Skocz do zawartości

Laptop dla grafika 3D/2D do ok. 13000zł


graficMac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jaki laptop mozecie polecic w tej cenie - do 13000zł

 

Bedzie on uzywany do pracy dla gafika, programy jakie beda uzytkowane:

 

Corel, Autocad, Photoshop, 3Ds max, Maya etc.

 

W co nalezy zainwestowac aby programy te chodzily mozliwie jak najszybciej ? Ram, karta graficzna, procesor?

 

Jakie marki mozecie polecic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

do 13 tysięcy?

 

No to można kupić porządny sprzęt, ale akurat w tym momencie z tego co się orientuję procesory w laptopach trochę się zatrzymały i w zasadzie nic lepszego od Core2Duo nie dostaniesz.

 

Zdecydowanie odradzałbym do takich zastosowań lapka, sam korzystałem z laptopa od naprawdę wielu lat, jednak ostatnio przekonałem się, że jesli chce się wydajność - dobra maszyna stacjonarna z i7 na pokładzie, dobre i dużo pamieci i naprawdę bez porównania.

 

(tyle, że ja nie renderuje i nie wykorzystuje do 3d, ale z tego co czytałem i7 sprawdzają się dobrze). Być może warto zainwestować w dobry komputer z dobrym monitorem + dokupić jako przenośny jakiegoś netbooka ala eee pc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę to spokojnie kupisz mocnego pc to naprawdę poważnej roboty + dobrego lapka, na którym też będzie można dużo i komfortowo zrobić i do tego jeszcze ci kasy zostanie ;)

 

A jeśli naprawdę chcesz całość władować w lapka, to poszukaj sobie core2quad w wersji mobile, czytałem, że się takie cudo pojawiło, ale nie wiem jak w Polsce jest z dostępnością. No w każdym razie na pewno nie będzie tani ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że Augustów nie przebiera w środkach ;]

 

Koniecznie laptop? Do jakiej pracy? Bardziej modelling w 3d czy rendering?

 

Problem z lapkiem polega na tym że pomimo wysokiej ceny na wydajność dochodzi też kwestia rozbudowy co w przeciągu roku odbije się niemiłosiernie.

 

Poza tym nawet dobre komponenty nigdy nie będą miały odzwierciedlenia w stacjonarnych bo wynika to z ich architektury płyt głównych, szybkości połączeń, dostępnych ramów itp.

 

Zastanów się lepiej czy nie bardziej opłacało by się kupić stacjonarkę za 9-10k a za resztę laptopa do prezentacji, kreślenia na miejscu, notatek itp.

 

Pozdrowienia dla, jak do tej pory myślałem, wymarłego gatunku w tym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie, to nie ja kupuję laptopa :)

 

/ ale co do wymarlego gatunku to raczej, nie naleze, jeszcze sie okaze... ale raczej nie :) / w tym roku wybieram sie do szkoly Polsko Japonskiej - kierunek nowe media, wlasnie kompletuje teczke.

 

No, dosyc tego offtopicku

 

Laptop niestety musi byc gdyz osoba ktora bedzie z niego korzystala bedzie sie czesto przemieszczala etc, liczy sie mobilnosc... i dobrze by bylo zeby szła razem w parze wydajność ale jak widze to nie takie proste. Tak wiec pytanie jaki laptop w tej cenie ? Moze podrzuci ktos linka do konkretnego modelu?

 

- a tak swoja droga ;] Marcin czym zajmujesz sie na codzien :D?? jako grafik ? * rodowity Augustowiak, Augustów Kocham To Miasto :)

Edytowane przez graficMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli upierasz się przy laptopie, to spróbuj BOXX-a.

Płyta główna obsługuje Procesory od pc-etów.

http://www.boxxtech.com/products/goBOXX/goboxx_overview.asp

 

jednak ja na twoim miejscu zrobił bym tak:

kupił bym w miarę lapa 17" albo 18" FHD za ok 4-5k, a za reszte mocnego pc.

Taki laptop do modelowania starczy spokojnie.

Renderingi ewentualne puszczał zdalnie, przez jakieś HSDPA na włączym 24h/dobe pc-ecie w domu poprzez zdalny pulpit lub zwyczajnie przez V-ray spawnera czy Backburnera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej bedzie kupic jakiegos macbooka. Co prawda producent nie pokusił się aby te w cenie 5k mialy duży ekran. Ale za to mozna do tego dokupic monitor albo walnąc sobie macbooka za 8k. Macintoshe sa dobre do grafiki, sam na nich pracowałem. Tylko nie wiem jak z 3d maxem na nich.

http://www.apple.com/pl/mac/whichmacbook/compare.html

Chyba, że komus nie pasuje taki system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także polecam Lenovo ThinkPad W700 http://digitmedia.pl/produkt/502.html . Mam W500 i daje radę. Może ciut za duża rozdzielczość na 15 calach (1920 x 1200) ale ta sama jest na 17 więc będzie wygodniej. W700 z tego co pamiętam ma lepszą kartę: Quadro i system 64bit

Jak ma być bardziej mobilny to zamiast 17 polecam W500.

Do W500 można dołożyć dysk SSD (ok. 1800 zł za 160 GB), zintegrowaną kartę hsdpa. Cena wyjdzie około 11,5 k.

test w500: http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=17069

Jeszcze bardziej mobilny to już seria X z tym że spada wydajność.

Edytowane przez peter_muler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności