Skocz do zawartości

[Modelowanie] Szukam tutoriali: Atom, DNA, AIDS, ew. virusy biologiczne [3dsmax]


Felipe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z animacją masz rację, to podstawy, trzeba się nauczyć, dzięki za angielskojęzyczne nazwy.

 

Chcę zrobić animację na wypasie a do tego tutki o atomach itp na googlach się jednak nie nadają, tz. ja nie znalazłem dobrych, nie wiem czy w sumie nie lepiej obejrzeć dobre animacje na Youtube lub Discovery Science i spróbować zrobić podobne, bo są naprawdę na wysokim poziomie, przyznam że sam bez tutków wycisnąłem z maxa już w tej chwili sporo ale do Pro jeszcze mi brakuje ;) Hmm... że też trzeba tyle trików znać żeby robić fajne gadzety... a nie chce efekciarstwa odwalać w aftereffects bo to profanacja tego progsa.

 

"A" Jak już wydało się że pracuję nad animacją to przedstawię moje dokonania (jednodniowe) :) uff, zajęło mi to sporo czasu, nie śmiać się :mad:;)

 

heltest.th.jpg

 

Przypomina toto choć trochę atom Helu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, zwłaszcza tutki dotyczące animacji protonów i neutronów wokół atomów by się przydały (czyli animacja (rotacja) wokół innych obiektów).

 

Pozdr

 

Kurcze chyba się nie mylę, ale wokół jądra krążą tylko elektorny i b. rzadko nukleony złożone z kwarków. Protony i neutrony siedzą sobie w jądrze.

A jak chcesz uzyskać bardzo "rzeczywisty" efekt, to pamiętaj, żetakna prawdę to to co modelujesz to jest planetarny model Bohra , który z rzeczywistością ma bardzo mało wspólnego. Tak na prawdę to elektrony mogą znajdować się "gdzieś" obok jądra i powstaje tzw. chmura elektronowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danilo ma rację.

Jedynie te nukleony raczej nie krążą. (nukleony to protony i neutrony złożone z trzech kwarków i tworzą jądro, natomiast naokoło krążą niekiedy mezony (z dwóch kwarków) albo leptony (bez kwarków), ewentualnie antyproton. Ale to są sytuacje raczej wyjątkowe, najczęściej wywołane sztucznie (tzn. zazwyczaj krążą elektrony, które też są leptonami)

 

W twoim obrazku brakuje przede wszystkim jakiejś wskazówki na to że elektrony się ruszają.

 

Jak chcesz efekt zgodny z teraźniejszą wiedzą na temat atomów, radzę przejżeć wikipedię (także angielską) oraz linkowane z tamtąd strony i poczytać na temat orbitalów.

Orbitale można by przedstawić jakimś efektem wolumetrycznym.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności