Skocz do zawartości

Dell precision T7400/T7500 do okolo 10k zl


KoMic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Firma w ktorej pracuje planuje zakup nowego kompa. Niestety czy stety musi byc to dell, a poza precisionami nie ma nic co mozna by nazwac blaszakiem do grafiki (3ds). Oczywiscie sa to stacje robocze(na podzespolach serwerowych) wiec i koszty sa "serwerowe". Nie w tym klopot.

Pytanie brzmi.

Ile zyskamy na wydajnosci podczas użytkowania aplikacji 3ds max 2010, w czasie renderingu, ( 3ds max, render w MR, na przyład atoback'owanie textury). Jeśli wykonamy ja na pamieciach RAM pracujacych z częstotliwością 1333MHz (stacje T7500) w stosunku do pamięci pracujacych z częstotliwościa 667Mhz(T7400). Przy założeniu że reszta podzespołów jest taka sama. Tzn procesory takie same (2x Xeon® Processor X5550), dyski takie same, karta grafiki taka sama.

 

Tlumaczac pytanie, nie wiem czy kupno T7500 pomoze, bo moze procesory chodzac na max i tak nie zapychaja wolniejszych pamieci, a jak nie wykozystuja na max pamieci to przyszybszenie ich nic nie da.

 

Pytanie po za konkursem, jakie konfiguracje uwazacie za najbardziej wydajne do renderu.

Ja wybralem dwa proce X5550 najslabsza grafe z posrod mozliwych(jesli juz kupimy jakiegos GFa, skoro i tak maxy lepiej sobie radza pod DXami, ramu 8G.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Popular Days

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności