Skocz do zawartości

Szkło i problemy nowicjusza :)


Rocket Boy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nowy jestem wiec licze na wyrozumialosc. :)

Do rzeczy. :) Przygode z Blenderem zaczalem sam nie wiem czemu od obiektow szklanych... bawilem sie nad tym "pare" minut ale mam problemy z cieniem. :( jakos tak nienaturalnie to wyglada...

 

http://img391.imageshack.us/img391/1218/szklany1.jpg Render w internalu

 

Tak. Wiem. Butelka calkiem kiepsciutka :) ale wywalalo mi blendera przy probie zaaplikowania subsurfa :/

 

Moze cos doradzicie? :)

 

Blender wersja 2.49a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie tylko cień nienaturalnie wygląda... co do subsurfa dla butelki to jest zbyteczny przy tak gęstej siatce jak masz, samo smooth wystarczy. ustaw jakiegoś hdr'a w tle żeby sie miało co odbijać. nie doczytałem że w internalu... pobaw sie yafarayem efekt bedzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do yafaraya to wejdź do skryptów daj updates menus i później powinieneś go widzieć o ile dobrze go zainstalowałeś. co do poprawy? światlo przedewszystkim. dodaj hdri. no i ta nieszczesna butelka taka ucięta i widać na niej face'y, daj jej smooth'a. użycia ambient occlusion mogło by pomóc uwydatnić bryły.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko w internalu też działa. ao wlączysz w zakładce materials i póxniej w world i tam będziesz miał ao. alob ray traced które sie dlugo liczy w zależnosci od sampli itp albo aproximate szybsze ale mnie poprawne itp. i btw materiał szkła masz do poprawy. ustaw poprawne ior i transparentnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyprobowalem na szybko AO. i jest o niebo lepiej :) dziekuje :) czas poszukac hdr i zajac sie Yafem

Przyjacielu ja bym się nie brał za Yafraya, lepiej Kerkythea'e albo sunflowa wypróbuj :) sęk w tym że Yafray nie jest rozwijany już, jest Yaf(a)ray ale coś to kiepawo idzie z jego rozwojem. Jeśli pieprzę herezje poprawcie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności