Skocz do zawartości

Problem z YafaRay 0.1.1


maniak_87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od tygodnia bawię się YafaRay’em i bardzo mi się spodobał, jednak mam z nim problem.

Kiedy próbuję wyrenderować scenę z autem w studio całość się zawiesza i otrzymuję komunikat z win że Program blender.exe przestał działać. Natomiast konsola wypisuje coś takiego:

"…

starting recursive build …

oops!

oops!

oops!

oops!”

 

Używam : Blender 2.49a; Python 2.6; YafaRay 0.1.1; Win Vista Business

Dodam jeszcze, że wszystko było ok dopóki nie dodałem wymodelowanych przeze mnie opon

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie wskazówki odnośnie rozwiązania tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

na 95% albo z siatką jest coś nie tak być może subsurf robi ten błąd(zdejmij go zapisz plik, otwórz ponownie) albo textura na kole (jeśli jest jakaś)

 

tymi "oops" się nie przejmuj przy dużych scenach może ich być nawet kilkanaście linijek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie yafaray jest słabo dopracowany. mi się wysypywal jak dodawałem materiały do sceny typu glossy. scena troche wazyła jakieś 700k poly ale ramu mam na tyle. brakuje mi tez kilku opcji chociażby do materiałów np standardowo mam jeden materiał na kilka obiektów a w yafarayu ten sam materiał musze ręcznei tworzyć dla tych obiektów. co do Twego problemu to nie umiem pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm teksturę z koła próbowałem już usunąć ale jeszcze z subsurf spróbuję choć bez niego model nie będzie wyglądał dobrze. Może faktycznie z siatką jest coś nie tak bo w sumie model jest importowany z 3ds maxa no i siatka nie wygląda zbyt dobrze. Co prawda użyłem skrótu ctrl+alt+j i nie jest chyba aż tak źle.

Póki co dzięki za podpowiedzi.

 

Czy mogę coś jeszcze zrobić z siatką oprócz ctrl+alt+j czy pozostaje mi tylko ręczna edycja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności