Skocz do zawartości

Komputer do 3ds max


Damnations

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałabym prosić o pomoc w wyborze odpowiedniego laptopa do 3ds maxa + vray. Generalnie chodzi o to zeby nie bylo problemu z tworzeniem skomplikowanych obiektów typu postać, prostrzych animacji, tworzeniem wizualizacji wnetrz i oczywiście renderingu. Mam zamiar rownież zaznajomić sie z innymi programami 3d. Budrzet ktory moge przeznaczyc ok. 5000zl.

chcialabym cos z kartą graficzna dedykowana, oczywiscie 17" i najlepiej z hp (ale niekoniecznie) bo mam zapewniomy serwis jak co przez brata.

Aktualnie posiadam 1,5 roczna Toshibe Satellite A210. Gdy ja kupowalam myslalam ze komputer za 3000zl uciągnie bez problemy prace w 3ds max. Jednak po ponad roku uzytkowania w 3d mam spalona plyte głowna. No i trafilam na model ktoremu z niewyjasnionych przyczyn wygasa nagle ekran, a raczej robi sie czarny a jest wlaczony. Ale to wada fabryczna podobno.

Macie jakies propozycje dla mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mam 2 letniego kadlubka Compala, nie narzekam. Nie jedna noc i nie jeden dzien lecial na renderowaniu i zadnych klopotow. Osobiscie uwazam ze jesli ktos szuka lapa do 3d to, albo nie wie czego chce, albo ma za duzo kasy. Chcesz kup sobie stacje renderujaca do pracy oraz jakiegos malego gownianego lapa do wyswietlania prezentacji klientowi jesli jest taka potrzeba. Jesli nie, to lap do maxa,,,,... wyczuwam tu jakis dysonans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie z KoMicem, lepiej kupić sobie jakiegoś i7 920, a zostanie Ci i tak na jakiegoś netbooka bez problemów. Laptop i 3d to może być co najwyżej dodatek, bardzo się śpieszysz i robisz render testowy z masą szumu i plam "na szybko", ale tak to chyba jednak lepiej stacjonarkę, chociaż przyznam, że z początku sam pracowałem na FSC Amilo Li1718. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komic albo studiuje... przeprowadza sie caly czas, codziennie biega z kompem na uczelnie, mieszka w malym pokoiku w akademiku... Stacjonarka z gory odpada. nie jest ona dobrym pomyslem dla mnie w tej chwili. Stacjonarke kupie po studuach jak bede miala stale miejsce zamieszkania i nie bedzie tych problemow jakie wystepuja teraz.

Edytowane przez Damnations
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zrobisz jak uwazasz, tak czy siak, skoro masz sytuacje taka, jaka masz. pewnie i tak kupisz lapa: ]. hehe ale 7-8kg na plecach to nie jest to o czym mazysz: ]. mam mozliwosc obcowania 17" XPSa bydle wielkie ciezkie i malo mobilne, sama zasilka wazy 2kg. ja jako facet nie chcialbym nosic tego na plecach nawet miedzy biurkami, a co dopiero kobieta: ]. To tyle mojego biadolenia, a konkretow niestety nie mam. Moze uda Ci sie cos znalesc w jednym z watkow tego dzialu, wielu juz szukalo swojego perpetum "mobile"

pozdrawiam

 

EDIT: moj 1111 post, tylko raz w zyciu ma sie 1111 postow na max3d.pl: ]

Edytowane przez KoMic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

komp za 3000 powinien Ci wystarczyc. nie wiem na jaim poziomie jestes, ale najprawdopodobniej komp za wiekszą kase bedzie przewyzszac mozliwosciami Twoje umiejetnosci. Jak dojdziesz umiejetnosciami do tego zeby uzyc tej mocy, to juz sie komp zestarzeje.

Proponuje kompa z tzw. nizszej półki do nauki, a nadwyzke kasy odłozyc na epszy sprzet za dwa lata . Podkreslam ze nie wiem na jakim poziomie jestes teraz.

 

 

:::::EDIT :::::::

 

sory, wlasnie doczytalem ze chodzi o latopa. Ludzie, co Wy tak z tymi latopami ?

nie prosciej kupic normalnego blaszaka za 3000 - bedzie zaaaaajebistą maszyną i do tego jakiegos netbooka za reszte kasy ????

 

Obawiam sie ze niedlugo zaczna się posty typu - ktory telefon komorkowy kupic zeby dobrze max chodził. To nie do Ciebie ta uwaga ( no offense) , tylko takie dziwne trendy ostatnio zauważam.

 

 

pozdrwiam i zycze powodzenia :)

Edytowane przez kannu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bla bla bla...

 

A wy dalej o tych stacjonarkach... :o

 

Komic masz troche racji bedzie ok 1kg ciezszy od mojej 15, ale jak sobie kupie plecaczek(teraz nosilam w torbie na ramieniu)to powinnam dac rade :-)

 

Traitor nie jestem zalatana ale przeprowadzam sie juz 5 raz w ciagu 2 lat, majac stacjonarke bylby to dla mnie duzy problem. a o piszac o bieganiu na uczelnie mam na mysli, zjawianie sie tam raz, dwa razy dziennie z kompem na korekte. A zrobić swoje i tak musze.

 

Nie ma nikogo kompetentnego aby doradzić czy zaproponować?

Jaki laptop byłby dobry?

Edytowane przez Damnations
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notebooki z procesorami 4-rdzeniowymi, to jeszcze jakby nie patrzyć nowość na rynku i powiem szczerze trudno mi sobie wyobrazić zdolność dłuższej pracy na baterii przy takich parametrach, jak i kwestie chłodzenia, ponieważ, tak procesor, jak i grafika ATI będą wydzielały bardzo dużo ciepła, co może być wbrew pozorom sporym problemem. Dodatkowo model, do którego podajesz link zdaje się być niedostępny w sprzedaży w Polsce, a i na ceneo widnieje, iż ten model posiada tylko jeden sklep, tak więc przed zakupem upewniłbym się na Twoim miejscu co do parametrów, warunków gwarancji, wersji systemu operacyjnego, itp.

Wracając już do sprawy ogólnie, to jak ktoś zauważył, nie powiedziałaś za wiele, jaki to miałby być rodzaj grafiki 3d. Czy jest to projektowanie w aplikacjach CAD, czy już bardziej coś w stronę wizualizacji z użyciem 3ds max, Maya, Blender, Softimage przy udziale wymagających silników renderujących?:) Jeżeli dopiero zaczynasz tą zabawę, to bardzo dobrze ktoś zauważył, żebyś nie przeinwestowała w coś czego faktycznie i tak nie wykorzystasz. Przy wyborze laptopa do Twoich zastosowań powinnaś zwrócić przede wszystkim uwagę na procesor: coś z serii Core 2 Duo P8000/P9000 lub z oznaczeniem T (seria P jest bardziej energooszczędna); pamięć RAM: najlepiej na start 4GB DDR2/DDR3 z zastrzeżeniem, że zdecydujesz się na system operacyjny 64-bit'owy, jeśli takowy nie będzie standardowo dołączony do laptopa (a prawie na pewno nie będzie). Przy systemie 32-bitowym po prostu nie będziesz w stanie wykorzystać 4GB, a tylko maksymalnie 3GB, a dla jednej aplikacji 2GB; dysk twardy: najwięcej laptopów na rynku można spotkać z dyskiem o prędkości obrotowej 5400, niestety wpływa to dość mocno na wydajność całego komputera, a na pewno da się to odczuć przy pracy na większych plikach, tak więc najlepszy byłby dysk o prędkości 7200rpm, ciężko trafić, chyba jedynie DELL ma w swojej ofercie takowe modele, gdzie można sobie wybrać jaki się chce mieć dysk; karta graficzna: mimo nazwy w 3d aż tak bardzo się nie przyda, więc nie ma co tutaj szaleć, wystarczy układ GeForce 8400, czy ATI Radeon 3400/3600 z pamięcią 256MB - 512MB.

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bla bla bla...

 

A wy dalej o tych stacjonarkach... :o

 

Komic masz troche racji bedzie ok 1kg ciezszy od mojej 15, ale jak sobie kupie plecaczek(teraz nosilam w torbie na ramieniu)to powinnam dac rade :-)

 

Traitor nie jestem zalatana ale przeprowadzam sie juz 5 raz w ciagu 2 lat, majac stacjonarke bylby to dla mnie duzy problem. a o piszac o bieganiu na uczelnie mam na mysli, zjawianie sie tam raz, dwa razy dziennie z kompem na korekte. A zrobić swoje i tak musze.

 

Nie ma nikogo kompetentnego aby doradzić czy zaproponować?

Jaki laptop byłby dobry?

 

Wiec, jakies dwa lata temu wpadl mi laptop z prockiem 4 rdzeniowym i 2 kartami graficznymi w sli( co do maxa sie nie przyda ale wtedy jeszcze nie wiedzialem...)

 

Polecam firme eurocom Solidne wykonanie i zacna predkosc. Waga....

coz lepiej wozic niz nosic. zasilacz jest wielkosci pelnowymairowej cegly

Najtrudniejsza sprawa polega na tym ze eurocom jest z kanady. Nie wysylaja do europy wiec trzeba sie troche nameczyc by sciagnac taka zabawke.( czasami trafi sie cos podobnego na ebayu) Kazdy Lap skladany jest pod dane zamowienie. trwa to ok 2 tygodni.

 

Jesli chcesz najszybszego lapa to szukaj tutaj: http://eurocom.com/

(nawet xeony wloza w taka maszynke:D)

Ceny niestety dosc wysokie

 

Mam nadzieje ze sie przyda

Pozdrawiam

 

EDIT

fotki jeszcze:http://web.eurocom.com/ec/ec_images(188)

Edytowane przez simonhc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc chlopaki ;)

 

Po codziennym siedzeniu i szukaniu mam nowy typ Della Vostro 1720 nizej link. Co o tym myslicie? http://www.allegro.pl/item730086537_dell_vostro_1720_2_53ghz_4gb_320gb_dvd_rw_gf9600.html

Generalnie zalezy mi zeby ten laptop starczyl mi na min. 3 lata - do konca studiow, dlatego wole kupic lepszego, zeby nie bylo sytuacji ze mi dyplomu nie uciagnie ;)

 

Czy ten jest lepszy?

http://www.allegro.pl/item733132312_dell_p...700m_1920x.html

Edytowane przez Damnations
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności