Skocz do zawartości

unified skin na gęstych obiektach


danilo2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

modeluję właśnie włosy w zbrushu - każdy "kosmyk" jest osobną polygrupą powstałą z łańcucha zsphere'ów. (obrazek poniżej)

Chciałbym teraz połączyć wszystkie te obiekty w jeden, tak aby w wyniku tej operacji powstał jeden mesh, bez zbednych polygonów.

Teraz każdy włos jest "rurką" i te rurki na siebie zachodzą - chcę uzyskac jednego mesha z wgłębieniami, ale bez polygonów w środku.

 

Tak właśnie działa "make unified skin" w Zbrushu, ale jego "rozdzielczość" da się ustawić na maximum 512, co w wyniku daje tylko "hełm" bez detalu.

próbowałem też poradzić sobie maxowym booleanem, ale potrzebuję po połączeniu obiektów w miarę znośnej siatki do aimacji, więc boolean też odpada.

 

 

Mam nadzieję, że ktoś zna rozwiazanie :)

pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)

 

zbrushdocument.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

łóuuu, ostro szczerze przyznam to nie chciałbym mieć twojego problemu :-)

ale do rzeczy, ja bym ten problem rozwiązał następująco: zrobił retopo górnej cześci, aż to miejsca w którym kosmyki się rozdzielają, a resztę przekleil(w maxie czy innym sofcie) z istniejącej siatki- same końcówki(nie uda Ci się zrobić bezawaryjnie retopo długich i cinskich elementów, szczególnie w takiej ilości ) metoda bolesna i żmudna , ale nic więcej nei przychodzi mi do głowy

jak juz sie z tym uporasz mozesz sprobowac z project all,

 

pozdr i życzę powodzenia

/mw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łóuuu, ostro szczerze przyznam to nie chciałbym mieć twojego problemu :-)

ja też go nie chcę już mieć hehe :P za dużoczasu już mu poświęciłem ;]

 

końcówek jest ponad300 a każda ma w przekroju ok 6 wertexów - więc jakbym chciał zrobić retopo odpowiadające końcówkom (aby je przykleić) to też spędziłbym nad tymwieki :(

Dodatkowo końcówki też się pokrywają w niektórych miejscach i to też przydałoby sie "zespawać" :(

 

W ostateczności skorzystam z Twojego pomysłu witjah, za który serdecznie dziękuję :)

 

Mam nadzieję, że jeszcze ktoś pomoże, bo jaknie ,to.... posiedzę sobie jeszcze dłuugo nad tym problemem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem... czemu przejmujesz się ze maksymalna rozdzielczosć to 512? Zrób unified skin(jesli taka siatka ci pasuje of koz), zapendduj skina do pierwotnego mesha, który tu pozazłeś jako subtoola, Podziel siatke skina pare razy i pacnij przycisk project all. Po tem przygotuj sie na odrobinmę czyszczenia, ale tak chyba najszybciej.

 

ew mozesz jeszcze pomazac po meshu maskbrushem(pokryć go cały maska, ale tak by nie zaznaczyc wierzchołków w srodu, a podtem pobawić się mesh extractem. choc nie wiem czy u zadziała to w żadany sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem... czemu przejmujesz się ze maksymalna rozdzielczosć to 512?

Przejmuję się tym, dlatego, że gdyby max rozdzielczość była 10 razy większa, problemu by nie było.

 

Próbowałem już wcześniej zrobić project all, tylko , że .... po zrobieniu unified skin powstają obiekty takie jak na rysunku poniżej w rzedzie górnym.

Po zagęszczeniu i zrobieniu project all praktycznie zawsze wychodzą takie krzaczki jak w rzędzie na dole, a tego już raczej "naprawić" się nie da :(

 

Jak chodzi o mesh extract to dalej "rurki włosowate" zachodza nasiebie i nie są zmergowane :(

problemtt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności