Skocz do zawartości

rendering sieciowy z laptopem?


KLIK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zaczynając kiedys swoje zainteresowanie 3ds maxem kupiłem sobie laptopa - dell precision m6300 z core2duo 2x2,2ghz. Na moje umiejętności nie jest to zly komputer, ale ostatnio robie dużo wizualizaji wnetrz gdzie bardzo ważny jest czas, sa to pogladowe rendery 800x600 i czekam na nie 15-25min. Często słysze marudzenie ze to za długo i dlatego zaczałem sie zastanawiac czy bylby sens kupic plyte z quadem, troche ramu + system na penie i podlaczyc to do renderingu sieciowego. Jak myślicie? ma to jakis sens?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pewnie masz racje. Płyta z prockiem na allegro to ok 700-800zł ale i tak musze kupic jakis zasilacz, monitor....czyli kompletny komp, chyba lepiej poczekac az uzbiera sie troche kasy a dell bedzie nadawal sie do przegladania netu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co kto woli. 2 komputery z doświadczenia wiem że lepiej jest mieć średnie, niż jeden mocny. najlepiej 2 mocne:) ale nie zawsze jest w stanie człowiek tak mieć. a tak jeden średni młóci, na drugim średnim robisz, a jak coś bardzo potrzebnego na szybko to na sieć na dwa wrzucasz. najważniejsze przy sieciowym renderingu jest to by jeden komp nie miał np 12 GB ramu a drugi 1GB ponieważ wtedy babole i problemy będą. procki mogą być różne, ale ramu jak najwięcej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam topic. Też się przymierzam do renderingu sieciowego z laptopem i kompem stacjonarnym. Stacjonarny ma proca C2D E6750 2,66 GHz i 3,25gb ram (fizycznie ma 4, system widzi 3,25) Laptop ma proca C2D T5870 2,0 GHz i 2Gb ram. Czy te kompy będą ze sobą dobrze współpracować ? I jeszcze jedno ważne pytanie. Zamierzam kupic 3ciego kompa i chciałbym zeby to był jakiś mocny quad z 8gb ramu, 64 bit windowsem i 64bit 3ds maxem. Z tego co piszecie wynika że taka farma nie będzie działac...

Czy w ogóle w jednej farmie mogą byc komputery z maxem 32 bit i 64 bit ?

A moze w takim razie od biedy tylko E6750 i ten quad, jak sądzicie ? Większa ilosc słabszych komputerów stacjonarnych odpada, bo po prostu nie mam w domu na nie miejsca...

 

/albo może E6750, laptop i do tego dokupic nie quada, ale jakiegoś mocnego C2D, np E8400 ?

i farma ze wszystkich trzech ? który wariant byłby najlepszy ?

/zapomniałem dodać ze do laptopa mozna jeszcze dołożyć pamięci do 4Gb

Edytowane przez Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

przechodzilem przez cos takiego :) Sluchaj, moty jest taki, ze najlepiej gdybys mial takie samesystemy operacyjne.

W sutyacji gdy wypuszczasz render z kompa z maxem 64b bitowym , tojak bedziesz mial w renderfarmie kompa z maxem32 bitowym, to on nie wystaruje. wyskoczy Ci error .

Udalo mi sie to obejsc , robiac sceny namaxie 64 bitowym, a puszczajac je do renderu z maxa 32bitowego - ale to troche na około i dosyc kłopotliwe czasem moze byc (bo musisz na maxach32 bitowych tez poinstalowac kompletpluginow).

Reasumując : najlepiej gdybys miał jednakowe wersje systemów operacyjnych i maxów.Odnośnie różnej mocy kompów to sie nie przejmuj-niektór ebędą poprostu wolniejrenderowac.W zalezności od powierzonego imzadania , czasem ramnie bedzie tak mocno wpływać naróznice wczasach. Mialemkiedysjednego kompa z 1gbramu irenderowałprawietaksamojakpozostałe z 4 gb.

 

 

pozdrawiam i życze powodzenia :)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności