Skocz do zawartości

Jaką karte i obudowe do takiego zestawu?


Gość szad

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

 

polecono mi to forum jako dobre zrodlo informacji dot. grafiki i renderingu, wiec mam male pytanko.

 

Skladam komputer do renderingu (glownie 3DS Max i AutoCad) i jak narazie mam takie graty:

 

Procesor: Q9550

Plyta: Asus P5N-EM HDMI nVidia nForce 630i/GeForce 7100 link

Pamiec: 4GB 800MHz DDR2 CORSAIR XMS2 XtremePerformance C5

Dysk: Samsung 750GB

Badziewna obudowe a'la Media Centre z badziewnym zasilaczem

 

chcialbym zmienic obudowe+zasilacz oraz dolozyc jakas znosna karte graficzna aby jakos to wszystko dzialalo z maxem.. mozecie cos zapropnowac?

narazie jade na karcie graficznej na plycie, niestety nie daje komfortu pracy tym bardziej ze komputer jest podpiety pod TV LCD w HD 1920.

 

czy RAID poza bezpieczenstwem daje cos jeszcze? oplaca sie inwestowac w drugi dysk?

 

pozdr

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

RAID poza bezpieczeństwem może dać szybkość, zależy której konfiguracji użyjesz. Niestety nie znam na pamięć numerków setupów RAID więc muszę Cię odesłać do Wikiedii.

 

Co do sprzętu. Karta graficzna będzie w dużej mierze zależała od tego co chcesz prócz obsługi renderingu robić. Ale myślę że do większości typowych zadań + oczywiście obsługa viewportów w Maxie i Cadzie spoko byłaby karta Radeon 4850.

 

Zasilacz. Tu szczerze mówiąc nie mam pojęcia co Ci doradzić. Ja bym brał (bo mam) Chiefteca. Żadnych jaj nie mam nic :) Ile W Ci trzeba? hmm... Myślę że koło 500+

 

Obudowa też może być jakaś badziewna tylko typu tower. Musisz jednak najpierw sprawdzić w jakim standrdzie masz zbudowaną płytę główną, i w takim też standardzie kup obudowę

 

Pozdrawiam i witam na Forum Max3d.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o RAID juz poczytalem, przemysle sprawe ;)

 

plyta jest malutka - micro-ATX, komputer sluzy glownie do max'a i ogladania filmow na LCD TV.

co do obudowy to wolalbym cos mniejszego. na tyle wielka zeby zmiescila sie karta graficzna, karta TV i moze 2-3 dyski.

 

pozdrawiam,

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz rendzić - obudowa nie może być mała.

I od razu inwestuj w wiatraki z przodu i z tyłu obudowy.

Nie chodzi o przygwizdy z wirującymi światłami tylko o dobrą wymianę powietrza.

 

Niejeden z nas ma pozdejmowane wszystkie blachy i wentylatory ustawione na kompa w trakcie rendzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności