Skocz do zawartości

Barcelona pavilon - Ludwig Mies van der Rohe


PICsell

Rekomendowane odpowiedzi

WIP dotyczy Minibitwy: Barcelona Pavilion

Link do bitewki:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=61937

 

 

Na początek rzut z zaznaczoną kamerką:

 

x01r.jpg

 

Widok na cały pawilon (do poprawy są jeszcze proporcje)

 

45035210.jpg

 

Teksturowanie, w zasadzie już skończone:

 

33557053.jpg

 

Widok z kamery:

 

74170076.jpg

 

I na koniec detal który mnie porządnie zmęczył. Zacząłem robić od podstawy (a właściwie od stóp) ku górze co widać po siatce :D.

 

97950056.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

fajne tekstury - ten czerwony trawertyn i zielony marmur - podziel się informacją skąd takie wytrzasnąłeś? (mnie czeka jeszcze teksturowanie, ale na razie nie znalazłem kamienia który by był wystarczająco podobny do oryginału)

 

plan działki - fajna sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tekstur wycinałem z fotek, póżniej skala szarości, podmalówka i mapowanie.

Oto jak nazywają się poszczególne materiały:

niebieski mur to marble tinos

czerwony to onyx

a podłoga to tawertyn

Przygotowuje właśnie pliki z referkami i teksturami które ściągnąłem i za chwil parę wrzucę na forum.

 

Ok, linka o tekstur/referek:

http://rapidshare.com/files/281336645/Barcel.rar.html

Edytowane przez PICsell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PICsell, niestety, ale idea wycinania elementów refki, jest w pewnym sensie niezgodna z regulaminem bitwy. Może niech się jeszcze JunioR wypowie, ale moim zdaniem nie jest to do końca tak jak być powinno, a co do samej wierności odwzorowania, to nie musi to być 100%, wiadomo, że nie wszystko się da.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch - To niezupełnie tak, biorę fragment barcelony w i obmalowuję ją w szopie, to nie jest ctr+C ctr+V Fotki barcelony mam w rozd. max 1024 (chyba, jakby co to sprawdzić w załączniku bo wrzuciłem wszystko co miałem) a teksturki mam min 4kx4k. Starałem się odwzorować je jak dokładniej. Onyx wyszedł mi chyba najlepiej. Tawertyn i tinos to w większości zdjęcia nie z barcelony, tu widać spore różnice.

A teraz zbliżonko na onyx barcelona vs moja teksturka. Oczywiście jeśli będzie problem z tym onyxem wymienię ją na inną.

 

 

tek01s.jpg

 

tek02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabronione jest:

 

* Korzystanie choćby w części z referencyjnego zdjęcia jako elementów mapowanych pod kamerę (camera mapping) czy wklejanie tych elementów w programie do postprodukcji.

 

 

Na szczęście wszystko ok, już się przestraszyłam że tyle roboty na marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny upload. Oświetlenie raczej pozostanie bez zmian. Została mi walka z materiałami i zrobienie jakiegoś środowiska. Myślałem o innych ujęciach jak robi Loki, ale nie mam jeszcze ciekawego kadru. Co do zmian - zmieniłem układ kafli na taki jak w referce i podnóżek barcelony (oczywiście był za szeroki)

 

64760600.jpg

 

Piszcie co rzuca się w oczy do poprawy.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Fajnie idzie, dobra rzeźba, popracował bym jeszcze na oświetleniem, zrobił wnętrze ciemniejsze, a na zewnątrz lekko rozjaśnił tam gdzie jest basen.

 

Co do wycinania z referki, jakiejś części(tutaj kawałku marmuru) do późniejszego przerobienia w jakimś programie graficznym aby zrobić z tego texture jest według mnie dopuszczalne. Nie można jednak wycinać czegoś z refki aby później wkleić to w gotowy render oczywiście.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, światło już odpuszczam. Poprawie tylko ten fragment który na referce ma przepalenie. Poprawiłem jeszcze murek, bo okazało się że trochę był przesunięty. Teraz pora na środowisko, odbicia, materiały. Drzewko będzie płaskie chociaż standardowy bananowiec z maxa też dobrze wygląda.

31071280.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeczen >> materiału barcelony nawet jeszcze nie ruszyłem, podobnie z rzeźbą, dywanem. Za to wezmę się na końcu. Musze jeszcze poprawić 2 kafle po lewej stronie (fatalne obicia) Czas renderingu mi się choroba wydłużył :-(

>>Zastanawia mnie ten rozbłysk przy szybie drugiego planu, ale zmiana środowiska powinna załatwić sprawę.

>>Piszcze co do zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności