Skocz do zawartości

3ds max licencja,cena itd


blax_one

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze pewnie taki temat się pojawił ale proszę o rady w tej sprawie ,a wiec:

powiedzmy ze zakładam firmę jedno ewentualnie dwuosobową w której będę korzystał z 3ds\v ray i teraz moje pytanie: czy jednorazowe kupno programu załatwia legalne korzystanie z programu dożywotnio czy moze tańsze jest wykupienie licencji ,i jak to wygląda cenowo? czy licencje opłaca sie rocznie, miesiecznie? czy cena zależy od wersji maxa?

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oprogramowanie - a w zasadzie licencję - kupuje się raz (i jednorazowo placi). Jest to wydatek ok. kilkunastu tysięcy. Dlatego może warto zastanowić się nad leasingiem (uważam , że warto). Musisz jeszcze wziąć pod uwagę fakt, że nie kupujesz oprogramowania na własność a tylko licencję na jego używanie i nie masz prawa do jego zbycia po jakimś czasie bo np interes nie idzie albo chciałbyś "przesiąść" się na nowszą wersję.

Dlatego zakup taki musi być naprawdę przemyślany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze wziąć pod uwagę fakt, że nie kupujesz oprogramowania na własność a tylko licencję na jego używanie i nie masz prawa do jego zbycia po jakimś czasie bo np interes nie idzie albo chciałbyś "przesiąść" się na nowszą wersję.

Dlatego zakup taki musi być naprawdę przemyślany.

 

A to jest bardzo ciekawa co piszesz bo tak się składa że pomimo tego co różni wydawcy piszą na płytkach czy to z grami, programami, filmami itd. to zbycie takiej płytki i jej zawartości jest zawsze legalne i nawet przyjęliśmy regulacje unijne które to w jasny sposób definiują, a klauzule zabraniające są niezgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutor nie będzie akurat dobrym źródłem informacji. Jeżeli koniecznie chcesz się pytać to jakiegoś cywilisty który ma dobrą wiedzę o prawie autorskim i jest bezstronny. Jeżeli koniecznie chcesz się dowiedzieć więcej, proponuję poszukać artykułów na necie jak to UOKiK zabronił firmie Warner umieszczać w licencji zapisu o nielegalności odsprzedaży jej produktów. To jest dość jasna urzędowa wykładnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki panowie za pomoc na pewno tak nie maly wydatek bedzie przemyslany i jeszcze skonsultowany-wiem ze sa tansze programy ale mam sentyment i juz jakies umiejetnosci w 3ds dlatego na niego stawiam

 

ps. z tego co zrozumialem to np 3ds 9 to nizszy wydatek? i jak sie sprawa ma dokladniej z leasingiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno podejmuje się leasingu Europejski Fundusz Leasingowy - http://www.efl.pl/page_leasing_it. Na pewno nie każda firma zajmująca się leasingiem obejmuje oprogramowanie ale teraz prawie każdy bank oferuje leasing (trzeba pytać). Nie podam konkretnych kosztów ale przypuszczam że poziom ok 15-20% jest prawdopodobny (na osłodę nie ma zadnych ubezpieczeń, prowizji itp) przy czym niestety okres spłaty do 24 miesięcy to być może trochę mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności