Skocz do zawartości

zacieranie granic w materiałach


duff

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 różne materiały plastik, a drugi to już niepamiętam:D. Plastik dodałem koło nozdrzy i ust aby sprawiało wrażenie obślinionego.

Na granicy próbowałem dawać jaśniejszy koloor aby zatrzec różnice, ale efekto nie był dobry. Mam nadzieję, że jest jakiś sposób:cool:

 

bloto1opis.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak chcesz zatrzec granice materiałów, to wymodeluj mu wargi , albo cos w ten desen, w zbrushu nie da się zrobic gradientu miedzy materałami (tzn.mi sie nie udało :)

zas materiał możesz pobrac wciskajac LMB nad sferą pokazujacą bieżący materiał, przesuwasz kursor na model i wtedy puszczasz przycisk, tym samym wybiera zaznaczony material

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej nie da się blendować materiałów w Z. Ale możesz to zrobić w fotoszopie jak pisał mój przedmówca ;] Ktoś kiedyś pisał na zbrushcentral że możesz zrobić kilka stopni pośrednich, tzn masz materiał składający się z np. dwóch komponentów i robisz kilka jego wersji z różną zawartością każdego i wtedy masz jakiegoś tam blenda, ale raczej nie ma chyba sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zauwazylem, ze materialy sa po prostu przyporzadkowane to konkretnych poligonow, a poligony nie moga byc rozmazane :P

 

Jesli to tylko mozliwe to zastosuj ten sam material i po prostu daj inny kolor. Zrob maske, uzyj blura kilka razy i wtedy masz rozmazane granice. Pewnie to wiesz ale dodam, ze jak uzyjesz funkcji RGb (nie MRGB) to zmieniasz tylko kolor i wtedy kolor moze byc ropzmazany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności