Skocz do zawartości

\"Bohater Ksiazkowy\" - Blade Runner


Cpt.Obvious

Rekomendowane odpowiedzi

Startuje w Bitwie tylko dlatego, że chce się z Wami zmierzyc. Moja praca jest całkowicie OFF TOPIC, oznacza to, że w żaden sposób nie będzie poodlegała ocenom Jury, ani uwzględniana w procesie nominacji. Ponieważ pracy jest sporo nie obiecuje, jednak zwykle staram się kończyc rozpoczęte wątki. Poprostu chce sie bic :>

 

Temat. Chce namalowac Ricka Deckarda, jeszcze dokładnie nie wiem w jaki sposób i w jakim momencie. Film oglądałem bardzo dawno, postac wymagająca, cóż, próbujemy :)

 

Pierwsze szkice postaram się wrzucic w tygodniu.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Poniewaz jestem fanatykiem Blade Runnera to jestem wniebowzięty, wiem ze już pewnie oobrałeś sobie scenke ale mam tez swoje propozycje:

 

1. Krzyczący na Deckerta kapitan w zadymionym policyjnym biurze.

2. Walka Deckerta z Leonem

3. Deckert zwiedzający mieszkanie J.F.Sebastiana

4. Scena milosna przy scianie w mieszkaniu Deckerta

 

Oczywiscie sa tematy sugerowane filmem również, ale jeśli zdolasz sie oderwać od tej mrocznej stylistyki Scotta to respect :).

Swoja droga wybrales jedna z mroczniejszych wizji wiec moze zaczynasz lubic czarny ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu akurat na filmie chcesz sie wzorowac skoro tam i klimat i wyglad postaci i sceny - wszystko juz jest i to na tyle sugestywne ze nie pozwala zabardzo przeskoczyc wizji autorow. Czy androidy snia o elektrycznych owcach jest tu lepszym zrodlem inspiracji ( imo ) nie tylko postacie sie roznia od filmowych ale jest szereg scen ktorych w filmie z roznych przyczyn nie bylo a ktore sie az prosza o zobrazowanie. No i po ksiazce mozna miec o wiele bardziej osobiste wyobrazenie swiata blade runnera niz po samym filmie (tym bardziej ze piszesz ze widziales film dawno temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiłem sobie wybór pomiędzy runnerem, solaris i farmerem tolkiena, ale jakos odechciało mi sie bajek rysowania :) Przyznam sie ze ksiazki nie czytalem choc wiem ze warto, z filmu niewiele pamietam, wiec bedzie raczej bardzo luźna interpretacja. Raczej nie bedzie to scena zerżnieta z filmu bo równie dobrze mógłbym tu wrzucić screeny i byłoby prawie to samo.

Dużo myślałem o solaris, pierwszej ekranizacji nie widziałem a ta ostatnia była poprostu do dupy i nijak mi sie imała do ksiązki. cóz jak mowiłem, zobaczy sie co wyjdzie. Traktuje to jako forme mocnego treningu i rywalizacji. Postaram sie wkrótce już jakies szkice zażucić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy lepszy?? te filmy sa zupelnie o czym innym...a co do bohatera to troche mnie dziwi, ze jesli byla mowa o bohaterze ksiazkowym to dlaczego w regulaminie pojawil sie supermen a za nim wszedl komiks????(widze w tym mala sprzecznosc...no ale sam jade z komiksu, wiec to nie moja rzecz)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buaaa ... chlip ... Buaaa ... chlip

 

No piekne to jest! Damin dobrze prawi, ze ten kto wygra bezie czul \"delikatny\" niesmak, kiedy zobaczy Twoja prace ... Podejrzewam, ze bedzie nieeezla

 

Co do konceptu, to zastanawiam sie dlaczemu postac bohatera umiesciles tylem ... Oko biegnie w gore pracy, na pojazd ... bohater, mimo iz na pierwszym planie, jest spostrzegany pozniej ... Fajne kolory ... Krytyka z mojej strony mocno intuicyjna ... pewnie wszystko jest ok

 

... A gdzie trawka? ... Nie bedzie ... ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo ujęcie pojazdu,byc moze przesadziłem z mowieniem o \"wolnej interpretacji\". Natomiast jak sie to ima do bohatera ksiazkowego? Ksiązki nie czytałem wiec pozostaje mi albo ekranizacja albo dumanie, na wybrany temat pomysł średni i wykorzystanie kadru tez, staram sie jednak nie jechac porsto z zdjec tylko zmieniac elementy, klimat etc. Byc moze to mało orginalne, wiem, ale puki pracuje OT traktuje bitwe jako trening i chec rywalizacji z wami. To moja pierwsza tak naprawde przymiarka do sf , tez troszke inaczej na prace patrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa, tylko tematem jest bohater ksiazkowy, nie filmowy i smutne to naprawde ze trzeba sie posilkowac ekranizacjami troche wychodzi przy okazji ogolny stosunek do ksiazek, ale nic to, w koncu wiadomo ze polak przecienie czyta jedna na rok czy jakos tak i ze trzeba sie koniecznie posilkowac filmem chociaz ksiaki sie w reku nie mialo. Ale tu juz faktycznie zaczynam marudzic, nie czepial bym pewnie gdyby nie chodzilo o osobe ktora ma stac na strazy regulaminu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały Ksiąze, ale mam juz dosyc bajek ;-)

Ksiazki dawno w łapkach nie miałem a pamietam ze jeszcze 4-5 lat temu czytałem sporo, z fantastyki ogolnie.No ale to temat na inny wątek. Pracke skoncze na tyle na ile czas pozwoli, tysz nie mam zamiaru tego mocno dłubac (coby nie wydłubac) , raczej pobawic sie z rysunkiem i zobaczyc czy dobrze czuje konwencje :) Postaram sie w weekend zarzucic updatem, narazie tone w kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bigle...specialy for U :)

 

\"When Ridley Scott made his 1982 film based loosely on the novel he eliminated the electric sheep (along with much else), and Dick\'s title no longer made sense (nor would it have been very effective on a marquee). The film company bought the rights to another novel by a different author and threw away everything but the title--Blade Runner--a term which occurs nowhere in the book. The film eventually gained great fame, and the novel was eventually retitled to match. Since then others of his works have been filmed (\"We Can Remember It for You Wholesale\" was turned into Total Recall), \"Second Variety\" became Screamers, and an opera has been based on Valis, all after his death shortly following the release of Bladerunner. (His non-SF novel, Confessions of a Crap Artist was also made into an obscure French film in 1992 as Confessions d\'un Barjo.)\"

 

więc chyba Tiger nie łamie regulaminu... :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigle teraz juz marudzisz ;) Pisalem ze zarowno Ty i drug macie racje a czemu po najmniejszej wyjaśniałem juz równiez. Napisałem tez juz ze \"wolna interpretacja\" to \"lekkie\"niedomówienie i rozumiem czemu dostaje po uszach, ale juz chyba wszystko zostalo powiedziane. Gdyby nie to ze jest zarówno sporo pracy i nauki, a takze fakt ze moja praca nie bedzie oceniana przez jury zapewne podszedlbym do tematu powazniej. Chce sie sprawdzic w konwencji, jak juz pisałem, a takze praca poddana jest tylko Waszym ocenom. Co do regulaminu to chyba tesz jest odpowiedni wątek do tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ta dyskusja ?

Przeciez na podstawie scenariusza BR powstala ksiazka i kontynuacje pisane na podstawie scenariusza filmu.

I swiat przedstawiony w niej jest toczka w toczke taki sam jak w kinie.

To jest zwiazane z wykupem praw autorskich Od P. K . Dicka wspomnianym przez Phantoma.

Wiec teoretycznie wszycho jest OK a nawet bardziej, jeszcze dojdzie do tego ze autor tego watku pokusi sie o usuniecie tej

bezproduktynej gadaniny. O co wniskuje dla dobra ogolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phantom, tym bardziej - rozumiesz roznice miedzy bohater ksiazkowy a bohater filmowy?

 

Tiger -

1 - powtarzasz sie

2 - no jak widzisz nie wszystko, teraz Phantomowi trzeba tlumaczyc oczywistosci.

3 - Mowiles ze nie przeczytales ksiazki, a co to za usprawiedliwienie?

 

Tomur - taaa, baaardzo naciagane, Tiger sam napisal ze knigi nie czytal wiec opiera sie o to co pamieta z filmu ( bardziej o kadry z internetu ), po co ja to pisze poraz ktorys tam, chyba nastukalem juz ze nie jest to niezgodne z regulaminem ( w zasadzie nie mnie to oceniac ) tylko Tiger jako osoba ktora ma pilnowac zasad sam mocno ten zasady nagina. Chcial podobno sprawdzic sie z Mime - jak porownywac ich prace? jeden idzie wlasna sciezka, drugi nieznacznie przetwarza fotke - sory ale nie bardzo jest jak te prace porownywac poprostu.

 

 

eot. wystarczy mojego bezsensownego ponoc gadania. Zadziwiajace - Naskoczyliscie na Damiana bo robil postac z komiksu ktora sila rzeczy ma juz ustalony wyglad i charakter ( a nie przerysowal jej przeciesz ) a nie zauwazacie ze ktos inny w ramach konkursu ( niewazne czy biorac w nim udzial czy nie ) swieci wam w oczka niemal skopiowana fotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"Zadziwiajace - Naskoczyliscie na Damiana bo robil postac z komiksu ktora sila rzeczy ma juz ustalony wyglad i charakter ( a nie przerysowal jej przeciesz ) a nie zauwazacie ze ktos inny w ramach konkursu ( niewazne czy biorac w nim udzial czy nie ) swieci wam w oczka niemal skopiowana fotka. \"

 

Bo to Tygrys, nie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do BR zaczne coś innego zaraz po skończeniu tej pracki (czyli wmaire szybko). Temat został juz chyba wyjaśniony (proponuje przeczytac cały wątek). Mnie na gołe klaty tez nie ciągnie :>

 

Nie ma co tez powtarzac o celach mojej pracy. Jedyna ocena moze isc jedynie na ten wątek dlatego kazda wasza uwaga jest cenna, moja prosba taka tylko zeby nie poruszać zakończonych tematów.

Wracam do kół i roboty i z update\'ami później :)

Pozdrawiam

 

edit: drug po co powtarzasz to co napisał juz bigle? Nie wazne zreszta, nie ma co sie dalej produkowac bo temat uwazam za zamkniety, wszystko juz pisałem i nawet bigle zauważył, że sie powtarzam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności