Skocz do zawartości

Cudze obiekty w pracy


kannu

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus :)

 

juz o tym rozmawialismy na forum i ludzie byli ZA , wiec zglaszam oficjalnie:

 

Proponuje wprowadzic do kazdej pracy opis co zostalo uzyte "z zewnatrz".

Ludzie wstawiaja gotowe obiekty i bezczelnie licza na to ze sie nikt nie skapnie, probuja przemilczec itp. A tak , to byloby wiaodomo juz w samym opisie pracy.

Uzywanie gotowych obiektow nie jest wcale złe i w wizkach ludzi robia to non-stop, ale opisuja z jakiego zrodla ktore obiekty pochodza - i to jest bardzo spoko.

 

I proponuje wprowadzic jakies kary za nieprzestrzeganie tego ( zwlaszcza za jakąś recydywe i uporczywosc ).

I jest to zmiana ktora nie niesie za sobą komplikacji tehnicznych na forum , wiec chyba nie bedzie problemu :).

 

 

pozdrawiam i zycze podwodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No z kar stosowanych ktore czesto sie tu widuje to banicja i skasowanie profilu i na recydywe chyba nie ma lepszego sposobu.

A kazdy autor bez wywolania do tablicy powinien umieszczac info, zwlaszca jesli uzyl nie swoich obiektow - to temu autorowi powinno zalezec zeby odnosnie praw autorskich wszystko bylo na legalu.

W sieci naprawde jest malo darmowych obiektow, polowa z "darmowych" jest gdzies nakradziona lub rozpowszechniana bez wiedzy autora.

 

na cgtalk nie ma z tym problemu, po prostu tam nie pojawiaja sie takie parchy skladane z cudzych modeli i juz, a tutaj jestesmy skazani na ogladanie calej kupy domoroslych "mastah", ktorzy wlasnie nauczyli sie klikac w ikonke i wlasnie sciagnieli (ukradli) nowy zajebisty renderer i chca pokazac ze potrafia trafic w ikonke render z zamknietymi oczami - nic na to sie nie poradzi

 

i nic nie poradzimy, bedziemy raczeni kolejnym 100-tnym, zajebistym renderem 4 scian z zajebistym budda czy kulka czy teapotem.... taki lajf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jak najbardziej w porządku. Bardziej problem będzie z nakłonieniem postujących (czyt. ludzi tórzy takie rzeczy z "zewnątrz") wykorzystują.

Zapis w regulaminie nic nie zmieni. Mało kto go czyta i mało kto się tym interesuje. Można by zamieścić pewnie jakiś formularz przy postowaniu... ale to tylko półśrodki. Niestety nie da się wyegzekwować od kogoś umieszczenia tego typu rzeczy.

Nie dało się tego wprowadzić w renderach testowych (prośba o zamieszczanie podstawowych informacji o użytych parametrach, sofcie, materiałach etc.), nie daje się wciąż nauczyć niektórych userów poprawnego tytułowania wątków, zamieszczania postów w odpowiednim dziale...

 

A tutaj chcecie jeszcze dorzucić żelazną zasadę zamieszczania info o nieswoich elementach w tej pracy... trochę niewykonalne niestety.

 

I proponuje wprowadzic jakies kary za nieprzestrzeganie tego ( zwlaszcza za jakąś recydywe i uporczywosc ).

I jest to zmiana ktora nie niesie za sobą komplikacji tehnicznych na forum , wiec chyba nie bedzie problemu :).

 

Jeszcze niedawno podnosił się wielki lament o cenzurze na forum. Jeszcze nie ucichły krzyki po wywalaniu postów z jakiś działów... czy to nie hipokryzja? Rozumiem, że przez kary uważacie warning, upomnienie w wątku, banicję i nabicie na pal? Ok. Fajnie to teraz wygląda. Tylko, że potem podczas upominania takiego usera nie zawsze jest tak różowo. Zaczyna się wzniecać kółko wzajemnej adoracji. Że niechcący, że zapomniał, że moderacja jak zwykle szuka zaczepki, że cenzura na forum, że brak wolności, że solidarność i precz z komuną... tak to się skończy. I na pewno nie będzie się to działo podczas upominania nowego lub mniej lubianego usera. Ale niech błąd popełni jakiś "starszy stażem" user, moderator da warning i... się zacznie.

 

 

 

Proponuje wprowadzic do kazdej pracy opis co zostalo uzyte "z zewnatrz".

Ludzie wstawiaja gotowe obiekty i bezczelnie licza na to ze sie nikt nie skapnie, probuja przemilczec itp. A tak , to byloby wiaodomo juz w samym opisie pracy.

 

To powinno być wiadome samo przez się. Jeśli ktoś tego nie chwyta... powinni mu odciąć dostęp do sieci. No ale to by była cenzura i czepialstwo.

 

******

 

Żeby nie było, jestem za tym pomysłem, ale żeby potem nie było lamentu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

 

ciesze sie , ze wszyscy sa ZA. zobaczymy jak to sie dalej potoczy.

 

 

 

Jeszcze niedawno podnosił się wielki lament o cenzurze na forum. Jeszcze nie ucichły krzyki po wywalaniu postów z jakiś działów... czy to nie hipokryzja?

 

:)

ale o co Ci chodzi Tweety ? jaki to ma zwiazek ? Pierwszy krzyczalem o usuwaniu postow i uwazam to za strasznie kiepska sprawe - ale to nie ma chyba zadnego zwiazku z tym , ze trzeba umieszczac spis kradzionych obiektow. I fajnie byloby gdyby reakcja moderacji byla w obu sprawach rownie gorliwa . I tyle wystarczy.

Ale o co tu chodzi z hiopokryzja ? nie kumam . Kilka osob poszalalo z usuwaniem postow i banowaniem ludzi i nic tego nie usprawiedliwia - a ze mna to ma akurat najmniejszy zwiazek. To jakas wogole niepotrzebna dyskusja, zostawmy to , bo tu mamy o czym innym rozmawiac.

 

 

Wracajac do tematu, to jest tak jak powiedzial TJViking (i potem kilka osob) - ludzie powinni takie rzeczy czuc sami z siebie . No dokladnie . Tak samo jest w zyciu - ludzie powinni jezdzic tylko na trzezwo itp - ale gdyby wszyscy byli fajni to by nie potrzeba bylo policji itp. Niestety ludzie nie zawsze sa fajni. tutaj slowo klucz to : przyzwoitosc .

 

Wprowadzmy taki szablonik jak ktos tu podal - tytul pracy , wykorzystane softy, modele itp , i jedziemy :)

 

I bedzie fajniej . Mam nadzieje :)

 

 

 

pozdrawiam i zycze podwozenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co to komu,

wiadomo ze jezeli gostek nie potrafi ustawic poprawnie mapowania / oswietlenia / czegokolwiek to na 90% model tez nie jest jego tylko sciagniety skads (i nie musi byc kradziony)

 

z drugiej strony istnieje juz spora baza darmowych modeli do wykorzsytania wiec z poziomu doswiadczonego usera nie widze zaje...chanej potrzeby robienia poraz 100 dlugopisa/szklanki/komputera/monitora/kola do samochodu czy wszystkich tych innych rzeczy ktorych juz sa setki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tylko o modelach mowa, czy tez o teksturach, shaderach etc.?

Soft:********

Render:******

obiekty kradzione: Szkanka, okno, drzwi, fotel. Wiecej rzeczy nie pamietam za wszystkie kradzione serdecznie zaluje ;]

Czas spedzony przy pracy:******

Tekstury:****

Shadery:maxowe, vrayowe, ...

 

Z jednej strony popieram to, o czym piszecie. Ale z drugiej właśnie takie paradoksy się pojawiają. Model musi być własnoręcznie zrobiony (trzeba to zakomunikować, jeśli jest inaczej) ale shader już nie musi? Dobrze jest, gdy model ściągnięty legalnie z darmowych źródeł albo zrobiony samodzielnie, a shader wzięty z często nielegalnego oprogramowania (vray, 3dsmax)? Jeśli oprogramowanie jest legalnie nabyte, to mimo wszystko taki shader nie jest własnej produkcji. Owszem, najwięcej zależy od własnych ustawień tego shadera, od połączenia go z odpowiednimi mapami, więc efekt zależy ostatecznie od autora pracy, nie shadera, ale to samo jest z modelem ─ jego wygląd ostateczny nie zależy często od modelu jako takiego, a od całej kompozycji, sceny. A co teksturami? Też przydałoby się pisać, skąd pochodzą. Albo mapy HDR, IES'y czy co tam jeszcze.... A przy animacjach rig ─ np. gotowiec z maxa popularnie zwany bipedem, choć to może już przesada, bo rigu jako takiego nie widać na finalnym obrazie, tylko jego ruch, który już jest własnej produkcji.

Edytowane przez piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony istnieje juz spora baza darmowych modeli do wykorzsytania wiec z poziomu doswiadczonego usera nie widze zaje...chanej potrzeby robienia poraz 100 dlugopisa/szklanki/komputera/monitora/kola do samochodu czy wszystkich tych innych rzeczy ktorych juz sa setki.

 

100% sie zgadzam, takie bibeloty ktore sa malo istotne w modelowaniu a w duzych scenach jest ich bardzo duzo (np wizualizacje te wieksze gdzie przedstawiamy kilka pomieszczen) dziwnie by wygladalo opisanie kazdego kubeczka, recznicka czy kredki. Wydaje mi sie ze tutaj bardziej trzeba przyciskac osoby ktore przedstawiaja jeden model w centrum mowiac ze to wlasny a okazuje sie ze nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kannu: czillałt :) po prostu wiem, że masa ludzi nie będzie się stosować to tego nakazu... i cięzko będzie to od nich wyegzekwować bez niepotrzebnych słownych utarczek.

 

Wyobraź sobie taką sytuację: widzę wątek z cudzymi modelami. Wiem, że są cudze jednak próżno szukać u autora wątku spisu tych obiektów. Daję warna. I co? I zaraz otrzymam PMa, że on nie wiedział, że sądzi to głupie, że szukam zaczepki jak zwykle. Tak wyglądają czasami nasi userzy od kuchni. Wiedzą, że robią źle a jednak dyskutują. A potem do tego oczywiście foch na całe forum, osobiste docinki w stylu znowu cenzura czy coś w tym guście...

 

Dlatego, ja jestem jak najbardziej za tym aby wprowadzić coś takiego, ale wiem, też że bez echa to nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysł z formularzem podcza swstawiania tematów wydaje mi się strzałem w dziesiątkę. Mam tylko nadzieję, że takie coś nie będzie ciężkie do zrobienia na forum.

Regulaminu nie czyta większość osób niestety a taki formularz widziałby każdy "zainteresowany" ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak jest jakaś większa wizualizacja, to wystarczy napisać "część wyposażenia z obcych zbiorów". Bo wyliczanie każdego obiektu z osobna mija się z celem. No i nie nazwałabym tego "obiekty kradzione", bo jak ktoś kupił od evermotion to przecież nie ukradł.

 

Czas spedzony przy pracy:****** Tego bym nie dawała, bo nie każdy modeluje ze stoperem w ręku, i często trudno ocenić ile czasu się robiło. Jak ktoś chce się pochwalić jak szybko wymodelował, to i tak to zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przeciw, wyjdzie wtedy że sie na grafice nie znam, bede musiał wypełniac formularze, i co wtedy?

 

modele: kolekcja evermotion (oczywiscie sciagnieta, przeciez nie mam kasy na zakup)

materiały: vray-mats.de

tekstury: Total Textures, czy Dosh, nie pamietam

oswietlenie i ustawienia: archinteriors, nie pamietam ktore, ale jakas scena miala to fajnie ustawione

czas: cięzko bylo, ale w tydzien udalo mi sie poskładać to wszystko w 1 scene

 

a tak serio to podpisuje sie pod wypowiedzia tweetego:

Dlatego, ja jestem jak najbardziej za tym aby wprowadzić coś takiego, ale wiem, też że bez echa to nie przejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh no to przy wizualizacjach zrobi się bardzo ciekawie :) Każda wizka ma strasznie dużo takich elementów, płatnych czy darmowych, nie ważne. Ale opisywanie tego wszystkiego mija się jak dla mnie z celem. Patrząc na wizke jestem prawie na 100% pewien, że autor nie wymodelował wszystkiego sam. Jeżeli się zajmujesz tym zawodowo poprostu nei ma takiej możliwości. No chyba, że masz roczne terminy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze zamiast formularza egzamin z modelowania zanim ktos dostanie pozwolnie na postowanie na forum??

i wtedy bedzie wszystko jasne kto na jakim jest "poziomie"

 

a tak swoja droga nie wiem wogole po co to, skoro szczerze mowiac kazdego mozna nauczyc modelowac na dobrym poziomie w niecaly miesiac, jakby poskladanie paru poligonow bylo wyznacznikiem "talentu"...

 

juz chyba bardziej cenie "kradziony" kubek z urywajacym dupe materialem i oswietleniem niz wymodelowany co do srobki samochod z beznadziejnym renderem ot;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywanie wszystkiego jest jak dla mnie bez sensu... Wole napisać że np. 50% modeli to every itp. A nie że ----> coś takiego "gałki od prysznica, donica po lewej, leżak, łyżeczki, talerze, stół, kanapa, żyrandol, kable, grzejnik,lampki halogenowe, płyty cd ,żaluzje NIE MOJE "

 

Jak dla mnie tą sprawę można załatwić prosto i zwyczajnie bo moderatorzy zaraz się załamią czego my chcemy a to też ludzie i jakieś zmiany w systemie trochę zajmują.

 

Wystarczy dodać taki punkt do regulaminu że, każda praca która zawiera model darmowy lub płatny nie swojej roboty musi mieć o tym szczegółową notkę. W przypadku dużej ilości takich rzeczy jak w wizkach, notka procentowa ile modeli nie autora + kilka przykładów (te większe/lepsze obiekty jako przykład aby od razu wykluczyć posty w stylu "WOW sam modelowałeś ten zestaw wypoczynkowy ?" ) .

 

Za niestosowanie się do regulaminu zwyczajnie ostrzeżenie a jak autor się nie poprawi to kasowanie wątku i tyle.

 

Ja to widzę jako zwykłe dżentelmeńskie napomnienie, że coś w mojej pracy nie jest moje i tyle ... nie robiłbym z tego teczki SB kto co jak i po co.

 

 

///

 

Teraz przeczytałem post tweetego i ma sporo racji, ciężko będzie to wyegzekwować ale mam pomysł o ile to wykonalne dla moderacji :) Czy nie dałoby się w łatwy sposób dać takiego mini regulaminu przed umieszczanie nowego tematu ? Tzn np. nad formularzem kilka punktów by się wyświetlało, tak żeby nie trzeba było szukać zasad i czytać 50pkt. Nawet jeśli i tak połowa osób będzie miało to w tyłku to może z czasem się przyjmie jeśli zaczniemy od siebie.

 

///

uncle: nie zgodziłbym się z Tobą, modelowanie zajmuje tyle czasu co dobry render a czas to włożona w coś praca i my głównie to oceniamy, ile jest włożonej pracy i na jakim poziomie. Więc super praca która ma ekstra modele i świetny render dla mnie będzie mega, ale jeśli się okaże, że modele nie są autora to nadal dla mnie będzie bardzo dobra ze względu na render, ale już nie będzie tak błyszczeć jakby wszystko koleś robił sam.

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze wyegzekwowanie tego wszystkiego bedzie bardzo trudne.

moim zdaniem podanie procentowej ilosci modeli wlasnych by wystarczylo.

 

co do sciagania i uzywania darmowych modeli to jest sporo stron ktore oferuja darmowe modele i posrod nich mozna znalezc np. modele od everow a nie kazdy zna wszystkie ich biblioteki i nieswiadomie moze taki model sciagnac i uzyc w swojej pracy. pozniej napisze, ze model byl darmowy a przyjda ludzie ktorzy wiedza, ze nie jest i sie zacznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już chcecie to egzekwować, czemu miałyby się pojawiać jakieś dodatkowe regulaminy przy wysyłaniu pracy do galerii? Jest regulamin, który każdy użytkownik przy rejestracji zaakceptował. Nieznajomość regulaminu, nie usprawiedliwia nikogo. A każdy moderator może się w razie pytań ukaranego (o ile został zgodnie z regulaminem ukarany) wykpić się regulaminem. Jego strata, jeśli nie zna. A powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko biorąc po uwagę moderacje FW obecnie to nie widać zbytnio działalności typu " źle nazwany temat itd " Jeśli osoby odpowiedzialne za takie rzeczy staną na wysokości zadanie to czemu nie, tylko musiałoby to być jasno sprecyzowane w regulaminie i tak jak mówię nie na zasadzie całej listy co czyje jest i jeszcze z jakich torentów ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem krótko. Dosyć dużo tematów ostatnio. Loozack jak i niektórzy z Was zauważyli pewną nutkę wspólną jeśli chodzi o tematykę tego wątku z innymi zamieszczonymi ostatnio.

 

O ile dodanie takiego wpisu do regulaminu nie jest problemem (jak i również tego, że zamieszczamy własne prace czy modele do którym mamy prawa co jest oczywiste) to jestem przeciwny tworzeniu kolejnych formularzy utrudniających zamieszczenie pracy.

 

Można jedynie prosić osobę zamieszczającą prace o zaznaczenie czy wykorzystał w pracy modele pochodzące z komercyjnych czy darmowych bibliotek 3d.

 

Ale mowa tutaj o dziale FW (nie wizualizacji) w których przecież biblioteki modeli, zestawy modeli mebli czy innych elementów to rzecz normalna i nikogo to nie powinno dziwić.

 

Z tego co zauwazylem, do tej pory prace zamieszczanie w FW to prace które przechodziły z WIP, autorzy oprócz tego, że zamieszczali prace końcowa na prośbę zamieszczali siatki, opowiadali o swojej pracy. Często to przecież wychodzi w toku dyskusji. Najlepszym moderatorem w tym przypadku jest akurat społeczność, osoby znające się na rzeczy, zadające pytania w wątku czy nawet takie, które po siatce są w stanie stwierdzić, że ten i ten model to pochodzi z takiej i takiej biblioteki. I wydaje mi się ,że to działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Adek, Tweet jak i Piotrek mają sporo racji.

Jakoś usilnie dążycie do tego by nieco zamieszać i skomplikowac forum...to może tworzyć problemy i brak spójności. Nikt nie poruszył tematyki 2D.

Nie ma sensu dodawać dodatkowych formularzy. Można próbowac pouczać usera by dodawal takie informacje podobnie jak ma to miejsce w przypadku źle zamieszczonego, nazwanego tematu...ale jest to dodatkowe obciążenie dla modów. Może to tez być na zasadzie dżentelmeńskiej umowy, gdzie podanie takich informacji jest w dobrej wierze, na rzecz sprawiedliwej oceny pracy swojej i innych użytkowników. Ewentualnie można próbować unormowac to specjalną zmianką w Regulaminie i przykładowym opisem w FAQu co pozwoli ujednolicić te opisy.

Tak jak wspomniał piotrek...

ignorantia iuris nocet...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by zrobić tak, że umieszczając swoja prace musimy wybrać, jaki soft do tego używaliśmy i ewentualnie odchaczyć czy w scenie są obiekty ściągnięte, wzięte itp skąd innąt czy nie.. (mam na myśli coś takiego, że soft używany do zrobienia sceny mamy do wyboru z listy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

no genialnie., teoretycznie wszyscy ZA , a jakos potem cisza. Juz kiedys o tym pisalem ze tak bedzie . To ja sie pytam - komu to przeszkadza ? Uncle , w czym Ci to przekadza powiedz poprosze .

bardzo ciekawy jak to sie potoczy. Problem z wyegzekwowaniem to jakis żart. Jakos nie ma problemu z wyegzekwowaniem poprawnosci np. po zdaniu : "prosze o prawidlowe nazwanie wątku". Bardzo ciekawa sprawa z tym pomyslem i jak to sie toczy. Wszyscy przeciwnicy twierdz że albo to jest nieegzekwowalne, albo niepotrzebne, - to troche jak z ustawami w sejmie o obnizeniu pensji poselskich. Bardzo to wszystko jest ciekawe :)

 

 

 

pozdrawiam i zycze podwozenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus :)

to post na zupelnie inny temat, ale widze ze Adek zaglladasz tu, a nie chcialem śmiecic i zakladac nowego topika.

Pytanie :

Co sie dzieje z dzialem ogloszen pracy ? Ja tam widze ze sie pojawiaja oglosznia zbiorczo, pazkami po kilka jednoczesnie i maja daty po 5 dni wczesniej. Kielka razy myslalem ze to jakas kwestia nieoczyszczonego cache w kompie, ale n roznych kompach na to patrzylem. Rozumiem ze one sa jakos moderowane, ale czy to ma jakis zwiazek ? Pytam , bo nie kumam co sie z tym dzieje.

 

pozrwiam i zycze podwozenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ZA!

Nie trzeba też szczegółowo opisywać każdego krzaczka i drzewka w scenie. wysarczy stwierdzenie skrótowa np. rośliność nie moja i ok :)

 

jeszcze by się przydało (nie wiem czy ktoś o tym wpominał) aby przedstawiać czysty rendering bez postprodukcji oraz finalną pracę z postpro. Unika się później niepotrzebnych pytań ciekawych warsztatu userów w stylu (a to tło to też robiłeś czy ze zdjęcia? ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus :)

to post na zupelnie inny temat, ale widze ze Adek zaglladasz tu, a nie chcialem śmiecic i zakladac nowego topika.

Pytanie :

Co sie dzieje z dzialem ogloszen pracy ? Ja tam widze ze sie pojawiaja oglosznia zbiorczo, pazkami po kilka jednoczesnie i maja daty po 5 dni wczesniej. Kielka razy myslalem ze to jakas kwestia nieoczyszczonego cache w kompie, ale n roznych kompach na to patrzylem. Rozumiem ze one sa jakos moderowane, ale czy to ma jakis zwiazek ? Pytam , bo nie kumam co sie z tym dzieje.

 

pozrwiam i zycze podwozenia :)

 

o to ja się dołączę do tego pytania. poza tym, że ogłoszenia pojawiają się paczkami to często jest też tak, że na głównej stronie forum nic się nie zmienia, nie widać żadnych nowych ogłoszeń, a wchodząc do działu ogłoszeń o prace są tam nowe ogłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

Panowie - wystarczy tekst typu : "obiekty z netu". , lub "autko z netu, a reszta moja".

Wczoraj widzialem taki post na forum - Audi R8. Koles napisal ze model jest nie jego, a On tylko testuje rendering. To jest spoko bardzo.

 

Oczywiscie fajnie byloby robic rozbudowany opis, ale klotnie o forme opisu moga rozmydlic cala sprawe. Wszystko mozna sprawdzic do absurdu.

Naprawde wystarczy jedno zdanie. I widze ze wiekszosc to rozumie i popiera.

 

 

pozdrawiam i zycze podwozenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam swoje trzy grosze. Ciekawe ilu czytelników ( użytkowników) forum czyta ponownie regulamin (o ile zrobili to przy rejestracji)? I wtedy pozostaje moderatorowi upomnienie. A jakby był formularz przy zakładaniu wątku albo może zwykła informacja wtedy było by inaczej (przynajmniej w teorii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytałem wszystkich postów, nie chciało mi się, bo jest to tracenie czasu na rozmowy o rzeczach oczywistych

hmmmm panie i panowie pisanie o nie swoich rzeczach wykorzystanych w swojej pracy jest absolutnie normalną i naturalną sprawą(tak jak to ,że wschodzi słońce co każdego ranka), każdy uczciwy, dojrzały i dorosły grafik tak zrobi i tyle, nie kumam was, chcecie wychowywac i uczyc uczciwości ludzi? jestem przeciwny jakimkolwiek formularzom, bez sensu to jest, niby jak spradzicie, że jakiś koleś napisał w takim formularzu prawdę? napisac i pokazac można wszystko a czy to jest zgodne z prawdą bądż nie to jest kwestia uczciwości i dojrzałości

sory myślicie ze taki np. keraj czy noe czy jak mu tam napisze wam prawdę, że coś zrobił lub nie? hmmmm kombinujecie i tyle

Edytowane przez e=mc^2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e=mc^2 ale to nie o to chodzi żeby dokształcać ludzi. Jeżeli taki przykładowy keraj napisałby w formularzu co jest jego a co nie to przynajmniejnie byłoby ciągłego dopytywania się albo jego tłumaczeni, że "żartował w poprzednim poście że to jego obiekt"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

e=mc - jest dokladnie tak jak piszesz. nie jest to odkrywcze bo juz kilka osob o tym pisalo , i ja tez. slowo klucz - przyzwoitosc, ale prosze ( prosilem juz kogos tutaj ) , napisz w czym Ci przeszkadza tki zapis ? w jakie Twoje prawa zy swobody on godzi ?

bo ja po prostu tego nie rozumiem.

 

 

 

 

pozdrawiam i zycze podwozenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kannu w nic mi takie zapisy nie godzą i w niczym mi nie przeszkadzają, ale dlaczego na żadnych innych forach nie mam takich formularzy?

żeby zamieścić jakąś pracę trzeba będzie za każdym razem coś wypełniać? mi się nie będzie chciało po prostu, chociaż prawie wcale się nie udzielam na forum, nie wiem, według mnie jest to zły pomysł i tyle, komplikuje bardziej życie(ktoś będzie wrzucał swoje prace na różne fora i wiesz nagle zobaczy max3d i hmmm tam jakieś dziwne formularze trzeba wypełniać a nie chce mi się , mam ich gdzieś ;)

a jak wrzucasz coś swojego to wiadomo, że opisujesz swoją pracę i tyle, proste, a zawsze znajdą się ludzie, którzy w jakiś sposób będą chcieli kogoś oszukać , kogoś wykorzystać, żadne formularze tego nie zmienią i tacy ludzie na pewno nie zostaną profesjonalnymi grafikami, hmmm amatorskimi też nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

 

kannu w nic mi takie zapisy nie godzą i w niczym mi nie przeszkadzają,

 

bardzo sie ciesze, bo troche to inaczej wygladalo . Nie ma sie co powolywac na to ze dla kogos to bedzie problemem , bo jesli nie jest problemem dodanie

w nazwie okresleniea : [3D] , lub [postacie] , to nie zaszkodzi tez owo mityczne zdanie : "modele z internetu".

 

Mnie tez czasem rozne rzeczy nie ekscytuja, ale jesli moga pomoc a nie przeszkadzaja, to niech beda.

 

 

 

 

pozdrawiam i zycze podowzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa zależy od punktu widzenia. Jeśli ktoś wrzuca cudzy materiał sugerując że jest jego autorem tylko po to, żeby usłyszeć pochwały, podbudować ego - lepiej zrobi idąć do sklepu i kupując sobie pluszowego misia. Wizyta u psychologa też wydaje się być na miejscu. Jeśli ktoś posługuje się gotowcami w sposób zgodny z prawem, używa różnych ułatwień, zbiorów materiałów w tej czy innej formie, żeby uzyskać lepszy efekt w szybszy i bardziej efektywny sposób - z komercyjnego punktu widzenia nie czyni niczego złego, przeciwnie - wykazuje się roztropnością, ostatecznym wykładnikiem tego postępowania jest zadowolony klient w szybki i skuteczny sposób. Im skuteczniejszy - tym lepszy. Nie znam się na 3d, ale myślę że to odnosi się do grafiki komputerowej w ogólności.

Myślę że ta druga osoba ponadto nie będzie miała dylematów tego typu co pierwsza, bowiem dramatycznie zabieganie o poklask na sieci jest nie jest związane z działalnością grafika, ale raczej wołaniem o pomoc zagubionej, niekoniecznie dorosłej osobowości. To raczej problem dla psychologa niż społeczności tego szanownego forum :)

Trudno te dwa podejścia wrzucić do jednego wora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności