Skocz do zawartości

artefakty wygenerowanym pliku exe z grafiką


Gość grzecho20

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzecho20

Witajcie,

 

mam problem z artefaktami po utworzeniu pliku exe z grafiką w blenderze 2.49a

Nie zależnie od wersji 32 czy 64 bitowej

Problem wygląda następująco

artefakty.jpg

Na czerwono zaznaczyłem brak ścianek które powinny być.

 

Przy renderowaniu wszystko jest ok

 

Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość grzecho20

Dziękuje za odpowiedź

 

Problemu niestety nie udało się usunąć. Przy wykonywaniu modyfikacji w celu usunięcia problemu w obszarach gdzie występuje. Ponownym wygenerowaniu pliku exe problem pojawia się w innym miejscu gdzie poprzednio było poprawnie.

 

Nie mam zdublowanych wierzchołków. Do rozmieszczenia faces używam Edit - faces - beautify fill. Nie widzę by faces się na siebie nakładały. Jest polecenie które umożliwia wyłapanie/usuwanie zdublowanych facesów?

 

Dodatkowe pytania

Jest skrypt/polecenie które umożliwia wyrównanie wszystkich zaznaczonych punktów do jednej płaszczyzny? By np. wszystkie punkty były na jednakowej wysokości.

 

Czy są dostępne skrypty z opcją na kształt "punktów charakterystycznych" jak w AutoCAD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz wyrównać punkty do płaszczyzny, przykładowo tej, względem której oś "Z" jest prostopadła, wystarczy że przełączysz na widok boczny, zaznaczysz punkty, i wciśniesz kolejno "s", potem "z" i "zero".

 

Jeśli chcesz wyrównywać do płaszczyzn pochylonych, jest na to skrót ctrl + s. Dodatkowo, wciskając shift + tab uruchamiasz opcję "snap to", w pasku zwanym "header" masz różne ustawienia tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli problem pojawia się gdzie indziej to znaczy że Blender nie jest w stanie odnaleźć zewnętrznej strony faceów. Przyczyna to zwykle istnienie edges które należą do więcej niż dwóch faceów, czyli winny jest bałaganiarski modeling. Może zamieść plik .blend to popatrzymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem program nie może znaleźć zewnętrznej strony. Włącz sobie na panelu edycji w tabie Mesh Tools More opcję draw normals. Teraz edytując facey widzisz normale jako takie wąsy. Jak normal wystaje daleko jest ok. Tam gdzie normal jest tylko kropką jest on skierowany w przeciwnym kierunku - pozaznaczaj te wszystkie facey i ctrl-F i pierwsza pozycja flip normals. Jeśli wszystko poszło dobrze to dla faceów ustawionych jako smooth shading nie powinno być ciemnych plam cieniowania w 3d view - shaded.

 

Edit:

P.S znalazłem błędy w modelu. Są nakładające się facey w tym kwadracie z przodu na sciance tego wpustu - wgniecenia.

Edytowane przez dac77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności