taka możliwość porozglądaj się za używkami na Allegro.pl.

 

Z nowych kart nie jestem Ci nic dobrego doradzić do tych 150zł, zwyczajnie wcześniej wspomniane karty są bezkonkurencyjne. Zapewne szperając po aukcjach trafisz na Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio; karty można dostać w cenie ~140zł i w dodatku nowe. Niech Cię nie zwiedzie cena i napis X-Fi, bo Xtreme Audio to nic innego jak Audigy SE, która jest słabym sprzętem i co mylne, nie potrafi dekodować EAX i innych efektów sprzętowo jak ma się to z Audigy 2/4. Wszystko przelicza procesor, a niektóre bajery potrafią w znaczącym stopniu obniżyć jego moc. Dopiero seria Gamer i wyżej potrafią dekodować to sprzętowo, ale to już koszt przekraczający 230zł.

 

Warto dodać, że Audigy 2 i 4 można przerobić na X-Fi jeśli Cię to interesuje. Wszystko za sprawą zmodyfikowanych sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowniki..to jest wlasnie ten bol!:) na swojego sb live! nie nazekalem, wrecz mi sie podobal! i gdyby nie to ze nie ma sterow do niego na windowsa 7 to bym chetnie przy nim zostal...karta zintegrowana mi nie dziala, wiec musze kupic cos nowego :( dlatego wolalbym cos co jest jeszce dostepne, coby sterowniki do tego byly bezproblemowo dostepne!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że karty polecone przeze mnie wcześniej nie są dostępne w sklepach, nie znaczy, że są problemy ze sterownikami. Nic takiego nie zasugerowałem, zresztą nie pisałbym o czyś, co wykluczałoby mojego posta. Sterowniki dostępne w całej sieci, zobacz i kliknij tutaj: Windows 2000/XP/Vista/Vista 64bit/7/7 64bit.

 

Jeżeli zasugerowałeś się tym:

Wszystko za sprawą zmodyfikowanych sterowników.

Miałem na myśli wyłącznie modyfikację do X-Fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xonar jakościowo jest klasę wyżej niż przereklamowane X-Fi. Sam sie ostatnio zastanawiałem, czy się nie szarpnąć na Asusa, ale przy moich głośnikach nie miałoby to sensu.

 

Kupiłem więc pierwszego Audigy za 50zł. Na szczęście model, który większość dekoduje sprzętowo. Te wszystkie ...SE itp, to mizerne kodeki o wydajności porównywalnej z nowymi integrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem Asus Xonar to dobra dźwiękówka, tylko pytanie czy Ci potrzebna, poza tym przekraczamy budżet (łącznie z przesyłką) dość znacznie. Wszystko zależy jakie masz kolumienki i jakiego dźwięku oczekujesz.

moze trzeba by odejsc troche od SB?!
IMO nie ma sensu pchać się w coś lepszego skoro SB Live zaspokajał Twoje muzyczne potrzeby. Kwestia gustu, nie powiedziałeś wprost, ale wydaje mi się, że nie chcesz sprzętu używanego. Jeśli tak, tutaj moja moc się kończy, bo dopiero Xonar będzie dobrym zakupem. Tak jak voyager wspominał, SE gra porównywalnie do integry (SE to także SB X-FI Xtreme Audio), a czasami gorzej, bo już an przykład Realtek AL 888 brzmi lepiej. Ja dalej trzymam się SB Audigy 2/4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności