Skocz do zawartości

Lampa Do nikona


THE MANYSH TRAFO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Z góry prosze o rozwage bo wogóle sie nie znam:)

 

Mam mozliwosc kupic tanio

 

lampe błyskowa, suntax phototechnics 9000dt thyristor, lub miranda caf 28

 

Teraz pytania:

 

czy to bedzie pasowało do nikona D80 ??

czy to sie wogóle opłaca kupic czy tez jest to szmelc i lepiej nie brac ?

która wybrac, która lepsza ?

 

jakos nie moge znalezc infa w necie o tych produktach dlatego pytam ekspertów ;)

 

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

suntaxy pasują do nikona o ile ma mocowanie nikonowskie. Miranda... nie znam, nie słyszałem.

 

z tego co widzę, to jakaś starszego typu lampa jest. sprawdź dokładnie czy współpracuje z cyfrą. Starze lampy nie posiadają obecnego systemu TTL, przez co zostaje ci tylko manualny błysk. A w takich lampach ciężko się to ustawia jesli nie ma tzw. skoku czyli 1/1 1/2 1/4 1/8 1/16 1/32 1/64

 

Imo jeśli masz wydać na tą lampkę kilka stówek to lepiej weź jakąś dedykowaną nikonowską lampę. Więcej możliwości, gwarancja i takie tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koles,angol znalazł nad morzem torbe z dwoma lampami i obiektywem tamron adaptall 2 for olympus 80-210mm ,on nawet nie wie co znalazł, wiec chce sprzedac za grosze :) dlatego pytałem :) tamron, pewnie nie bedzie pasował skoro pisze for olimpus ... a z lampami sobie odpuszcze , skoro to jakies stare graty :)

 

tweety jak zwykle na posterunku :) wiekie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio w jakimś magazynie o fotografii gość zachwycił się lampa http://www.cyfrowe.pl/aparaty/nissin-speedlite-di866-professional-typ-n-do-nikona.html , stwierdził nawet ze prezentuje się w niektórych sprawach lepiej od lamp nikona/canona.

 

ile w tym prawdy to nie wiem, mimo wszystko poleciłbym dołożenie paru stówek i kupienie dedykowanej lampy nikona, z tych samych powodów o których wspomniał tweety...

 

powodzenia,

 

pozdro,

pionier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności